Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 23 Materazzi, 26 Chivu (18 Crespo 52') ; 14 Vieira, 30 Pelé, 28 Maniche (4 Zanetti 46'); 7 Figo (11 Jimenez 79'); 45 Balotelli, 29 Suazo. (1 Toldo, 5 Stankovic, 21 Solari, 40 Fatic). Trenér: Roberto Mancini

Neapol (4-4-2):22 Gianello; 13 Santacroce, 28 P.Cannavaro, 96 Contini; 77 Mannini (2 Grava 83'), 8 Blasi, 23 Gargano, 17 Hamsik (18 Bogliacino 45'+4'), 19 Savini; 7 Lavezzi, 25 Zalayeta. (30 Navarro, 3 Rullo, 4 Montervino, 11 Calaio`, 24 Dalla Bona). Trenér: Edy Reja.

Chivu

Inter poprvé v sezoně v lize prohrál. Naposledy si porážku připsal téměř před rokem, kdy v dubnu prohrál doma s AS Řím. V 26.kole si cenné a zasloužené vítězství připsala Neapol. Utkání sledovalo přes šedesát tisíc diváků. Nerazzurri mají v tabulce sedm dní před oslavami sta let od založení náskok pouze šesti bodů.

Inter decimují zranění a stejně jako v předchozích zápasech i teď se během hry zranil další hráč. Sestava tak i díky zvláštním změnám Manciniho vypadala opravdu prapodivně. Navíc hned na začátku vyrobil hrubku gólman Julio Cesar, kterou domácí potrestali. I v dalších útočních akcích domácích párkrát Interu pomohlo štěstí a nekvalitní koncovka hráčů Neapole. V druhém poločase zachraňoval chybu obrany Julio Cesar faulem. Nařízenou penaltu však dokázal chytit.

Kvůli zranění nemohlo hrát hned osm hráčů. Téměř všichni přitom patří do základní jedenáctky. Chyběli Olivier Dacourt, Walter Samuel, Ivan Cordoba, Aparecido Cesar, Julio Cruz, Zlatan Ibrahimovič, Maxwell a Esteban Cambiasso. Navíc Nicolas Burdisso měl distanc za žluté karty. I přes velmi rozsáhlou marodku, nechal Mancini odpočívat na lavičce další hráče. Crespo a Zanetti šli na hříště až v druhém poločasu, Stankovič se z ní vůbec nezvedl. V záloze tak od začátku hráli Portugalci - Figo, Maniche a Pelé. Posledně dva jmenovaní přitom podali doslova tragické výkony. Hlavně Pelé, který vždy vynikal přehledem a technikou, dnes pokazil snad každou přihrávku.

Současní králové italského fotbalu inkasovali hned ve třetí minutě po velké chybě brankáře Julia Cesara. Ten si vyběhl z vápná pro míč a ačkoliv měl dostatek času před napadajícím hráčem Neapole míč rozehrát nebo aspoň odkopnout daleko pryč, nahrál ho přímo na nohu druhého hráče Neapole. Zalayeta pak gólmana lobem přehodil a dostal domácí do vedení 1-0.

Nebezpečné útoky domácích vedl skvělý Hamšík. Tento slovenský záložník má před sebou určitě velkou budoucnost. Střely Neapole však do sítě cestu nenašly. Na druhé straně zahrozil ojediněle za Inter Maicon. Po pěkném uvolnění pálil do boční sítě. Ke druhému gólu byli domácí blízko díky Materazzimu. Ten ač měl dostatek času a prostoru při odkopu trefil míč tak nešťastně, že Julio Cesar musel předvést pořádnou rybičku, aby míč na brankové čáře dokázal ještě konečky prstů vyrazit ven.

V druhém poločasu musel hasit požár Julio Cesar. Vyběhl z brány a u míče byl o chloupek později než Gargano. Rozhodčí Rizzoli nařídil penaltu a brankáři dal žlutou kartu. Julio Cesar se ale vytáhl a super zákrokem střelu k pravé tyči vyrazil.