Marco Materazzi

Patrick Vieira

Cristian Chivu

Inter - AC Milán

51' Inzaghi, 56' Kaka - 76' Cruz
Asistence: (faul na Cruze)
Žluté karty: Pirlo 72', Ambrosini 75', Bonera 78', Jankulovksi 90'+4' - Rivas 17', Chivu 89', Materazzi 89'
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas (6 Maxwell 71'), 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 28 Maniche (45 Balotelli 65'); 9 Cruz, 18 Crespo (29 Suazo 72'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 16 Burdisso, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Milan (4-4-2): 16 Kalac; 25 Bonera, 13 Nesta, 4 Kaladze, 19 Favalli (18 Jankulovski 41'); 8 Gattuso (32 Brocchi 67'), 21 Pirlo, 23 Ambrosini; 22 Kaka; 10 Seedorf; 9 Inzaghi (7 Pato 77'). (29 Fiori, 11 Gilardino, 27 Serginho, 44 Oddo). Trenér: Carlo Ancelotti.

Neprojde...

Inter vyhrát derby a získat třetí titul v řadě nechtěl. Tak by se dal charekterizovat výkon černomodrých ve 36.kole v utkání proti AC Milán. Hráči Interu se začali snažit až když prohrávali 0-2. Obrátit skóre se jim ale nepovedlo a prohráli 1-2. AS Řím vyhrál na Sampdorii a rozdíl v tabulce se zmenšil na tři body. Nadále však platí, že pokud Inter v dalších dvou zápasech aspoň jednou vyhraje nebo v příštím utkání hraném na San Siru uhraje lepší výsledek než AS Řím ve svém zápase, má scudetto.

Mancini tradičně nemohl počítat se zraněným Dacourtem, Cordobou, Samuelem, Figem a Ibrahimovičem, který si nakonec přeci jenom v lize asi už do konce sezony nezahraje. Ve stoperské dvojici dostal před zřejmě zraněným Burdissem příležitost Nelson Rivas. Pozice druhé stopera patřila samozřejmě Materazzimu. Na levém beku hrál Chivu, Maxwell přišel na hřiště až ve druhé půli. Do sestavy se nevešel Stankovič a tak v záloze chyběl vyloženě tvořivý hráč. Vieirovi se tentokrát nedařilo, Maniche toho jako vždy moc nepředvedl a Zanetti s Cambiassem to nezachránili. Mladíček Balotelli od začátku nehrál. Vedle Cruze byl v základní jedenáctce Crespo.

Inter v první půli nepředvedl vůbec nic. Jeho hráči neběhali, nebyli agresivní a spíš to vypadalo jako by ani neměli zájem o hru. Domácí byli po výhře hladovější. Šlo jim o předkolo Ligy mistrů pro příští rok. Velké šance měl hlavně Inzaghi, skvělý Julio Cesar mu je ale pochytal.

Krátce po přestávce ospalí Interisté podcenili útok červenočerních a Inzaghi zblízka hlavou překonal gólmana a poslal AC do vedení. Ačkoliv si Rivas vedl v první části velmi dobře, v tento moment zaváhal a Inzaghiho si vůbec nevšímal. Jen o pět minut později vyrobil totální hrubku zřejmě Patrick Vieira a Kaka nabídnutou možnost dokonale využil. Na 2-0 skóroval po střele, která prošla pod brankářem.

Inter se probral až po druhém úderu. V ten moment začal konečně hrát a zatlačil domácí na svoji polovinu. Obrovskou šanci neproměnil Crespo, který běžel sám na Kalace. V 76.minutě si Cruz vybojoval faul a sám z přímého kopu pěknou ranou snížil. Gólman čekal střelu na opačnou stranu, navíc ho zmátl Chivu, který se k míči rozběhl dřív než Cruz. Přestože se Inter nadále snažil, další branka nepřišla a potřetí v sezoně tak musí strpět porážku.