Patrick Vieira

Sisenando Maicon

Zlatan Ibrahimovič

Roberto Mancini

62' Ibrahimovič, 79' Ibrahimovič
Asistence: Stankovič, Maicon
Žluté karty: Parravicini 15', Cigarini 43', Castellini 67', Lucarelli 43' - Cesar 25', Vieira 36'
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira, 5 Stankovic, 31 Cesar (8 Ibrahimovic 51'); 9 Cruz, 45 Balotelli (30 Pelé 77'). (1 Toldo, 16 Burdisso, 11 Jimenez, 18 Crespo, 29 Suazo). Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-3-2-1): 99 Pavarini; 33 Coly, 28 Paci, 24 Couto, 7 Castellini; 4 Morrone, 55 Parravicini (22 Moretti 88'), 21 Cigarini (9 Lucarelli ); 83 Reginaldo (6 Antonelli 77'), 20 Budan; 18 Gasbarroni. (5 Bucci, 2 Zenoni, 15 Martinez, 32 Corradi) Trenér: Andrea Manzo

Mistři

Scudetto! Inter zvládl poslední krok a získal třetí titul v řadě. Utkání 38.kola pro něj v Parmě rozhodně lehké nebylo. Nejenomže mu chybělo dost hráčů kvůli zranění, proti bylo i počasí. Celý zápas pršelo a v druhém poločasu se hřiště změnilo doslova v jezero, na kterém si bylo velmi obtížné normálně přihrát.

V prvním poločasu byli oba týmy velmi nervózní a kazily přihrávky. Zatímco Inter potřeboval vyhrát, aby získal titul bez ohledu na výsledek Říma v Catanii, Parma potřebovala také tři body, aby mohla doufat, že se v soutěži udrží. Nezáživných pětačtyřicet minut toho moc nepřineslo a diváci na stadiónu viděli jedinou střelu mez tři tyče. Tu si připsala Parma. Fanoušci Interu měli zákaz vstupu na stadion, přesto jich bylo přítomno dostatečné množství na to, aby nerazzurri povzbuzovali.

Mancini při skládání sestavy moc na výběr neměl. Do zápasu o všechno tak nasadil to, co mu zbylo. Zranění byli Ivan Cordoba, Olivier Dacourt, Cristian Chivu, Lusi Figo, Walter Samuel a Esteban Cambiasso. Jedinou záchranou tak bylo uzdravení Zlatana Ibrahimoviče. Symbolicky měl nastoupit na pár posledních minut. Protože ale Inter titul v předchozích dvou kolech nezískal, musel do tvrdého boje nastoupit také a to jako žolík. A byl to právě on, kdo rozhodl.

Ve stoperské dvojici s Materazzim dostal tentokrát příležitost Nelson Rivas. Kolumbijský obránce od 32.kola hrál vždy jen každé druhé kolo. Na stranách obrany nechyběli Maxwell a Maicon. Do zálohy se po zranění vrátil Dejan Stankovič. Hrál i Cesar, který si v lize připsal již 17.start. O působnosti dalších na hřišti - Zanettiho a Vieiry, nebylo pochyb. V útoku byl Cruz a Balotelli.

Inter do utkání po hlavě nevlétnul. Věděl, že i domácí musí hrát na vítězství a tak vyčkával. To se mu ale nemuselo vyplatit. Hned ve 13.minutě měl po rohu obrovskou šanci Morrone a kdyby proměnil, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Parma se mohla stáhnout, nechat hrát Inter a útočit do otevřené obrany. Hned o minutu později měli domácí další šanci. Budan hlavou na centr z levé strany nedosáhl. Inter se z neškodnosti probral až ve 22.minutě. Cesar pěkně zatáhl míč po levé straně, Stankovič však balón ve vápně netrefil. Ve 29.minutě se možná Cesar trochu unáhlil a zbytečně brzo střílel za zády obránce Parmy. Do brány jeho střela nešla. O minutu později vymyslel skvělou akci Maicon s Vieirou. Francouzský záložník našel pěkným obloučkem za obranou rozběhnutého Maicona, který však střílel z první velmi nepřesně. Před bránou byl přitom volný Cruz... Ten ve 40.minutě svou hlavičku po centru z rohu do branky nasměrovat také nedokázal.

Krátce po přestávce měli Intersti asi největší šanci. Balotelli v pokutovém území vydoloval míč a téměř našel připravného Vieiru. Obránce Parmy mu však kousek od poloprázdné brány skórovat nedovolil. V 51.minutě nahradil Cesara Zlatan Ibrahimovič a hned ho bylo plné hřiště. Jen minuta mu stačila na to, aby se sám prodral do šance, kterou zakončil přízemní střelou těsně vedle. Na druhé straně zastavil brejk domácích pěkným skluzem Materazzi. V této době už ale Inter dost útočil a hlavně z rychlých výpadů byl velmi nebezpečný. Po jednom z nich padla tolik očekávaná branka. Stankovič přistrčil Ibrovi, ten oklamal obránce takovým způsobem, že měl před sebou dostatek místa na to, aby se dostal dostatečně blízko k bráně a skvělou střelou po zemi přesně trefil balón k tyči. Gólman na jeho ránu nedosáhl - 0-1.

Parma po inkasovaném gólu musela začít útočit a Inter se dostával do šancí. Balotelliho dobrou ránu vyškrábl z brány konečky prstů Pavarini. Ibrahimovič hlavičkoval nad. Vieirovu střelu ze střední vzdálenosti brankář chytil. Uklidňující pojistka přišla v 78.minutě z brejku. Parma se ho pokusila zastavit hned v zárodku, faulován byl Cruz a sudí nechal Inteu výhodu. Pelé našel Ibrahimoviče, který však nedokázal gólmana prostřelit. Odražený míč zachytil Vieira, přistrčil Maiconovi, který si to tradičně zamířil přímo skrz obranu a z pravé strany ideálně odcentroval. V pokutovém území byl jediný hráč v černomodrém, přesto mu balón přistál u nohy a on tak střílel do odkryté brány. Zlatan - 0-2.

Mistři
Se závěrečným hvizdem vtrhli na trávník skupinky fanoušků Interu, aby mohly s hráči slavit titul. Někteří z nich měli, co dělat, aby je samou radostí neumačkali. Hráči se po utkání přesunuli do Milána, kde pak večer dostali na San Siru pohár pro mistra ligy.