Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (3-4-3): 12 Julio Cesar; 2 Cordoba (26 Chivu 46'), 23 Materazzi, 16 Burdisso; 39 Santon, 14 Vieira (19 Cambiasso 54'), 6 Maxwell, 4 Zanetti; 9 Cruz (18 Crespo 54'), 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli. (1 Toldo, 21 Obinna, 33 Mancini, 47 Krhin). Trenér: José Mourinho

Sampdoria (3-5-2): 1 Castellazzi; 5 Accardi, 6 Lucchini, 16 Campagnaro; 84 Raggi (23 Stankevicius 66'), 17 Palombo, 21 Sammarco, 19 Franceschini, 46 Pieri; 10 Pazzini (20 Padalino 90'+1'), 99 Cassano (40 Delvecchio 78'). (83 Mirante, 88 Dessena, 89 Marilungo). Trenér: Vittorio Russo (Walter Mazzarri byl diskvalifikován)

Ibra

Štěstí chybělo. Inter měl v obou zápasech dostatek šancí, aby vstřelil v součtu víc branek než Sampdoria. Nestalo se. Konec v Italském poháru nastal v semifinále. V prvním utkání Inter prohrál 0-3 v Janově, nyní v Miláně 1-0 zvítězil. Jediný gól vstřelil Zlatan Ibrahimovič. Tentýž hráč navíc dvakrát nastřelil tyč a měl i další šance. Stejně tak i jeho spoluhráči. Poprvé po pěti letech budou nerazzurri ve finále chybět.

Trenér Mourinho nenominoval čtyři důležité hráče Figa, Samuela, Stankoviče a Muntariho. Šetřil je na důležitější zápasy v Serii A. Kvůli zranění chyběl Maicon. Jimenez nominován nebyl. Adriano si dává od fotbalu pauzu v Brazílii. Pouze na lavičce zůstali na začátku Chivu a Cambiasso. Mourinho tak na hřišti namíchal velice zajímavou sestavu. Tři obránci, čtyři záložníci, tři útočníci. Tradiční útočnou dvojici doplnil Cruz, kterého po přestávce nahradil Crespo. V záloze nastalo zemětřesení. Hrál zde Santon i Maxwell, kteří většinou hrají v obraně beky. Uprostřed byl Vieira a Zanetti.

Prvních dvacet pět minut patřilo hostům. Ne že by byli na hřišti jasně lepšími, ale Interu totálně nefungovala záloha. Útočníci nedostávali míče a tak hráli jen hráči Sampdorie. První větší šanci měli v 10.minutě. Sammarco po přihrávce Cassana měl smůlu. Julio Cesar střelu bravurně vykopl. Pazziniho hlavička o pár minut později šla vedle brány. Klíčový okamžik přišel ve 27.minutě. Inter dal gól a od té doby na hřišti vládl. Julio Cesar poslal míč od své branky až přes šestnáctku soupeře, obránce Sampdorie v hlavičkovém souboji přihrál Cruzovi a ten míč hlavou posunul Ibrahimovičovi. Zlatan si ho ve vzduchu zpracoval a než dopadl na zem napálil technicky do sítě. Gólman Castellazzi neměl šanci - 1-0.

Jen minutu po gólu měl velkou šanci znovu Ibra. Po Balotelliho centru z přímého kopu jeho povedenou hlavičku vyrazil gólman. Ve 36.minutě našel Balotelli křižným centrem na druhé straně volného Ibrahimoviče. Švédský střelec to zkusil znovu technicky. Jeho lob však skončil pouze na tyči. V nastaveném čase přišla po nádherné akci po ose Balotelli - Ibra další tutovka. Zakončoval Cruz, bohužel jeho hlavičce chyběli centimetry. Brankář by na střelu nedosáhl.

V druhém poločasu nápor Interu trošku opadl, přesto šance přicházely dál. Nejprve Ibra pálil nad. Pak Crespo nedokázal v dobré pozici zkrotit míč a zvoleje ho poslal bombou vedle. Na druhé straně zahrozil Cassano. Krásně prošel přes tři obránce Interu, stopku mu však vystavil Julio Cesar. Střela pod ním do sítě neprošla. V 75.minutě vracel do brány vyražený míč Campagnaro a Maxwell ho z brankové čáry odhlavičkovával do bezpečí. Pak už měli šance zase jen hráči Interu V 85.minutě pálil po Cambiassově vracečce Ibra z voleje těsně vedle. Chvíli na to skončil jeho střílený centr znovu na tyči. Smůlu měl i dorážející Maxwell, Castellazzi chytil míč na brankové čáře! V nastaveném času pak dostal Materazzi za faul žlutou kartu a za následné zatleskání rozhodčímu červenou kartu.

Ibrahimovič (Rai | Italian | XviD | 512 x 384 | 1500 kbps) [Five Stars]
Download 1.p (Rai | Italian | h264 | 640 x 352 | 1400 kbps ) [Lewy]
Download 2.p (Rai | Italian | h264 | 640 x 352 | 1400 kbps ) [Lewy]