Zlatan Ibrahimovič

Adriano a Ibra

Mourinho a Ibra

Mancini a Maicon

27' A. Mancini , 85' Adriano
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-3) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 14 Vieira (20 Muntari 62'), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 77 Quaresma (7 Figo 64'), 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (10 Adriano 82'). (1 Toldo, 9 Cruz, 39 Santon, 45 Balotelli) Trenér: José Mourinho

Panathinaikos (4-3-3) : 1 Galinovic; 24 Vintra, 23 Simao, 8 Goumas, 29 Nillson (17 Hristodoupoulos 72'); 2 Moon (9 Souza 82'), 15 Gilberto Silva, 4 Mattos; 10 Cleyton, 14 Salpingidis, 21 Karagounis (27 Ivanchitz 37'). (30 Tzorvas, 3 Sarriegi, 2 Tziolis, 31 Spyropoulos). Trenér: Henk Ten Cate.

Ibra

Inter skvěle zvládl vstup do Ligy mistrů. V úvodním duelu zvítězil 2-0 na horké půdě v Aténách. Góly dali po přihrávkách Ibry Amantino Mancini a Adriano.

Kvůli trestu z loňské sezony nemohl hrát Nicolas Burdisso. Zraněni byli Dejan Stankovič a Luis Jimenez. Cristian Chivu není stále ještě úplně fit.

Hráči nerazzurri hráli velmi dobře hlavně v prvních třiceti minutách. Ibrahimovič nebezpečně pálil po deseti minutách hry, gólman Galinovic střelu vyrazil. Po několika dalších neproměněných šancích přišel gól Manciniho, jemuž do vyložené pozice přihrával po skvělé sólové akci Ibrahimovič.

Po první brance přišlo uklidnění a vyrovnání hry. Místy byli domácí dokonce lepší a parkrát zahrozili. Ve 42.minutě skončila tečovaná střela Moona na břevně. Po přestávce chyběli centimetry velmi nebezpečné ráně Cleytona. Po centru Ivanchitze z přímého kopu musel pro změnu zasahovat na zemi pozorný Julio Cesar. Na druhé straně nevyšel volej Mancinimu. Po chybě Materazziho se k přízemní střele dostal Hristodoupoulos. Mířil vedle. Osm minut před koncem se na trávník vrátil Adriano a potvrdil vzrůstající formu a zvyšující se sebevědomí. Po ideální přihrávce Ibry s naprostým přehledem proměnil velkou šanci v druhý gól Interu.