Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 26 Chivu (9 Cruz 71'); 14 Vieira (13 Maicon 46'), 19 Cambiasso, 5 Stankovic (77 Quaresma 46'); 33 Mancini, 8 Ibrahimovic, 10 Adriano. (1 Toldo, 18 Crespo, 23 Materazzi, 45 Balotelli). Trenér: José Mourinho

Lecce (4-4-2): 99 Benussi; 6 Angelo (5 Diamoutene 51'), 2 Stendardo, 14 Fabiano, 16 Esposito; 8 Munari, 7 Zanchetta, 21 Ardito, 19 Ariatti; 9 Cacia (10 Caserta 75'); 90 Tiribocchi (11 Castillo 54'). (1 Rosati, 18 Giacomazzi, 23 Schiavi, 25 Konan). Trenér: Mario Beretta.

Adriano, Cruz a Mancini

Javier Zanetti odehrál šestistý zápas za Inter jako teprve třetí v historii. Julio Cesar odchytal stý ligový zápas a dokázal v něm udržet čisté konto. I díky tomu a hlavně gólu střídajícího Cruze vyhrál Inter ve 4.kole doma nad Lecce 1-0. O zasloužené výhře vypovídá i statistika držení míče 37:12 - 19:12.

Kvůli disciplinárnímu trestu si podruhé nezahrál Muntari. Figo, Jimenez, Maxwell, Santon a Samuel nehráli kvůli zranění. To už se netýkalo Stankoviče, který se dokonce vrátil přímo do základní sestavy. Ibra volno před derby nedostal a odehrál celý zápas.

Inter byl v držení míče jasně lepší. Obrana Lecce však byla bezchybná a přestože hráčům nerazzurri nebylo co vytknout, prosadit se dlouho nedokázali. Navíc Lecce vzorně spoléhalo na brejky a v prvním poločase si vypracovalo stejný počet šancí jako domácí tým. První jeho ohrožení Cesarovi brány přišlo díky hlavičce Esposita, který jen těsně minul. Následně byl velmi blízko gólu Zlatan. Snad z 35 metrů napálil míč z přímého kopu do břevna. I v další šanci byl Inter. Po Manciniho rohu nedokázal balón odražený od země poslat pod břevno Adriano. V 31.minutě se musel vytáhnout Julio Cesar. Zanchetta ho prověřil velmi nebezpečnou střelou z dálky.

Po přestávce měli šance už jen interisti. Nejprve našel Mancini ve vápně Adriana. Ten se nadějně obtáčel kolem obránce, při střele byl ale na poslední chvíli zablokován. Pak pěkně odcentroval Quaresma. Ibra se k míči ale nedostal a Adriano byl příliš rychlý, takže míč mu proletěl za zády. Maicon si pak pěkně narazil s Adrianem. Míč mu však trošku utekl a on se ke střele nedostal. Ještě než přišel jediný gól utkání si stadion přecijenom zaburácel. Na světelné tabuli se objevilo, že Catania vyrovnala v Turíně. V 79.minutě to přišlo. Maicon poslal centr do pokutového území, Ibra ho přiťuknul hlavou Cruzovi, který přízemní střelou propálil dva obránce - 1-0. Inter si vedení pak pohlídal až do konce.

Protože Juventus s Catanii nakonec opravdu remizoval, zůstal Inter v čele tabulky sám. Vede s jednobodovým náskokem.