Ivan Cordoba

Javier Zanetti

Amantino Mancini

Inter

46' Ibrahimovič, 62' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-1-3-2): Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell; Cambiasso; Vieira (87' Burdisso), Muntari (64' Stankovic), Zanetti; Ibrahimovic, Cruz (77' Mancini). (Toldo, Obinna, Materazzi, Balotelli). Trenér: José Mourinho

Palermo (4-1-3-2): Fontana; Cassani (79' Ciaramitaro), Carrozzieri, Bovo, Balzaretti; Migliaccio, Liverani (64' Lanzafame), Bresciano (56' Budan); Simplicio; Miccoli, Cavani. (Ujkani, Guana, Dellafiore, Kjaer). Trenér: Ballardini.

Ibra

Skvělý Ibrahimovič a dva jeho nádherné góly rozhodly o důležité výhře na horké sicilské půdě. Inter porazil Palermo 2-0 a po 12.kole zůstává na prvním místě tabulky.

Mourinho sestavil základní jedenáctku podle očekávání. Quaresma podle něj dostal dostatek příležitostí, kterých nevyužil a tak se tentokrát nevešel ani na lavičku. Muntari je již zdravý a spolu s Ibrou měl místo v sestavě jisté. To samé platí i u Julia Cesara, Maicona a Cordoby. S ním tvoří ideální stoperskou dvojici další uzdravený hráč Samuel. Na levém beku hraje Maxwell. Obrranná čtyřka tak zůstala oproti poslednímu zápasu s Udinese stejná. V záložní řadě nahradil Quaresmu zmiňovaný Muntari. Cambiasso hrál defenzivní štít. S Ibrou byl v útoku Julio Cruz, který v poslední době kouči potvrdil, že se na něj může spolehnout.

Palermo bylo v prvním poločase aktivnější a vytvořilo si pár šancí. Střely z dálky od Simplicia a Migliaccia pochytal Julio Cesar. Poradil si s nebezpečnou hlavičkou Cavaniho. Tři příležitosti nevyužil ani Miccoli. Za Inter to z dálky zkusil Maicon, ale přestřelil. Největší šanci si vytvořil Ibrahimovič, který se dokázal uvolnit v pokutovém území. Střelu však zamířil přímo do míst, kde byl připravený bývalý gólman Interu Fontana.

Druhá půle začala pro nerazzurri podstatně lépe. Hned v první minutě odcentroval Muntari, Cruz hlavou přistrčil Ibrovi, který využil času, který mu obrana domácích věnovala a napálil nádhernou kroucenou střelou míč do protější šibenice. Střela to byla tak přesná, že kdyby šla jen trochu jiným směrem, tak ji buď chytil Fontana nebo se odrazila od tyče ven z brány. Inter vstřelený gól povzbudil a začal si vytvářet další šance. Cruzova střela mířila těsně vedle. Ibrovo ránu na přední tyč s potížemi Fontana vyrazil. V 62.minutě fauloval 20 metrů od brány Carrozzieri Ibrahimoviče. Ten si sám míč postavil k rozehrání standardní situace a přestože to bylo spíše z levé strany, napálil míč pravou nohou kolem zdi doprostřed brány pod břevno. Přestože tam stál Fontana nedokázal míč zasáhnout a vyrazit. Střela letěla rychlostí 124 km/h.

O čtyři minuty později zastavil těsně před pokutovým územím Cordoba faulem Simplicia a od rozhodčího za to uviděl žlutou kartu. Díky ní si v následujícím zápase proti Juventusu nezahraje. V 75.minutě zakroutil Cambiasso centr z přímého kopu jen těsně za tyč. Pár kroků chybělo Cruzovi, aby dostal balón do sítě. V další šanci neuspěl Ibra. Fontana mu střelu vyrazil a Mancini, který vystřídal Cruze, nedokázal míč dorazit do brány. Další střely z dálky Manciniho a Ibrahimovič v síti také neskončily a tak Inter vyhrál jen 2-0.