Zlatan Ibrahimovič

Luis Figo

Adriano a Ibra

Ibrahimovič a Crespo

18' Floccari, 28' Doni, 33' Doni - 90'+2' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 6 Maxwell (7 Figo 46'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu (21 Obinna 29'); 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (10 Adriano 46'). (1 Toldo, 9 Cruz, 11 Jimenez, 24 Rivas). Trenér: José Mourinho.

Atalanta (4-4-2): 31 Coppola; 8 Garics, 2 Talamonti, 5 Manfredini, 6 Bellini (16 Rivalta 85'); 79 Ferreira Pinto, 17 Guarente, 20 Valdes (15 De Ascentis 50'), 22 Padoin; 33 Floccari (32 Vieri 90'), 72 Doni. (1 Consigli, 13 Peluso, 27 Capelli, 34 Defendi). Trenér: Luigi Del Neri.

Neuvěřitelnou ostudu si udělal Inter Milán v Bergamu. V rámci 19.kole zde prohrál 1-3. Prohra to byla pro posledního trojnásobného mistra a zároveň i aktuálního lídra Serie A naprosto zasloužená. Proti aktivně hrajícím domácím se nezmohl na nic. Na utkání se výrazně podepsal špatný terén a vytrvalý déšť. Domácím to však evidentně nevadilo a aktivně hráli takřka celý zápas. Inter v novém roce ještě nevyhrál. Předchozí dvě utkání roku 2009 hrál na San Siru, remizoval s Cagliari a Janov ve osmifinále Italského poháru porazil až v prodloužení. Byla to sice jeho letos teprve druhá porážka, ale dost výrazná. Naposledy v lize prohrál o dvě branky téměř před dvěma lety, 18.dubna doma s AS Řím také 1-3.

Branku za Interu vstřelil Ibrahimovič až v nastaveném čase. Kdyby nepadla, museli by fanoušci na prohru o tři branky vzpomínat až do roku 2004. V březnu tehdy prohráli 1-4, znovu s AS Řím.

Mourinho musel udělat na poslední chvíli změnu v sestavě. Chřipkou mu onemocněl Walter Samuer a tak na stoperovi hrál Nicolass Burdisso. Po dvouzápasové pauze se do základní jedenáctky vrátil Stankovič. Muntari byl diskvalifikovaný a tím pádem se do zálohy vešel Cristian Chivu. V útoku dostal vedle Ibrahimoviče příležitost od začátku Hernan Crespo. Kvůli nepříznivému vývoji však musel trenér brzo střídat. Už ve 29.minutě šel Chivu dolu a vystřídal ho další útočník Obinna. V poločase pak přišly další dvě změny. Na hřiště přišel Adriano a Figo, ven šel Crespo a Maxwell. Inter se ale neprobudil a dál na trávníku tápal. Na první pohled vypadala hra podle očekávání. Hráči v černomodrém dresu hráli fotbal a soupeř se bránil. Již po 33 minutách vedli 3-0. Jenže problém byl v tom, že v černomodrých dresech nehrál Inter ale Atalanta. Nerazzurri museli zvolit druhou variantu dresů - bílou, v které jim to ale vůbec nešlo. Zatímco domácí dali za půl hodiny tři branky, Inter za celý první poločas nevystřelil na bránu! Jediným pokusem o střelu byla rána hodně vedle od Crespa.

Ale postupně. První dvě varování poslali obraně Interu hráči Atalanty během prvních deseti minuty. Stříleli Doni a Floccari. Obě střely šly jen těsně vedle. Ponaučení si však z toho defenziva hostí nevzala a tak přišel trest. V 18.minutě přiťukl Manfredini hlavou míč Sergiu Floccarimu, který se v pokutovém území dokázal otočit a přízemní střelou přes obránce překonal Julia Cesara - 1-0. Krátce na to mohl přidat Valdes další gól. Rána z dvaceti metrů šla jen těsně vedle. Ve 28.minutě zahrál nešťastně rukou Ivan Cordoba a Atalanta dostala možnost zahrávat přímý volný kop. Cristiano Doni vyslal přímou střelu, která šla Ibrahimovičovi na obličej. Švédský střelec si před něj stačil dát ruku, jenže míč tak dostal jiný směr a bezmocný Julio Cesar znovu sledoval, jak míč končí v síti - 2-0.

Než se hráči Interu stačili rozkoukat, oslavovali diváci na stadionu další branku. Valdes odcentroval z levé strany, Doni si jednoduše naběhl mezi stopery a pohodlně hlavou poslal Atalantu v lombardském derby do tříbrankového vedení. Do přestávky Inter reagovat nedokázal. Navíc Ibrahimovič na jejím začátku vyfasoval žlutou kartu za protesty u rozhodčího. Díky ní nebude nejlepší střelec týmu v dalším kole proti Sampdorii hrát.

Na začátku druhé půle to vypadalo jen chvíli, že se mistr ligy probudil. Po centru Obinny Adriano nůžkami přestřelil. Jenže pak Guarente nebezpečně pálil, Doni nezvládl hlavičku a střelu Ferreira Pinty Julio Cesar pouze vyrazil. Dobíhající Ascenti nastřelil z úhlu tyč!

Domácí se neodhodlali k bránění nadějného výsledku, ale dál se snažili hrát svoji aktivní hru. Tragická hra Interu pokračovala. Světlým momentem byla jen Adrianova střela, kterou ale brankář Coppola chytil. V dalším čase už šance domácích nepřicházely a čekal se tlak Interu. Ten však nepřišel. První tutovku si jeho hráči vypracovali až v 87.minutě. Po špatném odkopu jednoho z obránců měl Obinna před sebou poloprázdnou bránu. Neuvěřitelně však přestřelil. Další střelu mu v nastavení chytil Obinna. Snižující gól přišel v 92.minutě. Na centr z rohového kopu si naskočil Adriano a přihrál Ibrahimovičovi. Tomu se podařilo nadvakrát dopravit míč do sítě - 3-1.