Ivan Cordoba

Andrade Maxwell

Dejan Stankovič

Hernan Crespo

50' Balotelli, 63' Balotelli p., 79' Crespo - 23' De Rossi, 29' Riise, 57' Brighi
Nejlepší hráč: Mario Balotelli

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso (14 Vieira 46'), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Maxwell (7 Figo 46'); 5 Stankovic (18 Crespo 77'); 10 Adriano, 45 Balotelli. (1 Toldo, 8 Ibrahimovic, 23 Materazzi, 33 Mancini). Trenér: José Mourinho

AS Řím (4-2-3-1): 32 Doni; 13 Motta, 5 Mexes, 2 Panucci, 17 Riise; 16 De Rossi, 7 Pizarro; 11 Taddei, 33 Brighi, 9 Vucinic (24 Menez 76'); 19 Baptista. (25 Artur, 3 Cicinho, 14 Filipe, 21 Diamoutene, 23 Montella, 40 Malomo). Trenér: Luciano Spalletti.

Supermario

Šlágr 26.kola mezi Interem a AS Řím potvrdil, že v těchto zápasech padá velmi často hodně branek. Tentokrát jich viděli diváci na San Siru šest. Inter nezopakoval výhru 4-0 z Říma. Dvakrát prohrával o dvě branky, díky dvěma trefám Balotelliho a jedné Crespa dokázal vyrovnat na konečných 3-3. Druhý gól mladého útočníka padl po kontroverzní penaltě. V závěru měli hosté další šance a tak nerazzurri musí být za remízu spokojeni. V tabulce mají před druhým Juventusem náskok sedmi bodů.

Zlatan Ibrahimovič zůstal po celý zápas na lavičce. José Mourinho ho neposlal na trávník ani za nepříznivého stavu a šetřil ho tak na další zápasy. Díky tomu dostal šanci v základní sestavě vedle Adriana talentovaný Mario Balotelli. Přestože se mu vůbec nedařilo, vstřelil dvě důležité branky. Kvůli zranění stále nemůže hrát Samuel a Cristian Chivu. Ve stoperské dvojici byl tentokrát s Cordobou Burdisso. Nelson Rivas nebyl ani nominován. Stejně dopadl i Luis Jimenez a Julio Cruz. Ačkoliv byl Sulley Muntari povolán, na lavičku se nevešel. Jeho místo zaujal v základní sestavě Maxwell. Díky nepříznivému stavu však na hřišti vydržel jen poločas. Pak jej spolu s Burdissem vystřídal Patrick Vieira a Luis Figo. Vieira obdržel v průběhu druhé půle žlutou kartu a tak ho čeká nucený jednozápasový distanc.

Hned v první minutě vyrobila v tomto zápasu ne moc spolehlivá obrana chybu a po faulu Cordoby na Taddeie měli hosté šanci z přímého kopu. De Rossi poslal na Julia Cesara velmi povedenou střelu, kterou gólman vyrazil na roh. V 7.minutě Cordoba nedostatečně odhlavičkoval míč z malého vápna a Brighi pohotově vystřelil z voleje. Naštěstí mu střela nesedla a skončila mimo. Inter odpověděl nadějnou akcí Maxwella a Santona. Maxwell ji zakončil v těžké pozici střelou vedle. V 19.minutě se dostal do šance po Balotelliho rohu Cambiasso. V dobré pozici volil přihrávku, zpětnou hlavičkou však nikoho nenašel.

Ve 23.minutě si na pravé straně "udělal" Motta mladého Santona a centrem našel De Rossiho, který dokázal přeskočit Javier Zanettiho. Na jeho hlavičku neměl Julio Cesar nárok - 0-1. Chvíli na to hlavičkoval vedle Baptista a v další velmi nebezpečné akci zachraňoval před stejným hráčem situaci skluzem Cambiasso. Pro obranu Interu to však nebylo dostatečné varování a tak přišel další trest. V 29.minutě podcenil Maicon a Julio Cesar průnik Riiseho z levé strany a ten z téměř nulového úhlu dokázal mezi nohama brankáře poslat míč do sítě - 0-2.

Stále to však nebylo vše a obrana Interu hořela. V obrovské šanci se ocitl Vučinič. Cordoba ho obrat o míč nedokázal a tak vše tentokrát na poslední chvíli hasil skluzem Burdisso. Fanoušci v tu dobu jistě vzpomínali na Superpohár z roku 2006, kdy Inter prohrával v prvním poločasu se stejným soupeřem již 0-3. Tenkrát však nakonec dokázal zápas v prodloužení vyhrát. Inter se za celý poločas nedostal do vážné šance. Dvě střely Javiera Zanettiho z dálky Doniho neohrozily.

Supermario

Do druhé půle poslal Mourinho na hřiště Vieiru a Figa a změna týmu viditelně prospěla. Již v 50.minutě přišel dlouhý nákop na Adriana, který udělal před šestnáctkou skvělou práci a chytře přihrál do strany nabíhajícímu Balotellimu z druhé vlny. Supermario nezaváhal a placírkou trefil odkrytou bránu. O třináct minut později zbytečně chyboval Vieira ve středu hřiště. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, Cambiasso se nechal na postu stopera lehce odstavit od míče a Brighi poslal vlky z Říma znovu do dvoubrankového vedení.

Inter se z dalšího gólu AS nesesypal a stále bojoval. Stankovičovu střelu z 22 metrů Doni vyrazil. V 62.minutě se dostal do vápna Balotelli a kličkami zkoušel projít dál. Daleko ale nedošel a skončil na zemi. Sudí Rizzoli ukázal na penaltu. Faulem se měl provinit Daniele De Rossi. Ten se sice oprávněně snažil rozhodčímu vysvětlit, že Balotelli upadl sám, nebylo mu to ale nic platné. Po rychlé domluvě s Adrianem se zahrávání pokutového kopu ujal sám Balotelli. Penaltu proměnil naprosto chladnokrevně, počkal si na kterou stranu Doni půjde - 2-3. Při oslavě pak provokativně vyplázl jazyk na naštvané hráče AS.

Zápas byl nadále otevřený. V další šanci selhal De Rossi, po té co se vyhnul ofsajdové pasti. Lehkou hlavičku chytil Julio Cesar. V 77.minutě přišel na trávník Hernan Crespo a za pouhé dvě minuty vstřelil vyrovnávací gól. Po centru Figa prokázal, že hlavičkovat stále umí výborně - 3-3. Byla to jeho teprve první trefa v lize v této sezóně a také ji náležitě oslavil. V závěru se čekal nápor domácích, kteří měli dát Římanům knockout. Bylo to však naopak. Hosté útočili a byli blízko k rozhodující trefě. V 86.minutě vyrazil bombu Riiseho Julio Cesar konečky prstů. Po Menezově ideální nahrávce se za obranou objevil osamocený De Rossi. Naštěstí však ve vyložené šanci selhal a vystřelil vedle. V nastavení pak Menezovu střelu zblokoval Cordoba. Povedený zápas skončil 3-3.