Nejlepší hráč: Thiago Motta

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi, 26 Chivu; 13 Maicon, 8 Thiago Motta (17 Mariga 79'), 4 J.Zanetti, 11 Muntari; 9 Eto'o (19 Cambiasso 64'), 45 Balotelli (22 Milito 64'). (21 Orlandoni, 10 Sneijder, 25 Samuel, 27 Pandev). Trenér: José Mourinho.

Fiorentina (4-5-1): 1 Frey; 29 De Silvestri, 14 Natali (19 Gobbi 75'), 2 Kroldrup, 16 Felipe; 15 C.Zanetti, 18 Montolivo, 32 Marchionni (24 Santana 62'), 8 Jovetic, 6 Vargas (39 Keirrison 62'); 11 Gilardino. (90 Seculin, 4 Donadel, 21 Babacar, 25 Comotto). Trenér: Cesare Prandelli.

Postřehy
José Mourinho šetřil některé opory. Julio Cesar ale musel v poháru chytat vůbec poprvé, protože Francesco Toldo je zraněný. Odpočinout si naopak mohl Sneijder, Samuel a Panděv. Až do druhé půle přišli Cambiasso a Milito.

Inter vyhrál oba zápasy 1-0 stejně jako ve čtvrtfinále Ligy msitrů proti CSKA Moskva.

Pokud AS Řím zvládne odvetu s Udinese, bude se znovu opakovat v posledních letech tradiční finále Inter - AS.

V nepříliš pěkném utkání vyhrál Inter ve Florencii na Fiorentinou 1-0 a po stejném výsledku z prvního semifinálového zápasu z Milána zaslouženě postoupil do finále. Mourinho nechal většinu důležitých hráčů odpočívat. Začátek se jeho týmu povedl, z několika slušných šancí však nerazzurri gól vytěžit nedokázali. Druhá polovina patřila domácím a ti jen se štěstím pro Inter nedokázali otevřít skóre.

Druhý poločas byl ještě nudnější než ten první. Po té, co v 57.minutě vstřelil Eto'o gól, již nebylo o co hrát. Fiorentina by na postup musela vstřelit tři branky, což bylo proti velmi dobře organizované hrře Interu téměř nemožné.

Jediná branka padla po geniální přihrávce Thiagy Motty. Lobem našel před bránu si nabíhajícího Kamerunce, který si tváří v tvář gólmanovi poradil.