Mario Balotelli

Wesley Sneijder

Diego Milito

Cristian Chivu

11' Keirrison , 82' Kroldrup - 75' Milito, 81' Eto'o
Asistence: Sneijder, Balotelli
Žluté karty: Pasqual 18', Kroldrup 42', Natali 53', Bolatti 77', Gobbi 89' - Chivu 38', Muntari 90'+3'
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-2-2-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu (45 Balotelli 46'); 4 J.Zanetti, 19 Cambiasso (7 Quaresma 87'); 27 Pandev (11 Muntari 71'), 10 Sneijder; 9 Eto'o, 22 Milito. (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 17 Mariga, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho.

Fiorentina (4-4-2): 1 Frey; 25 Comotto, 14 Natali, 2 Kroldrup, 23 Pasqual (16 Felipe 50'); 28 Bolatti, 24 Santana (29 De Silvestri 65'), 18 Montolivo, 19 Gobbi; 8 Jovetic, 39 Keirrison (11 Gilardino 60').(90 Seculini, 4 Donadel, 15 C.Zanetti, 32 Marchionni.) Trenér: Cesare Prandelli

V 7.kole se Inter dostal do čela tabulky a vydržel tam až do 33.kola. V něm pouze remizoval ve Florencii, zatímco doposud druhý AS Řím porazil Boloňu. Inter na vlky nyní ztrácí bod. AC Milán je o tři body za Interem třetí.

Mourinho chtěl postavit stejnou sestavu jako v úterý v Lize mistrů proti CSKA Moskva, ale na předzápasovém rozcvičení se zranil Stankovič a na hřišti ho nahradil Chivu. Srbský záložník má svalové potíže.

Milito vstřelil 19. a Eto'o 11.ligový gól. Tabulka střelců vypadá následovně: Di Natale, Udinese - 23 (5 pen.), Milito, Inter - 19 (3), Gilardino, Fiorentina - 15 (1), Miccoli, Palermo - 15 (5)

Inter začal zápas velmi dobře. Ze tři největších šancí však vytěžil pouze tyč, kterou nastřelil Milito. V 11.minutě se domácí z první akce ujali vedení...

Po posledním hvizdu jeden z asistentů rozhodčího projevil radost. Mourinho si toho všiml a řekl, že by bylo dobré zjistit, zda fandí Fiorentině, Romě anebo měl radost ze svého vlastního výkonu.

Inter nezvládl důležitý zápas ve Fiorentině a v neděli může přijít o vedení. Po brzké brance Keirrisona Nerazzurri dlouho prohrávali, v závěru sice bleskově otočili, jenže minutu nato okamžitě znovu inkasovali, a tak odjíždějí s bodem za remízu 2:2.

Už po 120 sekundách poprvé zaměstnal domácího gólmana Wesley Sneijder, ale jeho střelu vytáhl Sebastien Frey na roh. Z něho připravil šanci pro Milita Samuel, ale hostující útočník trefil tyč. Další šanci měl Eto'o, ale v koncovce ho znovu zastavil Frey. A nakonec to byla po deseti minutách Fiorentina, kdo se ujal vedení. Riccardo Montolivo vedl rychlý protiútok, poslal míč na Comotta, jenž přihrál zpět na volného Keirrisona, jenž napálil míč nekompromisně pod břevno. Výborně tak od začátku plnil svou roli, když měl nahradit překvapivě odpočívajícího Gilardina.

Další akci Violy měli na svědomí Jovetič se Santanou, ale před mladým útočníkem na poslední chvíli zasáhl Samuel. Napodruhé Jovetič kombinoval s Keirrisonem, tentokrát byl zastaven druhým stoperem Lúciem. Další dalekonosný pokus si pak přichystal Sneijder, ale neměl přesně zacíleno. Militův pas našel zcela volného Maicona, ale ten velkou šancí pohrdl. Na druhé straně musel předvést vynikající zákrok Julio Cesar, když likvidoval zblízka hlavičkujícího Santanu. Pokud by ale náhodou Santana uspěl, branka by neplatila, protože stál v ofsajdu. Samuel pak napravoval zaváhání Maicona Samuel, když statečně zastavoval hned dva soupeře.

Do druhého poločasu již nenaskočil Christian Chivu, jenž mimo jiné v první půli inkasoval žlutou kartu a bude chybět příští týden při zápase s Juventusem. Místo něj naskočil útočník Mario Balotelli a bylo jasné, že Inter se s prohrou nechce spokojit. Nechybělo ale mnoho a Fiorentina mohla vést už o dvě branky. Montolivo přesným pasem za obranu vyslal Jovetiče, ale jeho střela jen olízla tyč. Na závěrečnou půlhodinu se na trávníku místo Keirrisona ukázal Gilardino. Inter si oddechl, když se na Zanettiho řítilo několik hráčů soupeře, ale De Silvestriho pas na Jovetiče byl nakonec příliš dlouhý.

Čtvrthodiny před koncem se obhájce titulu dočkal vyrovnání. Sneijder vyslal na pravé straně rozběhnutého Maicona a ten okamžitě pasoval na Milita, kterého nedokázali domácí obránci zastavit, a tak se mohlo argentinský útočník radovat z gólu. Vzápětí mohl Milito přidat i druhý gól, když utekl všem, ale Freye překonat nedokázal, respektive trefil boční síť. Po zákroku Bolattiho na Eto'a těsně před šestnáctkou došlo ke vzplanutí vášní, když domácí tvrdili, že o faul vůbec nešlo, zatímco hosté chtěli více než žlutou kartu, kterou záložník Fialek inkasoval. Z výsledného trestného kopu trefil Sneijder břevno. Viola deset minut před koncem doplatila na špatně zahraný rohový kop, po kterém šel do brejku Inter. Sneijder postrčil míč na Balotelliho, jenž nacentroval na Eto'a a ten strhl vedení na stranu černomodrých. Jenže za necelou minutu bylo vyrovnáno. Další roh se po teči dostal až ke Kroldrupovi a ten na zadní tyči jednoduše doklepl a rozhodl o konečném výsledku 2:2.

Inter Channel Inter Channel | 512 × 384 [Five Stars]
Download 704x540 | XviD | AVI | Stadium sound | Canal + Sport 2 | 865,69 MB [Lewy]