Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-5-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti (5 Stankovic 46'), 19 Cambiasso; 27 Pandev (17 Mariga 79'), 10 Sneijder (23 Materazzi 88'), 9 Eto'o; 22 Milito. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 29 Coutinho, 88 Biabiany). Trenér: Rafael Benitez.

AS Řím (4-1-4-1): 1 Lobont; 77 Cassetti, 5 Mexes, 4 Juan, 17 Riise; 20 Perrotta, 7 Pizarro (11 Taddei 54'), 16 De Rossi; 94 Menez (89 Okaka 83'); 10 Totti, 9 Vucinic (8 Adriano 68'). (32 Doni, 25 G.Burdisso, 33 Brighi, 87 Rosi). Trenér: Claudio Ranieri.

Inter hrál o Superpohár pošesté za sebou. Vyhrál jen třikrát.

Počtvrté za sebou byl ve finále římský klub. Třikrát se jednalo o AS Řím, loni jedenkrát Lazio. Oba kluby vyhrály jednou.

Inter dohnal svého městského rivala AC a s pěti zisky Italského superpoháru je spolu s ním v této činnosti nejúspěšnějším.

Fotogalerie It. Superpohár, Finále -> Inter - AS Řím - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Jak Inter zakončil loňskou, tak zahájil tu novou - ziskem trofeje. V prvním soutěžním zápase šlo o italský Superpohár, ve kterém Nerazzurri porazili 3:1 AS Řím a potvrdili svojí dominanci. Přitom prohrávali 0:1. Pro Inter to je v roce 2010 už čtvrtá trofej, předtím získal milánský celek Scudetto, Ligu mistrů a italský pohár Coppa Italia.

Zápas měl raketový start, v úvodní čtvrthodince měli dvě obrovské příležitosti Vlci, jenže vyhořeli. Mirko Vučinič a Jeremy Menez sice byli ve skvělých pozicích, ale ani jeden neuspěl. Ve 20. minutě svým ofenzivním parťákům ukázal jak se to má dělat John Arne Riise, který využil přihrávky Tottiho a přesnou ranou poslal AS Řím do vedení.

Na straně Interu byl hodně aktivní pravý bek Maicon, ale jeho útočné výpady postrádaly lepší koncovku. Těsně před poločasem se nakonec Nerazzurri vrátili do hry, když využil špatného bránění Juana Goran Panděv a vyrovnal. Římané si při odchodu do kabin mohli ťukat na čelo, jak lehce nechali soupeře vyrovnat.

Ani po přestávce Giallorossi nepolevili, zejména Menez dělal značné problémy, ale Inter vyčkával a hrozil z protiútoků. V 64. minutě z jednoho takového udeřil Diego Milito, ale akce byla zastavena pro ofsajdové postavení přihrávajícího Eto'a. Útočná dvojka Nerazzurri ale zapracovala o pět minut později znovu, tentokrát El Principe přihrával a Eto'o povedeným zakončením strhl vedení na stranu Interu. Deset minut nato kamerunský forvard přidal i druhou branku, využil další zaváhání Římanů.

Na to už Vlci nedokázali zareagovat, a pak mohli sledovat, jak Inter slaví už pátou Supercoppu v historii, čímž vyrovnal městského rivala AC. Pro Rafu Beníteze to byl povedený start v novém angažmá, rovnou s trofejí.