Příprava: Inter - AS Monako 2:2

16/07/22 - S vědomím účasti v play-off Ligy mistrů zahájilo Monako předsezónní přípravu 16. června a k zápasu ve Ferraře přijelo již po čtyřech odehraných přátelských zápasech. To bylo v ostrém kontrastu s Interem, který se na hřiště dostal až v Luganu. Vzhledem k tomuto rozdílu byl výkon Interu při remíze 2:2 na stadionu Mazza nepochybně pozitivní. Přestože Nerazzurri v prvním poločase dvakrát prohrávali, dokázali vyrovnat a dokonce v závěru i zvýšit, a to i přes lepší fyzickou kondici soupeře. Góly Gagliardiniho a Asllaniho zajistily remízu po gólech Golovina a Ben Yeddera.

Inter nezačal své druhé přátelské utkání před sezónou nejlépe, Monako bylo rychleji u míče a brzy dominovalo. Poté, co Henrique trefil tyč, otevřeli svěřenci Philippa Clementa v sedmé minutě skóre Golovinem.

Svěřenci trenéra Inzaghiho se v úvodní půlhodině trápili. Jejich rozehrávka nebyla nijak plynulá a vypadali těžkopádně. Monako zdvojnásobilo své vedení po 30 minutách zásluhou Ben Yeddera, který si naběhl na Golovinovu přihrávku a prostřelil Handanoviče. Nerazzurri se však nenechali rozhodit a s přibývajícími minutami začali více hrozit. Stejně jako v Luganu se o snížení zasloužil D’Ambrosio, jehož hlavičku zachránil brankář, a poté Gagliardini doklepl míč do branky. Inter v závěru úvodní části pokračoval v náporu, když Lautaro po Dimarcově přihrávce napřáhl a trefil břevno.

Po opětovném zahájení hry byl Argentinec opět blízko vyrovnání, jeho hlavička skončila těsně vedle. Na druhý gól však Inter nemusel čekat příliš dlouho a dočkal se ho v 59. minutě. Poté, co brankář zachránil Lukakuovu střelu levačkou, se míč dostal k Asllanimu, který ho uklidil do sítě a zvýšil na 2:2. Byl to skvělý moment pro albánského záložníka, než se ozval Inzaghi a přišlo střídání.

Když se zápas chýlil ke konci, objevily se ještě další šance Interu v pozměněné sestavě. Onana se vyznamenal dvojitým zákrokem v 79. minutě, po kterém byli Nerazzurri blízko k vítězství prostřednictvím Dumfriese a poté Calhanoglua. Šance v závěru jsou velmi pozitivní znamením proti týmu, který je na tom fyzicky lépe. V letním vedru ve Ferraře zápas skončil remízou 2:2.

Přípravný zápas: Inter - AS Monako 2:2

Střelci: 42’ Gagliardini, 59’ Asllani - 7’ Golovin, 30’ Ben Yedder

INTER (3-5-2): 1 Handanovič (24 Onana 61’); 36 Darmian, 33 D’Ambrosio (6 De Vrij 61’), 32 Dimarco (95 Bastoni 61’); 12 Bellanova (2 Dumfries 60’), 5 Gagliardini (23 Barella 61’), 14 Asllani (77 Brozovič 61’), 22 Mchitarjan (20 Calhanoglu 61’), 8 Gosens (15 Lazaro 46’); 90 Lukaku (9 Džeko 61’), 10 Lautaro (11 Correa 61’). Náhradníci: 21 Cordaz, 42 Agoumé, 47 Fontanarosa. Trenér: Simone Inzaghi.

MONAKO (4-2-3-1): 16 Nubel; 6 Disasi (26 Aguilar 61’), 3 Maripan (34 Matsima 46’), 5 Badiashile (43 Marcelin 61’), 2 Vanderson (11 Jean Lucas 46’); 36 Matazo (Magassa 46’), 19 Fofana (77 Gelson Martins 46’); 12 C. Henrique (14 Jakobs 61’), 31 Volland (29 Lemarechal 46’), 17 Golovin (21 Akliouche 46’); 10 Ben Yedder (18 Minamino 46’). Náhradníci: Didillon, Liénard, 28 Pelé, E.Diop. Trenér: Philippe Clement.

Zdroj: inter.it