Příprava: Inter-Villarreal 2:4

07/08/22 - Inter zakončil svůj předsezónní program na stadionu Adriatico v Pescaře, kde se před plným hledištěm utkal s Villarrealem vedeným Unaiem Emerym. Španělský tým se ukázal jako těžký a fyzicky náročný soupeř. Pro Nerazzurri to byl ideální přípravný zápas, neboť již příští víkend pro ně začíná liga na hřišti Lecce.

Inter nastoupil s Handanovičem v brance, zadní trojicí Škriniar, De Vrij a Bastoni, Asllanim ve středu pole, s Gosensem na levé straně a Lautaro s Lukakuem tvořili útočnou dvojici.

Stejně jako v předchozích zápasech se hrálo za velmi vysoké teploty. V prvním poločase byl v centru dění Gosens a hned v první minutě málem skóroval, jeho střelu vyrazil Rulli. O několik minut později zahrozil znovu po dobré přihrávce Dumfriese. Inzaghiho svěřenci měli několik dalších šancí, inkasovali však jako první po poněkud nešťastném gólu Pedraza. Vyrovnán zařídil hlavou Belgičan Romelu Lukaku po výborné přihrávce Gosense z levé strany. Zápas se rozjel, ale byl to Villarreal, kdo se dostal ještě před přestávkou do vedení díky Coquelinově střele pravou nohou.

Ve druhém poločase se skóre i vytvořené šance zdvojnásobily. Byli to opět Emeryho svěřenci, kteří otevřeli skóre, když se potřetí prosadil Pedraza, a to podruhé v zápase. Inter však odpověděl, Lautaro pálil z dálky jen do Rulliho zad. Druhý gól Interu dal v 62. minutě střídající D'Ambrosio, který nahradil Škriniara, a znovu padl hlavou. Domácí přidali na tempu a v 69. minutě byli blízko vyrovnání, když De Vrijova hlavička šla těsně vedle. To se však nestalo a Jacksonův gól v 81. minutě znamenal úpravu skóre na 4:2, čímž zpečetil výsledek pro Španěly. Poslední šance Interu přišla v nastaveném čase, kdy Dimarco po teči Capoueho trefil z dálky břevno.

INTER - VILLARREAL 2:4

Branky: 29' Pedraza, 36' Lukaku, 43' Coquelin, 48' Pedraza, 65' D'Ambrosio, 81' Jackson.

INTER (3-5-2) 1 Handanovič; 37 Škriniar (62' D'Ambrosio), 6 De Vrij, 95 Bastoni (54' Darmian); Dumfries (62' Bellanova), 23 Barella (68' Gagliardini), 14 Asllani, 20 Calhanoglu (54' Mkhitaryan), 8 Gosens (54' Dimarco); 90 Lukaku (68' Džeko), 10 Lautaro (68' Correa). Nevyužití náhradníci: 21 Cordaz, 24 Onana, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi.

VILLARREAL (4-4-2): 13 Rulli; 8 Foyth, 3 Albiol (71' Mandi), 4 Pau Torres (71' Cuenca), 24 A. Pedraza (62' Estupiñán); 19 Coquelin (62' Morales), 6 Capoue, 5 Dani Parejo, 21 Yeremy (62' Chukwueze); 17 Álex Baena (79' M. Morlanes), 18 N. Jackson. Nevyužití náhradníci: 1 Reina, 35 G. Cassaro. Trenér: Unai Emery.

ŽK: 22' Calhanoglu, 39' Jackson, 78' D'Ambrosio

Zdroj: inter.it