Inzaghi: Mimořádný výkon, ještě jeden krok postupu
11/05/23 - Simone Inzaghi ocenil mimořádný výkon jeho hráčů v prvním poločase, po kterém porazili AC Milán 2:0, ale varuje, že potřebují ještě jeden krok k tomu, aby se jim splnil sen o postupu do finále Ligy mistrů. Lepší začátek evropského derby della Madonnina si Nerazzurri nemohli přát, protože Edin Džeko a Henrikh Mchitarjan skórovali během úvodních 11 minut. Zdálo se, že skóre ještě navýší, zejména když Hakan Calhanoglu trefil tyč a Lautaro Martinez získal penaltu, ale ta byla po přezkoumání VAR zrušena. Místo toho Inter ve druhé části zápasu převážně držel vedení 2:0. Po jedné výhře v Serii A a lednovém vítězství 3:0 v Supercoppa Italiana porazil AC Milán v této sezoně už potřetí. "Jsem velmi spokojený, první poločas byl mimořádný, opravdu jsme mohli dát více než dva góly," řekl Inzaghi pro Amazon Prime Italia. "Byl to skvělý zápas, už máme za sebou několik kol, takže víme, že je teprve poločas. Ve druhém utkání budeme mít za sebou naše fanoušky a budeme vědět, že nás čeká ještě jeden duel, abychom si splnili sen." Inter potvrdil svou skvělou bilanci v obraně v Lize mistrů dalším čistým kontem. "Kluci pokryli každý kout hřiště, pomáhali si navzájem a my víme, že naše práce ještě není hotová." Pravidlo o gólech hostů již neplatí, takže výhra 2:0 s Milánem jako "domácím" týmem není tak výraznou výhrou, jak by tomu bylo v předchozích letech. "Za 72 hodin nás čeká velmi důležitý zápas v Serii A proti Sassuolu. Takové zápasy vám dají hodně zabrat, takže je jasné, že musíme vyhodnotit stav několika hráčů, kteří nejsou stoprocentně fit."

Tag:   Simone Inzaghi

Středa 10/05/23 21:00, Liga mistrů, Semifinále 1.z
AC MILáN0:2INTER