Inzaghi o Empoli: 37 střel a zkouška charakteru
09/05/22 - Inter v pátek večer v dramatickém utkání s Empoli dokázal vyhrát. Nerazzurri, kteří prokázali neuvěřitelnou touhu odvrátit katastrofální začátek zápasu, vyslali na branku soupeře ne méně než 37 střel. Svěřenci Simoneho Inzaghiho se ocitli ve 28. minutě ve dvoubrankovém vedení poté, co Andrea Pinamonti a Kristjan Asllani poslali hosty do vedení. Interu se však těsně před poločasem podařilo vyrovnat díky vlastnímu gólu Simoneho Romagnoliho a vyrovnávací brance Lautaro Martineze. Ve druhém poločase poslal Nerazzurri do vedení opět El Toro, než Alexis Sanchez v posledních vteřinách utkání ukončil tento neuvěřitelný zápas. Inter si po energickém výkonu připsal vítězství 4:2. Trenér Interu Simone Inzaghi se po zápase podělil s DAZN o své myšlenky ohledně začátku zápasu. "Gratuluji hráčům, protože jsme čelili opravdové zkoušce proti dobrému týmu, kromě prvních 25 minut, kdy jsme byli příliš zbrklí proti dobře hrajícímu soupeři. Tým jako my by neměl inkasovat dva takové góly, ale chápu, že hráči chtěli před tímto publikem okamžitě předvést dobrý výkon. Ztratili jsme herní přehled a to proti Empoli nemůžete dělat. Nechali jsme se unést touhou hned skórovat. Měli jsme být organizovanější bez míče a bohužel jsme tvrdě doplatili na dva poklesy koncentrace, ale pak jsme si vedli opravdu dobře. Vystřelili jsme 37krát, což si myslím, že musí být rekord. Byla to skutečná zkouška charakteru. Teď musíme nabrat síly a energii, protože ve středu nás čeká další velký zápas." Doufá, že toto vítězství dodá jeho mužstvu více sebevědomí při dalším postupu. "Toto vítězství nám dává skutečnou vzpruhu pro to, co přijde příště. Tento tým je silný od 20. srpna. Postoupili jsme ve všech soutěžích a dali jsme tomu tolik. Zbývají tři zápasy a tento comeback proti organizovanému týmu, který hrál opravdu dobře, je skvělým znamením." Nerazzurri se ve středu na Stadio Olimpico utkají ve finále Coppa Italia s Juventusem. "Máme pět dní na přípravu na pro nás opravdu důležitý zápas. Dnešní zápas byl velmi intenzivní, protože Empoli nás nutilo hodně běhat, zejména když jsme neměli míč v držení. Musíme dobře zregenerovat, protože v této závěrečné fázi sezony bude rozhodovat právě to."

Tag:   Simone Inzaghi

Pátek 06/05/22 18:45, Serie A, 36.kolo
INTER4:2EMPOLI