Serie A: Inter - Sampdoria Janov 3:0
23/05/22 - Inter sice v posledním kole Serie A před vyprodaným San Sirem porazil Sampdorii Janov 3-0, ale po zápase zavládl na hřišti i na tribunách smutek. V souběžně hraném utkání totiž AC Milán nezaváhal a o zisku scudetta rozhodl na hřišti Sassuola v Reggio Emilia již během prvního poločasu. Stejně jako Inter vyhrál 3-0. Černomodří tak titul neobhájili a nepřidali druhou zlatou hvězdu k logu klubu na dres. Inter byl v utkání aktivnější, ale gól během prvního poločasu nedal. Když už to vypadalo, že se hra vyrovnává padli během krátké doby tři branky a bylo rozhodnuto. Dvakrát se trefil Joaquin Correa a jednou Ivan Perišič. V tabulce Inter zaostal za městským rivalem o 2 body. Stačilo v posledním vzájemném zápase dobře rozehrané derby neprohrát - nedostat jednu branku.

Neděle 22/05/22 18:00, Serie A, 38.kolo
INTER3:0SAMPDORIA