1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
14.kolo 28/11/16 21:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
4:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkácharenavision.in, lfootball.ws, stopstream.me nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Nominace na dnešní dohrávku 14.kola Serie A obsahuje 24 jmen: 1 Handanovič, 30 Carrizo, 46 Berni - 2 Andreolli, 13 Ranocchia, 15 Ansaldi, 24 Murillo, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 95 Miangue - 5 Melo, 6 Joao Mario, 7 Kondogbia, 19 Banega, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic - 9 Icardi, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 23 Eder, 44 Perisic, 87 Candreva, 96 Barbosa.
Preview

Netradičně v pondělí odehrají své utkání třináctého kola italské Serie A celky Interu Milán a Fiorentiny. Především Nerazzurri si zatím vedou hodně za očekáváním a je otázkou, zdali se pod novým trenérem Stefanem Piolim něco změní. Na druhé straně je sice Fiorentina až osmá, ale má odehráno o jedno utkání méně.

Oba týmy se minulý čtvrtek představily v Evropské lize a bylo z toho pořádné fiasko. Inter podlehl v Izraeli Beer-Sheve 2:3, ačkoliv ještě v poločase vedl 2:0 a ve skupině, kterou ovládla pražská Sparta skončí poslední! Pro věhlasný klub formátu Interu je to velká ostuda a neexistuje pro to omluva. Fiorentina zase marně dotahovala manko v domácím zápase s PAOK Soluň a podlehla stejným výsledkem jako Inter Beer-Shevě. Pro Violu ale nemá porážka zatím fatální následky, ve skupině J je stále na prvním místě a k postupové jistotě jí stačí získat v souboji s Karabachem bod. V opačném případě se za určité konstelace může se soutěží taktéž rozloučit.

Pojďmě ale k domácí soutěži. Inter do ní jak známo nevstoupil dobře a série špatných výsledků vyústila v odvolání Franka De Boera. Nizozemského kouče nahradil v Itálii dobře známý Stefano Pioli, ale ve dvou zápasech pod ním zatím Inter nezvítězil. Naopak, derby zachraňoval alespoň remízou až v nastaveném čase a v Evropské lize, jak už bylo řečeno, padl na izraelské půdě a definitivně tím přišel o veškeré naděje. Slibovaný návrat do evropských pohárů dostává povážlivé trhliny a o Lize mistrů nemůže být ani řeč. Na tu už Nerazzurri v tuto chvíli ztrácejí ohromných jedenáct bodů!

Fiorentina na tom na první pohled není o moc lépe, má jen o dva body více, ovšem ještě jedno utkání k dobru. Pokud by svěřenci Paula Sousy oba zápasy zvládli, rázem by se vyhoupli už na šesté místo a tedy na dostřel Evropské lize i Lize mistrů. Mají ale těžký los, krom zápasu na Interu je čeká cesta do Janova, a jak se hraje na půdě Grifů, by mohli vyprávět třeba v Juventusu nebo v Miláně.

Historicky vzato má Inter s Fiorentinou báječnou vzájemnou bilanci, nicméně pokud se podíváme jen na poslední dvě sezony, žádnou výhru černomodrých tam nenajdeme. Fiorentina dokázala porazit Inter už čtyřikrát v řadě! Na Giuseppe Meazza tu naposledy nastřílela rovnou čtyři branky.

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanovič – D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Ansaldi – Brožovič, Joao Mario, Kondogbia – Candreva, Icardi, Perišič

ACF Fiorentina - pravděpodobná sestava:Tatarusanu – Salcedo, Rodríguez, Astori, Milič – Badelj, Borja Valero – Tello, Iličič, Bernardeschi – Kalinič

05.02.2021Serie AFiorentina - Inter 0:2
13.01.2021Italský pohárFiorentina - Inter 1:2 pr.
21.09.2016XXX5.koloEmpoli - Inter 0:2
Interu vyšel proti Fiorentině ve 14.kole Serie A začátek. Už po devíti minutách vedl po brankách Brozoviče a Candrevy 2-0. Když o dalších deset minut později přidal Icardi třetí gól, zdálo se být rozhodnuto, jenže nebylo. Fiorentina před přestávkou snížila a přestože jí byl vyloučen ještě hráč, v druhém poločase nic nevzdala a dokázala přidat druhý gól. Inter měl další šance, ale ukončit zápas dokázal až v nastaveném čase, kdy se znovu trefil Icardi.

4:2 Mauro Icardi 90'+1'   [ Perišič ]

Kondogbia 39', Brozovic 55', Miranda 57', Melo 76', Ansaldi 83' - Salcedo 41', Badelj 82', Borja Valero 83'

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-3-3): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio, 13 Ranocchia, 25 Miranda, 15 Ansaldi - 77 Brozovic, 7 Kondogbia (6 Joao Mario, 46') - 87 Candreva (23 Eder, 78'), 19 Banega (5 Melo, 68'), 44 Perisic - 9 Icardi. Lavička: 30 Carrizo, 2 Andreolli, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 24 Murillo, 27 Gnoukouri, 55 Nagatomo, 95 Miangue, 96 Barbosa Trenér: Stefano Pioli

Fiorentina: 12 Tatarusanu - 18 Salcedo, 2 Rodriguez, 13 Astori, 31 Milic (40 Tomovic, 46') - 5 Badelj, 20 Borja Valero - 10 Bernardeschi (25 Chiesa, 65'), 72 Ilicic, 16 Tello (26 Perez, 75') - 9 Kalinic. Lavička: 1 Lezzerini, 97 Dragowski, 4 De Maio, 6 Sanchez, 7 Zarate, 8 Vecino, 15 Maxi Olivera, 19 Cristoforo, 30 Babaca. Trenér: Paulo Sousa

Góly
Perišič na levé straně krásně posunul do prostoru Ansaldimu, který pohodlně odcentroval. Icardi přízemní centr ťuknul zpět k připravenému Brozovičovi, který klasicky technickou ranou placírkou překonal brankáře. Inter se dostal do vedení již ve druhé minutě.
Podobně jako u prvního gólu, ale v obráceném gardu. Ansaldi poslal míč na levé straně Perišičovi, který přízemním centrem hledal na malém vápně spoluhráče. Gólman míč vyrazil přímo ke Candrevovi, který pohodlně v 9.minutě zvýšil na 2-0.
Candreva poslal míč na hranici estnáctky Icardimu, který se neukvapil. Prošel mezi dvěma obránci a propálil brankáře.
Po centru z vlastní poloviny utekl obráncům Interu Kalinič a střelou těšně kolem Handanoviče snížil na 3-1
Také druhý gól Fiorentiny byl podobýmu tomu prvnímu. Centr z vlastní půle, útočí jediný hráč Iličič a prostřeluje Handanoviče.
V nastaveném čase krásný průnik Perišiče zakončený střelou. Brankář vyráží a Icardi uklizí míč podél bránícího hráče.
Murillo zůstal překvapivě na lavičce a stoperskou dvojici utvořil s Mirandou Ranocchia. Kondogbia nastoupil v základu, ale evidentně se do ofenzivně laděného zápasu nehodil a Pioli ho hned v poločase vystřídal.

Rozhodčí za stavu 3-0 pro Inter nepískal zrovna přesně a na Fiorentinu byl trochu přísnější. V nastaveném čase první půle jí dokonce vyloučil Rodrigueze, který loktem zastavil utíkajícího Icardiho. Správnější by ale v tomto případě byla asi žlutá karta.

Mauro Icardi si připsal další dva zásahy a s dvanácti góly se dělí s Edinem Džekem o první místo v tabulce kanonýrů Serie A.

Trenér hostí Paulo Sousa hrával za Inter. Stejně tak i jeho svěřenec Mauro Zarate, který zůstal po celý zápas na lavičce.

Nejmladším hráčem Interu na hřišti byl Mauro Icardi, který zároveň plní roli kapitána.

Další zápas hraje Inter již v pátek v Neapoli.

Inter poprvé pod trenérem Stefanem Piolim zvítězil a to zejména díky parádnímu začátku. V něm domácí nastříleli rovnou tří branky! Fiorentina navíc přišla o vyloučeného Gonzala Rodrígueze, ale i v oslabení se dlouho držela. Inter definitivně rozhodl až v nastavení.

Fiorentina horší úvodní dvacetiminutovku nepamatuje. Interu stačilo přesně 19 minut, aby si vytvořil rovnou tříbrankový náskok. Už ve třetí minutě rozjeli Nerazzurri první akci, na jejímž konci byla technická střela pod břevno v podání Marcela Brožoviće - 1:0. Jen o šest minut později poslal na malé vápno střílený centr Perišič, Tatarusanu ho nezachytil a Candreva bez problému trefil odkrytou branku. V 19. minutě přišel třetí zásah, Icardi převzal přihrávku, udělal si z obrany hostů tréninkové kužely a překonal i Tatarusanua!

Trenér Fiorentiny Paulo Sousa nevěřil vlastním očím. Jeho svěřenci prohrávali po dvaceti minutách už o tři branky. Po půlhodině hry poprvé zahrozila i Viola, Josip Iličič se ujal volného přímého kopu a pořádně protáhl Samira Handanoviče. O chvíli později si zase naběhl na přesný pas za obranu Nikola Kalinič, svůj postup na Handanoviče bravurně zvládl a snížil na rozdíl dvou branek. Velká komplikace pro hosty nastala v nastaveném čase prvního poločasu. Gonzálo Roríguez zastavil unikajícího Icardiho faulem a sudí bez váhání ukázal červenou kartu. Byl to velmi přísný verdikt sudího Damata, jenž ambice hostů výrazně snížil.

Inter byl po změně stran lepším týmem a není divu, vedl o dvě branky, navíc hrál v početní převaze. Další branku ale dlouho nemohl přidat. Perišič dokonce napálil břevno a když v 62. minutě snížil na rozdíl jediné trefy Josip Iličič, bylo ještě zaděláno na drama. Pioliho svěřenci však žádný další nápor soupeře nedopustili a v nastavení svojí výhru pečetili. Z dorážky se trefil opět Mauro Icardi.

21:00

Beppe Bergomi, legenda Interu, byl ohromen způsobem, jakým Inter v pondělí proti Fiorentině hrál. "Jsem šťastný, že můžu takto vidět nerazzurri hrát," řekl bývalý hráč pro Radio 24. "Tým hrál dobře a vepředu byla agresivní. De Boer? Byl příliš defenzivní. Chodil jsem se dívat na jeho tréninky a on neměl tým ve svých rukou." Holandský kouč byl vyhozen po 14 zápasech. Hned sedm z nich Inter prohrál.

Nejmladší ze všech hráčů Interu na hřišti, přesto kapitán a na kontě dvě branky a jednu přihrávku na gól. To je stručná vizitka Maura Icardiho ze včerejšího zápasu proti Fiorentině. "Měli jsme ukončit zápas dříve, v Izraeli jsme to nedokázali, teď jsme body získali. Měli bychom být schopní hrát s kýmkoliv, protože máme skvělý tým. Potřebujeme ale zapracovat na věcech, abychom hráli jednodušeji jako tým, ale jdeme po dlouhé cestě."

Icardi se dvěma góly dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Edina Džeka s dvanácti zásahy. "Nepočítám to. Když jsem v šanci, tak se snažím dát gól. První padl po pěkné akci. Připomnělo mi to ten, který jsem dal Cagliari. Pro tým tvrdě pracuji a snažím se být příkladem," řekl argentinský střelec.
Pioli: Máme problém v myšlení hráčů
29/11/16 - "Dnes jsem ukázali spoustu dobrých věcí," řekl trenér Stefano Pioli po vítězném zápase nad Fiorentinou. "Měli jsme správný přístup k zápasu, pokud hrajeme jako tým, máme na to být velmi úspěšní. Když hrát přestaneme, dostáváme se do problémů. Jako první a nejvíc musíme řešit naši mentalitu. Musíme jít do hloubky, musíme poznat, proč jsme tým dvou tváří. Kluci tvrdě pracují, ale musíme přemýšlet jasněji a rozumět tomu, že ve stejném tempu nedokážeme hrát 95 minut. V tom čase bude lepší."

Inter včera přestřílel Fiorentiny 4-2 a zajistil si tři důležité body do tabulky. Po 14 kolech Serie A je osmý. "V prvním poločase jsme se trefili třikrát a měli i další šance. Po přestávce jsme se ale trápili. To musíme zlepšit," řekl Ivan Perišič, který předvedl jeden z jeho dalších parádních výkonů. "Hráli jsme v jedenácti proti deseti, ale nebylo to ono. Šance jsme měli, což je určitě pozitivní, ale brankář je podržel. Využívání šancí jsme zlepšili, ale v obraně je příliš mnoho chyb."

Stačili jen tři zápasy a rukopis nového trenéra Pioliho je zřejmý. Inter je v prvních poločasech většinou výrazně lepší a to díky tomu, že hraje vytaženě a okamžitě napadá ve více lidech rozehrávku soupeře. Dále pak hraje přímočařeji. Žádné zdržování krátkými přihrávkami do stran. Naopak, v zápasech jsou vidět dlouhé kolmé přihrávky přes několik hráčů, které vycházejí a Inter se z nich dostává do šancí. Dříve platilo, že Inter byl v držení míče jasně lepší, patřil dokonce k nejlepším v lize, ale bylo mu to k ničemu. Teď proti Fiorentině, která hrála v druhém poločase bez vyloučeného hráče, byl dokonce horší v poměru 45% ku 55%.

Zatímco prvních pětačtyřicet minut vychází, v druhé části je to podstatně horší a pokud hráči neudrží nastavený styl hry, může se dobře rozjeté utkání pokazit. To se stalo v milánském derby, kde nerazzurri zachraňovali bod v nastavení a v týdnu proti Hapoelu, kde izraelský tým dokázal otočit z 0-2 na 3-2. Tentokrát však k dalšímu obratu nedošlo a nerazzurri si připsali důležité tři body do tabulky, kde jsou na osmé příčce.

Pozitivní je, že se je na co dívat. Spousta šancí a také konečně i proměněné šance. Dohromady vstřelili černomodří ve třech zápasech pod novým koučem 8 branek.
Trenérovi Interu Milán bude nejednom v dnešním zápase proti Fiorentině chybět dlouhodobě zraněný Gary Medel. "Je to pro nás bezesporu důležitý hráč. Jak pro jeho schopnosti, tak pro temperament. Mám ale kvalitní kádr a s absencí se dokážeme vyrovnat," řekl Stefano Pioli. "Musíme zapracovat na tom, abychom bez míče hráli jednotně. Vždycky v sezoně se stane, že tým udělá chybu. My musíme najít správné rozložení týmu a určitě bránit lépe, když jsme vysunutí a napadáme soupeře. Tříčlenná obrana? Nic nevylučuji. Velmi málo lidí si všimlo, že jsme v neděli v druhém poločase tak hráli. O formaci to ale není. Hodně očekávám od Mirandy. Je to skvělý obránce a profesionál. Vedle něj bude hrát ten, kdo se nejlépe připraví."

"Fiorentina v EL také prohrála, tak bude opatrnější a bude chtít vyhrát, stejně jako my. Hrát může kdokoliv. Stejně tak i Gabriel Barbosa, který stejně jako jeho spoluhráči na tréninku tvrdě maká. Jak říkám, ještě je příliš brzo mluvit o lednových přestupech."