Deset proti jedenácti – remíza

Cruz

24/01/08 (Inter-ol) - Inter Milán remizoval v úvodním zápase čtvrtfinále italského poháru na vlastním hřišti s odvěkým rivalem Juventusem Turín 2:2. V odvetě, která je naplánována na příští týden, musí tedy svého soupeře porazit, což jistě nebude lehký, ale jak ukázalo toto střetnutí zajisté ne nemožný úkol.

Inter - Juventus 2:2

Utkání na San Siru bylo ovlivněno dvěma událostmi. Ta první nastala už v 8. minutě. Chybující stoper Burdisso fauloval unikajícího Del Piera a po právu si z blízka prohlédl červenou kartu. Inter tedy hned od začátku zápasu hrál v oslabení. V té chvíli to s černomodrými nevypadalo vůbec dobře. Po trávníku běhal v podstatě milánský rezervní tým, volno totiž dostali Ibrahimovič, Julio Cesar a Cordoba. Dále nemohli nastoupit lehce zranění Chivu, Suazo, Stankovič a Maicon, jen na střídačce pak zůstali Cambiasso a Zanetti. Navíc minutu před velkou Burdissovou chybou se Juventusu zranil Marchionni, kterého vystřídal David Trezeguet. Doplnil tak na trávníku Del Piera, Iaquintu a Palladina, což znamenalo že turínští hráli v podstatě na čtyři útočníky.

Tímto nepříznivým vývojem se však nenechal Inter příliš rozhodit a snažil se svého soupeře udržet co nejdál od brány Francesca Tolda. Ten musel v prvním poločase řešit jen dvě nebezpečné situace po hlavičce Trezegueta a přímém kopu Iaquinty. Jinak Nerazzurri hosty k ničemu vážnějšímu nepustili. Velice sympatické od trenéra domácích bylo, že i přes oslabení ponechal na trávníku oba útočné hroty, což se mu později vyplatilo. V druhém dějství totiž udeřil muž, od kterého se to čekalo nejvíc : Julio Cruz. Nejprve trknul míč do sítě hlavou po nádherném pasu od mladíčka Pelého. V 74. minutě skóroval pro změnu nohou po neméně povedeném centru Cesara. Poncarello zaznamenal svůj pátý a šestý gól proti tomuto soupeři ve své kariéře. Největším postrachem „Staré damy“ tak není nízký důchod nebo artróza, ale zcela jasně Julio Cruz. V těchto fázích utkání hráli černomodří v pohodě. Zdálo se, že aby Inter v Itálii prohrál, musel by snad nasadit juniorku. Bohužel přišel druhý zlomový okamžik zápasu.

V 77. minutě musel být ošetřován Materazzi, kvůli zranění v obličejové části. Nerazzurri tak byli nuceni hrát v devíti lidech, navíc na stoperskou pozici se přesunul Cambiasso, který umí snad vše, jen ne hrát středního obránce. Až proti tomuto zcela zdecimovanému složení černomodrých řad se dokázali Bianconerri prosadit. Právě Cambiasso nedůrazně odhlavičkovával míč z pokutového území, využil toho Trezeguet, který přiklepl Del Pierovi a bylo to 2:1. Matrix pak musel vynuceně střídat, na hřišti zůstal už jen jediný klasický bek Rivas, což umožnilo Juventusu dostat se do závěrečného tlaku, který přetavil ve vyrovnávací gól po rohovém kopu střídající Boumsong.

V poslední minutě mohl ještě ztrhnout vítězství na domácí stranu hrdina Cruz, ale trefil jen tyč. Završil tak pro Inter velice smolný zápas. I přes nepřízeň osudu však sestava černomodrých dokázala proti silnému Juventusu uhrát remízu, za což hráči zaslouží velkou pochvalu. Doufejme, že odveta bude šťastnější.

Hodnocení :

Francesco Toldo – 6 : Julia Cesara nahradil vcelku obstojně. Chytil nebezpečnou hlavičku Trezegueta, konečky prstů vytáhl na roh přímý kop Iaquinty. V druhém poločase na něj šly jen střely z dálky. Za obdržené branky nemohl. Při pokusu Del Piera mu nezbývalo než risknout stranu, hlavička Boumsonga byla zase skvěle umístěná.

Nelson Rivas – 8 : Začal na pravém kraji obrany, po vyloučení Burdissa se přesunul do středu a odehrál parádní zápas. Neudělal snad ani jednu chybičku. Všiml si do 80. minuty někdo toho, že je David Trezeguet na hřišti? Rivas ho zcela eliminoval. Pokud bude dál předvádět takovéto výkony, jistě se na trávníku bude objevovat častěji.

Nicolas Burdisso – 4 : Velká chyba, následný faul a cesta do sprchy. Netřeba dalších slov.

Marco Materazzi – 6 : Stále to není ten neprostupný Matrix z loňské sezóny. Vždy je mu odpískáno příliš mnoho nedovolených zákroků, i když často soupeřův útočník pád hodně přifilmuje, jako v tomto utkání Del Piero. Samuela však zatím nahradit nedokázal. Snad jeho forma půjde ještě nahoru. Bezchybný bude muset být hlavně při dvojutkání s Liverpoolem, kde bude hlídat Torrese.

Maxwell – 7 : Podal nenápadný výkon, musel se hodně vysunovat do zálohy, protože zde jeden hráč chyběl. Párkrát předvedl svou typickou protisměrnou kličku, v obraně si svoji práci také zastal. Nic světoborného však nevymyslel.

Santiago Solari – 6 : Snažil se hodně vést míč po pravé straně. Dostal se do dvou nebezpečných průniků, při kterých prokázal, že jeho technika je stále výborná. Ke gólu však ani jeden z nich nevedl. Santi už se třetím rokem snaží prosadit do základní sestavy Interu. Zatím však marně. Nehraje vyloženě špatně, ale často sklouzává do průměru, za což se v Miláně platí lavičkou náhradníků.

Pelé – 7 : Poprvé v černomodrém drese ukázal, že by z něj mohl být dobrý a platný fotbalista. Odehrál již pár utkání a získal tedy určité sebevědomí. Dovolil si riskantní přihrávky a kličky, a docela se mu vše dařilo. Krásně oslovil dlouhým pasem Cruze při první brance. V závěru už mu asi došly síly a trochu se vytratil.

Maniche – 5 : Stále nepochybuji, že bude platnou posilou, jen se potřebuje sehrát s novými spoluhráči. Umí výborně zrychlit hru překvapivou kolmou přihrávkou po zemi, někdy se však zamotá do svých kliček. Vznikají z toho pak nebezpečné protiútoky soupeře. Je třeba mu dávat stále šanci se ukázat.

Cesar – 6 : Nádherně odcentroval při druhé Cruzově brance. Jinak působil buď na levé záloze nebo pravé obraně. Podle toho, kdo zrovna v Interu vystřídal. Odehrál průměrné utkání, krom asistence nebyl moc viditelný.

Hernan Crespo – 7 : Dostává se pomalu do formy, už v utkání proti Parmě bylo zřetelné zlepšení. Bojuje, vycházejí mu kličky, jen ty branky mu chybí. V prvním poločase nádherně pronikl podél levé postranní čáry a jeho centr málem našel volného Cruze před prázdnou brankou. Dále Poncarella vysunul do samostatného úniku, šance z toho však nebyla.

Julio Cruz – 8 : Odehrál by skoro dokonalý zápas, kdyby uhlídal při rohovém kopu Boumsonga a zabránil tak vyrovnání. Opět potvrdil pověst zabijáka. Dostal se do tří šancí, dal dva góly a napálil tyč.

Javier Zanetti – 7 : Má formu, hráči Juventusu ho nedokázali zastavit jinak než faulem. Odvážně pronikal z hlouby pole až do pokutového území. Někdy by se neměl bát vystřelit.

Esteban Cambiasso – 5 : Musel závěr zápasu odehrát na nezvyklém postu stopera, na což rozhodně není zvyklý, a proto jeho výkon nebyl zdaleka ideální. Nedůraznou hlavičkou v podstatě zavinil gól Del Piera a ani dál nepůsobil jistým dojmem. Není třeba z toho však činit nějaké dalekosáhlé závěry, ve středu obrany už asi zase dlouho nenastoupí.

Autor: Jaroslav Vychodil