Mourinho: Fotbal je matematika

Mourinho

17/04/09 - Vždy, když se tyto dva týmy střetnou, je o zábavu postaráno. Duel Juventus - Inter, fanoušci mu neřeknou jinak než derby d´Italia, může prakticky rozhodnout o mistrovi Serie A sezóny 2008/09. Pokud se povede Nerazzurri zvítězit, odskočí Staré dámě na 13 bodový rozdíl. José Mourinho upozornil novináře na tiskové konferenci na ještě jeden prvek - matematiku.

"Není zde žádné 'skoro italský mistr', buď jím jste, nebo ne," řekl Portugalec po pátečním tréninku. "Po zítřejším utkání jich bude do konce soutěže zbývat dalších šest. Budeme mistři, až to potvrdí matematika. Inter ukazuje, že je psychicky silný, na porážky reaguje vítězstvími, jako v derby nebo na Manchesteru, to je důvod, proč si zaslouží být mistr. Ale je tu jistá hranice mezi vítězstvím a porážkou. A tuto hranici musíme překonat. Fotbal je matematika."

"Bude to potenciálně vyrovnaný zápas mezi hráči s různými kvalitami ale podobným potenciálem. Když jeden tým nebude hrát dobře, určitě prohraje. Jestliže budou oba hrát dobře, rozhodnou detaily. Ligu nevyhrajete takovými duely, jako je tento, musíte sbírat bod za bodem, obzvláště tady v Itálii, kde je liga velmi odlišná od té anglické či španělské. Ale je jasné, že jedeme do Turína s cílem zvítězit. Remíza by mohla být dobrá, ale my chceme vyhrát."

Inter by mohl po listopadovém vítězství v Miláně zvítězit i v druhém zápase a fanoušci by slavili double. Mourinho si velmi dobře uvědomuje, co znamenají zápasy s Juventusem pro fans Nerazzurri. "Po našem minulém vítězství jsem viděl v očích fanoušků mimořádnou radost. Nebyla to radost z vítězství, bylo to něco více," říká José Mourinho. "Když přicházíte ze zahraničí, nemůžete to hned pochopit. Předtím jsem si myslel, že zápas s AC Milán je pro Interisty ten nejdůležitější, ale pak jsem pochopil, že zápas proti Juve má v sobě něco extra. Nicméně, já jsem tu nevyrostl a myslím, že zůstat v klidu v mé roli trenéra by mohlo být výhodou."

Kromě fotbalem unaveného Adriana bude Mourinho postrádat i zraněného Francesca Bolzoniho, Luise Jimeneze, Maicona a Nelsona Rivase. Mancini, který včera naplno trénoval, není ještě na 100% připraven nastoupit k zápasům.

Vedoucí muž střelecké tabulky Zlatan Ibrahimovič by mohl být klíčovým faktorem, který pomůže hostům ke třem bodům. "Očekávám od něj to samé, jako vždy," řekl The Special One. "Je to velký fotbalista, který hraje pro tým, a zápas nemůžete vyhrát bez podpory týmu. Jen chci, aby byl maximálně motivovaný. Jestliže Ibra zítra neskóruje, ale přidá tři čtyři trefy do konce ligy, bude to perfektní."

Mourinho novinářům nenaznačil, kdo bude hrát a kdo ne. Ani v případě Julia Cruze. "Když byl povolán, znamená to, že může nastoupit. Jestliže na mě fans Juventusu čekají, nebojím se. Trocha slovní agrese může být součástí hry, ale my žijeme a pracujeme ve velké, civilizované zemi, takže strach není na místě," uzavřel Mourinho.

Nominace na zápas 32. kola Serie A Juventus - Inter

Brankáři 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni

Obránci 2 Ivan Cordoba, 6 Maxwell, 16 Nicolas Burdisso, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Christian Chivu, 39 Davide Santon

Záložníci 4 Javier Zanetti, 5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 14 Patrick Vieira, 19 Esteban Cambiasso, 20 Sulley Muntari

Útočníci 8 Zlatan Ibrahimovic, 9 Julio Cruz, 18 Hernan Crespo, 21 Victor Obinna, 45 Mario Balotelli

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

232x
Související zápas
Sobota 18/04/09 20:30
Serie A, 32.kolo
JUVENTUS
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy