Mario Balotelli

Jose Mourinho

Julio Cesar

Juventus-Inter

90'+1' Grygera - 64' Balotelli
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-2-1): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu; 19 Cambiasso; 7 Figo (9 Cruz 87'), 5 Stankovic, 20 Muntari (16 Burdisso 78'), 45 Balotelli (14 Vieira 77'); 8 Ibrahimovic. (1 Toldo, 6 Maxwell, 23 Materazzi, 39 Santon). Trenér: José Mourinho

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro (29 De Ceglie 63'); 32 Marchionni (17 Trezeguet 74'), 18 Poulsen, 30 Tiago, 11 Nedved; 9 Iaquinta, 10 Del Piero (20 Giovinco 80'). (12 Chimenti, 4 Mellberg, 5 Zebina, 15 Knezevic) Trenér: Claudio Ranieri.

Ve 32.kole hrál Inter na hřišti druhého Juventusu. K výhře a náskoku 12 bodů v tabulce měl velmi blízko. Až v nastaveném času vyrovnával za domácí Zdeněk Grygera a rozdíl mezi oběma týmy tak zůstal na deset bodech. Jediný gól Interu dal po ukázkově řešeném brejku a přihrávce Muntariho mladý Mario Balotelli.

Na Olympijském stadionu v Turíně se odehrávala hlavně taktická bitva, v které měl Inter mírně navrh. Pokud se Juventus dostal do šance, zastavil jej skvělý Julio Cesar. Inter si po vstřelená branky zápas užíval a hráčů domácích si občas dělal legraci. Nervy v 76.minutě neudržel Tiago, který nejprve zkosil Muntariho a vzápětí zajel do Balotelliho. Od rozdhočího za odměnu uviděl červenou kartu. Inter zápas kontroloval, mohl přidat i další gól, v závěru však měl smůlu a o body se s Juventusem podělil.

Mourinho se musel obejít bez zraněného Luise Jimeneze, Maicona, Nelsona Rivase a Manciniho.

První poločas začal lépe Juventus, několikrát se natlačil před branku, ale vždy mu chyběla přesnost v koncovce. O pořádný rozruch se navíc postaral Figo, který hned zkraje zápasu obdržel žlutou kartu za tvrdý zákrok na Molinara u postranní čáry. První obrovskou šanci zápasu však neproměnil Mario Balotelli. Prosmekl se kolem dvou beků, zakončil přes Buffona, ale míč do branky nedoputoval. Tiago jej stihl zpacifikovat ještě před brankovou čárou.

Juventus zahrozil až ve čtrnácté minutě. Po rohovém kopu Del Piera se na zadní tyči hlavou skoro prosadil Grygera. To bylo však na jistou dobu vše. Diváky ze sedaček opět zvedla až 28. minutě. Pavel Nedvěd přihrál Iaquintovi, ten už mohl skórovat, kdežto mu do rány skočil obránce Interu a zahrál na roh. Hned o dvě minuty obrovskou příležitost spálil Zdeněk Grygera - po Del Pierově standardní situaci číhal na zadní tyči, dostal míč, kolem něj nikdo a z první míč napral pánu Bohu do oken. Jako by tyto akce spustily lavinu dalších. Hned v té příští selhal na Césarovi Marchionni.

Inter dokázal odpovědět až čtyři minuty po půlhodině hry Stankovićem, ten však branku přestřelil. Pak se velmi dobře probijel Figo, ale k zakončení se nedostal. První půle branku nepřinesla.

V druhé půli se poprvé ozvala pravačka Luise Figa - jeho dalekonosná rána však Buffona nepřekvapila. Poměrně nudný zápas z ospalosti připomínající Šípkovou Růženku probudila až hlavička Ibrahimoviče pod břevno, kterou zlikvidoval Buffon. Na druhé straně se k přímému kopu zpoza šestnáctky postavil Del Piero, ale César byl na místě.

Na první gólový zásah jsme se načekali do 68. minuty. Juventus útočil a přišel o míč. Ibrahimovič nebyl zbrklý a brejk do otevřené obrany založil po narážežce se Stankovičem. Míč následně dostal Muntari a rázem šla hned čtveřice hráčů nerazzurri na pouhé dva obránce Juventusu. Ukázkový brejk zakončil po ideální nahrávce Muntariho Mario Balotelli, který pohodlně střílel do poloodkryté brány.

Pro Juventus navíc přišla čtvrthodiny před koncem další rána - Tiago byl totiž vyloučen. Jeho absence se projevila, hned za tři minuty se musel Buffon vytáhnout proti štiplavé ráně Stankoviće.V závěru zápasu se snad nedal ani čekat tlak Juve, naopak v závěru se do šancí tlačili hosté, například střídající Cruz na konci 88. minutě opět pořádně protáhl Buffona.

Nastavovalo se ještě pět minut, a hned v první minutě přišel osudný rohový kop, na který si vyskočil český obránce Zdeněk Grygera - 1-1. Chvíli před tím přitom byl Zlatan Ibrahimovič faulován v pokutovém území. Farina však penaltu nepísknul...

Balotelli (Sky Sport - Xvid) [Five Stars]
Grygera (Sky Sport - Xvid) [Five Stars]
Video  Zajímavosti
ČK pro Tiaga (C+Sport | 640x480 | H264 | Polish | MediaFire)
Download (Inter Channel) [Five Stars]
Download (Sky) [Five Stars]
Torrent (Sky Sport Italy 16:9 DivX 2059MB)
Download - 1/9 (Canal+ Sport | 790 MB | H.264 | Polish | 1000 KBPS | 720 x 480) [Five Stars]