Leonardo stále vidí nádej na titul

Leonardo

10/04/11 - Inter po dvoch trpkých prehrách zaknihoval v sobotu ligové víťazstvo 2:0 nad Chievom a jeho tréner Leonardo po ňom stále dúfa v úspešné zakončenie sezóny v Serii A a dokonca aj v Lige majstrov. O víťazstvo sa v sobotu večer postarali Esteban Cambiasso a Maicon, ktorí sa strelecky presadili v druhom polčase.

„Tieto góly boli dnes veľmi dôležité, pretože Chievo bol pre nás náročný test. Vedeli sme, že budeme musieť prelomiť odpor a podarilo sa nám to vďaka trpezlivosti a inteligencii, bez toho, aby sme stratili organizovanosť a balans. Chlapci boli odvážni a aj vedenie bolo na nás veľmi dobré počas tohto ťažkého obdobia,“ povedal Leonardo pre klubovú stránku.

„Ciele sú jasné a nezmenili sa, dokonca i v Lige majstrov. Mali by ste vždy ísť zápas od zápasu. Až do záverečného hviezdu proti Chievu sme mysleli len na ten zápas, aby sme ho vyhrali."

O čom sme sa rozprávali s Eto’om pri postrannej čiare? O najlepšej možnej pozícii ktorú by mal zaujať, aby sa mohol dostať cez obranu hostí. Dnes sa nám veľmi dobre podarilo vužiť hru po krídlach. Je to dobré znamenie pred zápasom proti Schalke? Musíme sa sústrediť na každý zápas zvlášť. Dnes sme uvažovali len o Chieve, teraz sa zameriame na Schalke. Máme šancu na postup? Šanca tam je vždy, hráči tomu tiež veria. Najviac tomu verí Eto’o,“ povedal Leonardo.

„Zažil som podobné veci, keď som hral v Barcelone, prehrali sme s Getafe 5-1, aby sme potom vyhrali 4-0. Je tomu ťažké uveriť, že ešte máme silu boj ovoť o postup do semifinále, ale v modernom futbale to možné je. Aj niektoré sny sa dajú splniť. Inter Miláno je tím, ktorý môže splniť akúkoľvek úlohu, a to aj postup cez Schalke do semifinále. Stále budeme bojovať až do konca a snažiť sa, aby sme sa mohli na konci sezóny tešiť z úspechu,“ ukončil Eto'o.

Autor: Peter Hreha

Zdroj: Inter.it

196x
Související zápas
Sobota 09/04/11 18:00
Serie A, 32.kolo
INTER
CHIEVO
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy