Venku25.000

Marco Materazzi

Adriano a Cruz

Roberto Mancini

46' Adriano - 67' Toni
    Rozhodčí: Bertini

INTER (4-4-2) : Toldo 6, Ze' Maria 6, Cordoba 5.5, Materazzi 6, Van Der Meyde 6.5 (84' Vieri), Pasquale 5.5, Veron 6, Davids 5 (88' Emre), Stankovic 6, Cruz 5 (72' Martins), Adriano 7.5. (12 Fontana, 3 Burdisso, 16 Favalli, 19 Cambiasso). Trenér: Mancini 6

Palermo (4-2-3-1) : Guardalben 6.5, Zaccardo 6, Biava 5, Barzagli 6, Grosso 6, Barone 6.5, Corini 6.5, Santana 5.5 (86' Conteh), Zauli 6.5 (73' Morrone 6), Gasbarroni 6 (62' Brienza 6.5), Toni 7. (1 Santoni, 6 Terlizzi, 22 Mutarelli, 7 Farias). Trenér: Guidolin 7.

Nevydařený start do Serie A pokračuje. Ani napodruhé Inter nevyhrál. V zápase proti Palermu byl lepší, jenže nedokázal využít spoustu šancí. "Mohlo to být klidně 4-1," řekl po zápase trenér Mancini. Ambiciózní nováček z Palerma využil jediné zaváhání černomodré defenzivy a ze San Sira si odváží bod za remízu 1:1.

Začátek zápasu však vypadal ještě hůř. Inter útočil a Palermo dávalo góly. Naštěstí nebyly uznány. V 9. a 17.minutě se radovali hráči Palerma zbytečně. V prvním případě míč před gólem opustil hřiště, v druhém se jednalo o ofsajd. Mezitím se krásně uvolnil Andy van der Meyde. Jeho střelu však stačil zblokovat Zaccardo. I dalším útokům velel znovuzrozený Nizozemec. Často ohrožoval bránu soupeře s Adrianem, Cruzem a Stankovičem. Posledně jmenovaný se ve 36.minutě krásně zbavil obránce a z 20 metrů vypálil. Guardalben chytil. Ve 41.minutě byl blízko gólu Veron. Jeho zblokovaný centr skončil jen těsně vedle tyče. Chvíli po něm vyslal svojí nebezpečnou střelu i Adriano. Také vedle.

Po přestávce to konečně přišlo. Nerazzurri se dostáli do vedení nikým jiným než Adrianem. Ze Maria odcentroval, Adriano přeskočil dva obránce a hlavou skóroval. Brazilský bomber byl znovu nejlepším hráčem na trávníku a v této sezóně vstřelil již sedmý gól z pěti soutěžních zápasů. V dresu Interu to byl jubilejní dvacátý. Vedení mohl zvýšit van der Meyde. Z rohu šestnáctky skončila jeho střela jen o milimetry mimo bránu. Inter nadále tlačil. Adrianův dvojí pokus byl pokaždé zblokován. Stankovič hlavičkoval neúspěšně. V 64.minutě však poprvé regulérně vážně zahrozili hosté. Neobsazený Brienza pálil ve vyložené šanci nad. Výpadek obrany pokračoval a Palermo vyrovnalo, běžela 67.minuta. Zauli se prodral přes Stankoviče a Pasquala, přihrávkou našel v malém vápně Toniho. Ten měl již snadnou úlohu - 1:1. Za dvě minuty vystrašil fanoušky Interu v hledišti i Santana, jeho centr z levé strany skončil na tyči.

Mancini oživil hru Martinsem, který vystřídal Cruze. Inter se nevzdával po šanci Adriana, ten samý hráč centroval, Stankovič hlavou prodloužil na vzdálenější tyč a Martins z otočky střílel vedle. Adriano spoulu s Martinsem začali obraně soupeře znovu pěkně zatápět. Osm minut před koncem byl za faul na Martinse před pokutovým územím vyloučen Biava. Martins dostal kolmici od van der Meydeho a hnal se na samotného brankáře... Z následného přímáku propálil Adriano zeď a gólman Guardalben měl práci. Pět minut před koncem měl další vyloženou šanci Adriano. Na hřiště přišel i Vieri. I on měl slušnou příležitost. V 90.minutě měli šanci na totální otočení výsledku hosté. Toldo Toniho střelu zlikvidoval. Inter dohrával konec zápasu poprvé v historii v útoku s triem Vieri, Adriano a Martins. Ani to však k výhře nevedlo.

Remízu 1:1 ocenili v hodnocení výkonů jednotlivých hráčů i samotní fanoušci na oficiálních stránkách Interu. Kromě jediného Adriana (8), dostali všichni mizerné známky nepřesahující čtyřku z desetibodové stupnice. "V prvním poločase nám dělali problémy hlavně dlouhé balóny na Toniho. Musíme dohrávat zápasy snadněji. Podobné to bylo i proti Brémám," zhodnotil zápas Mancini.

Serie A pokračuje již ve středu. Nerazzurri zajíždí do Bergama.