Venku25.000
    Doma68.190
    Venku25.000

Alvaro Recoba
    25' Budan, 85' Pazzini - 54' Stankovič, 79' Recoba, 87' Adriano
    Nejlepší hráč: Stankovič

INTER (4-4-2) : Toldo; Cordoba, Burdisso, Materazzi, Favalli; Van der Meyde (Davids 83’), Stankovič, Cambiasso (Recoba 75’), Emre; Adriano, Vieri (Martins 60’). Allenatore: Mancini Panchina: Fontana, J.Zanetti, Zč Maria, Cruz. Trenér: Mancini

Atalanta (4-3-1-2) : Taibi; Rivalta, Gonnella, Natali, Bellini; Mingazzini (Lazzari 81’), Albertini, Marcolini; Montolivo; Budan (Pazzini 67’), Pia (Gautieri 67’). (Calderoni, Bernardini, Zenoni, Sala). Trenér: Mandorlini.

To byla zase dřina. Inter odehrál ve 3.kole Serie A v této sezóně pro něj naprosto typické utkání. Na první pohled se zdálo, že zápasu dominuje. Jenže hrubky v obraně ho málem připravili o první letošní vítězství. Není problém v obráncích, ale v defenzivní hře celého týmu. Záložníci se nevracejí a nevykrývají prostory. Mezera mezi záložní řadou a obránci je až příliš velká. Chybí štítový defenzivní záložník jako je Cristiano Zanetti. Nejvíce to bylo vidět při gólu Atalanty na 2:2, obránci odvrátili brejk soupeře a odkopli míč ke středu hřiště. Tam ale nikdo z jejich spoluhráčů nebyl a nabíhající hráč domácích Pazzini z druhé vlny se pohodlně zmocnil balónu, pronikl do rozvrácené obrany a ranou pod břevno zakončil.

Mancini vyrobil v sestavě Interu pár drobných změn. Na pravém kraji obrany debutoval Burdisso. Utkání se mu vůbec nepovedlo. Roli stoperů se ujali jako obvykle Cordoba a Materazzi, vlevo běhal Favalli. Do středu zálohy se vrátil Emre a šanci dostal Cambiosso. Oba dva jsou však pro tvoření hry, ne pro bránění. Na pravém křídle nechyběl Andy van der Meyde a na levé straně Dejan Stankovič. Útok Vieri - Adriano je zatím samozřejmostí.

Inter začal útočnou hrou. Jako první vystrašil gólmana Bergama Adriano. Všiml si, že je ven z brány a tak se pokoušel obloučkem přehodit. Lob byl téměř dokonalý, brankář na něj nedosáhl, jenže míč skončil na břevně. Další šance měli Vieri, z voleje pálil nepřesně a v závěru poločasu se prodral do vápna Stankovič. Jeho prudkou střelu gólman vyrazil na roh. Domácí hrozili z brejů. Párkrát vystřelili ze střední vzdálenosti těsně vedle. Do kabin odcházeli z jednogólovým náskokem právě oni. Debutující Burdisso od začátku zápasu působil nejistým a nervozním dojmem. Přihrávky se mu nedařili a než by raději něco vymýšlel, dával míč zpátky spoluhráčům, kterým tak zbytečně přidělával problémy. Totální zkrat přišel v polovině prvního poločasu. Toldo mu při rozehrání autu poslal balón. Burdisso se však bál napadajícho soupeřova útočníka a tak raději poslal malou domů zpět Toldovi. Přihrávka však byla příliš pomalá. Toldo musel rychle z brány au míče byl až druhý. Na Igora Budana pak čekala jen prázdná brána 1:0.

Druhý poločas byl ze strany Interu lepší. Hned od začátku se na Atalantu doslova vrhl. Na pravé straně se probudil van der Meyde a znovu ukazoval, co všechno dovede. Po jednom z jeho průniku došlo k vyrovnání. Holanďan poslal do šestnáctky přetažený centr na dobíhajícího Stankoviče, který technicky hlavou poslal míč ke vzdálenější tyči za bezmocného gólmana 1:1. Fanoušci nerazzurri se dočkali vytouženého střídání po vyrovnávacím góle. Oba Martis vystřídal Vieriho. Očekávaná ofenzivní smršt v podání nigerijského talentu se však k překvapení všech nekonala. Martins byl naprosto nevidititelný. Dočasnou roli hrdiny tak na sebe vzal až druhý střídající - Alvaro Recoba. El Chino nahradil Cambiossa a jak už u něj bývá zvykem, nedlouho po příchodu na hřiště skóroval. Po přihrávce Emreho se dostal k hranici šestnáctky, naznačil střelu, udělal efektní otočku na míči, tím si ho posunul směrem od obránce a levačkou přesně k tyči dostal Inter do vedení 1:2. Bravo.

Deset minut do konce Inter vedl v důležitém zápase o gól. Trenér Mancini po sobotním duelu s Palermem upozorňoval hráče hlavně na bezpečné dohrání takového zápasu. Jeho svěřenci se však vůbec nepoučili. V 85.minutě přišel druhý brejk a již zmiňované vyrovnání Pazziniho. Třetí zápas s průměrným týmem a znovu remíza? To by byl přímo tragický začátek tolik očekávané sezóny s tak nabitým kádrem... Nestalo se. Kdopak asi zařídil Interu tři body? Už se zdálo, že přeruší svoji gólovou šňůru. Ve všech pěti zápasech, do kterých nastoupil vstřelil gól. Celkem jich bylo sedm. Proti Bergamu přidal osmý, v lize třetí. Fantastický Adriano. Ve středu hřiště přebral míč, nakopnul si ho poděl postranní čáry před sebe, vyhrál osobní souboj, obešel dalšího obránce soupeře směrem ke středu hřiště a levačkou výpálil. Míč před gólmanem skočil, což bylo nakonec rozhodující. Překvapený ... na to reagoval pozdě a bylo znovu veselo 2:3. Domácí pak zbytečně u sudího reklamovali faul Adriana. Při zpomaleném záznamu bylo evidentní, že rukama se vzájemně "osahávali" oba dva a hráč Atalanty upadl při souboji tělo na tělo.

Nerazzurri konečně vyhráli a po třech kolech mají na kontě pět bodů. Na zlepšování je toho hodně. V neděli přivítají na San Siru Parmu.