Doma61.373
    Venku41.748
    Doma68.190
    Venku79.775

46' Adriano - 84' Talamonti
    Asistence: Mihajlovič
    Žluté karty: Adriano 47', Veron 55', Recoba 90'+4 - Lopez 67', Manfredini 90', Seric 90'+1
    Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-3-1-2) : Fontana 6, Ze Maria 6, Cordoba 6.5, Mihajlovic 6, Favalli (25' J.Zanetti 6), Veron 6.5, Cambiasso 6.5, Davids 5.5, Emre 6 (79' Stankovic), Cruz 5.5 (65' Recoba 6.5), Adriano 7 (1 Toldo, 23 Materazzi, 6 C.Zanetti, 30 Martins). Trenér: Mancini

Lazio (4-3-2-1) : Sereni 7, Oddo 6.5, Talamonti 7, Couto 6.5, Lopez 5.5 (79' Delgado), Dabo 6, Giannichedda 6, Manfredini 6.5, A.Filippini 6 (58' Seric 6), Pandev 6 (64' De Sousa 5), Rocchi 6.5 (15 Casazza, 30 Vitali, 43 Sannibale, 26 Gonzalez). Trenér: Caso 6.5.

Tradice. Inter byl znovu jasně lepší a znovu jen remizoval. Z devítí zápasů již posedmé. Sedmou branku v lize vstřelil Adriano a před nedělními odpoledními zápasy se dostal na vedoucí příčku v tabulce střelců. Lazio vyrovnalo až šest minut před koncem po jedné z mála chyb obrany. Inter byl lepší na střely, na držení míče i na rohy. Jen na ty góly zase ne...

Trenér Mancini překvapil a v základu udělal hned několik změn. Místo Javiera Zanettiho a Marca Materazziho dostal přednost Ze Maria a Siniša Mihajlovič. Pro srbského obránce to byl teprve druhý start v Serii A v černomodrém dresu. Poprvé hrálv 1.kole, pak přišlo zranění. Z utkání si musel odnést smíšené pocity. Na jediný gól sice Adrianovi nahrál, ale čtyři minuty před koncem to byl právě on, kdo neuhlídal při přímém kopu Talamontiho. Ve středu zálohy hrál od začátku Edgar Davids a Belzoglu Emre. Dejan Stankovič si narozdíl od druhé křídelníka van der Meydeho zahrál aspoň posledních deset minut. V útoku dostal překvapivě před Martinsem přednost Julio Cruz, teprve podruhé v základní jenenáctce. Mancinoho tah ale nevyšel. Uruguasyký útočník za 65 minut nebyl téměř vidět. Vystřídal ho Recoba, který pár minut před koncem z přímáku nastřelil břevno.

Inter svého soupeře uzamkl na jeho vlastní polovině již od počátku utkání. Vidět byl halvně Adriano, Veron a Ze Maria. Po faulu na Cruze kousek od rohového praporku zahrával přímý kop Mihajlovič. Jeho střela z velkého úhlu překvapivě prošla až do brány a Sereni s ní měl kvůli teči co dělat. Veronova bomba šla nad a Adriano po rohovém kopu hlavičkoval jen těsně vedle. Lazio zahrozilo z brejku Pandev se dostal přes dva obránce a nahrál Filippinimu, který naštěstí střílel vedle. Minutu před koncem se neujala ani střela Adriana z 30 metrů.

Inter dává nejvíce branek v prvních patnácti minutách druhého poločasu a potvrdil to i nyní. Již v 19.sekundě našel Mihajlovič dlouhým nákopem z obrany Adriana, který utekl obráncům a podél tyče a brankáře Sereniho skóroval. Čtrnáctý letošní gól ve čtrnáctém soutěžním zápase. Hned minutu potom měl Adriano další slušnou šanci, ale neuspěl. V 60.minutě našel krásným pasem Mihajlovič Adriana, který zkoušel nahrát do vápna Cruzovi. Rychleji u míče byl ale gólman Lazia. V 73.minutě utekl obráncům po přihrávce Ze Marii nový muž na hřišti Alvaro Recoba. Lobem překonal brankáře a nastřelil břevno. Rozhodčí však pískal nesprávně ofsajd. Běžela 84.minuta. Lazio získalo výhodu přímého kopu z prvé strany a ze vzdálenosti 40 metrů. Couto našel centrem Talamontiho, kterého neuhlídal Mihajlovič a Fontana v brance neměl na jeho hlavičku nárok 1:1. Hned o minutu později se černomodří mohli dostat znovu do vedení. Kousek od šestnáctky byl na pravé starně faulován Ze Maria. Míč si postavil Recoba a jeho rána skončila na břevně. K odraženému míči se pak dostal i Mihajlovič, jeho bombu však excelentně odvrátil nejlepší muž hostí Sereni. V 94.minutě přišla další obrovská šance. Alvaro Recoba už na malém vápně střílel do odkryté brány, když jeho střelu zblokoval Oddo. Rozhodčí pak neuvěřitelně nepískal rohový kop a Recoba si za protesty vysložil žlutou kartu.

Čtvrtou kartu v sezóně obdržel Juan Verón a Mancini tak s ním za týden ve Fiorentině nemůže počítat.