Doma68.190
    Venku79.775

Francesco Toldo

Andy Van Der Meyde

26' Dainelli - 81' Adriano
    Asistence: C.Zanetti
    Žluté karty: Delli Carri 20', Piangerelli 85' - Materazzi 33', C.Zanetti 44', Cambiasso 85', Stankovic 85', Emre 90'
    Nejlepší hráč: Francesco Toldo

INTER (4-4-1-1) : Toldo 7.5, Ze Maria 4.5, Cordoba 5, Materazzi 5.5, J.Zanetti 6, Stankovic 4, C.Zanetti 5 (83' Cruz), Cambiasso 6.5, Recoba 5 (65' Emre 5), Van Der Meyde 5 (51' Martins 5), Adriano 7.5 (12 Fontana, 3 Burdisso, 11 Mihajlovic, 8 Davids). Trenér: Orsi 5 (Mancini v trestu)

Fiorentina (4-4-1-1) : Lupatelli 6.5, Delli Carri 6.5, Viali 6.5, Dainelli 7.5, Chiellini 6, Ariatti 6.5, Obodo 7.5, Maresca 7.5 (83' Piangerelli 5), Jorgensen 6 (65' Ujfalusi 6), Nakata 5.5, Miccoli 7 (72' Fantini 5.5) (12 Roccati, 29 Guigou, 7 Di Livio, 18 Portillo). Trenér: Buso 7.

V 10.kole zavítal milánský Inter na hřiště Fiorentiny. Fialky na tom byli před zápase úplně stejně jako Inter. Na šestém místě byli jen díky horšímu skóre, respektive menšímu počtu vstřelených branek. Naposledy se oba týmy utkaly v sezoně 2001/2002. Doma Inter vyhrál 2:0 a venku 1:0 gólem Boba. Nejvyšší vítězství zaznamenala Fiorentina na stadiónu Artemio Franchi ve Florencii v roce 1952, vyhrála 5:0. I v celkové bilanci je na svém hřišti lepší: 24 - 28 - 14. Celkově vede Inter 49 - 46 - 37.

V sestavě musel Mancini oželet hned několik hráčů. Sám pak chyběl i na lavičce, kde ho zastoupil asisten Orsi. Za pokřikování na rozhodčího v zápase s Laziem dostal trest na dva zápasy. Chřipka zastihla Alberta Fontanu, takže již včera se Toldo dozvěděl, že bude znovu chytat. Kdo bude chytat, až se 37-letý gólman uzdraví, zatím není jasné. Manicni stále tvrdí, že první volbou je Toldo. Výkony, které však předvádí Fontana, jsou velmi dobré a tak pro Tolda to může být velká motivace. Čtyři karty vyřadily ze hry Sebastiana Verona. "Stejně si potřeboval odpočinout," řekl na adresu na nejčastěji hrajícího hráče Mancini. "Máme spoustu hráčů, kteří ho mohou kdykoliv nahradit. Velmi dobrý technik je třeba Emre." Pradoxně však tento hráč šanci nedostal. Další zranění má Christian Vieri. Ve čtvrtek si natáhl sval, a tak se jeho návrat na hřiště znovu odložil. Adriano byl na zápas připraven a problém byl jen ve vybrání jeho parťáka. "Je skvělé, že mám pět skvělých útočníků s různými vlastnostmi. Těžké je ale si z nich vybrat. Když hrajeme každé tři dny, potřebují si hráči odpočinout. Adriano ale skoro vždy, když hraje, dá gól." Tentokrát dostal vedle brazilské útočníka šanci Alvaro Recoba. Martins se sice dostal v úterý proti Valencii do několika vyložených šancí, gól však nedal.

V 6.minutě se do první šance dostali domácí. Bývalý hráč Juventusu Miccoli se dostal přes Ze Mariu a a našel ve vápně Jorgensena. Jeho pokus však z bezprostřední blízkosti chytil Francesco Toldo. Za Inter oplatil kapitán Javier Zanetti. Po té, co obešel tři protivníky ho složil k zemi třetí. Inter rozehrával přímák. Recobů centr Lupatelli chytil. V 19.minutě se znovu zaskvěl Toldo. Zlikvidoval ránu Miccoliho zblízka. Fiorentina zastavovala útoky Interu už v zárodku a Recoba tak měl dostatek příležotostí něco vymyslet z přímého kopu. Jenže ve 26.minutě po Miccoliho centru z levého rohu hlavičkoval do sítě Dainelli a Toldo neměl nárok 1-0. Pozdě k hráči přistoupil Ivan Cordoba. Ve 40.minutě po dalším z přímáku od Recoby hlavičkoval Adriano, brankář jeho pokus chytil. O minutu později prošel na levé straně Andy van der Meyde hned přes tři hráče, do pokutového území se ale nedostal. Těsně před ním jej Viali složil k zemi. Poločas skončil za nepříznivého stavu pro Inter.

Nerazzurri, kteří tentokrát oblékli bíle dresy, začali po přestávce náporem. V 50.minutě střílel Adriano, jeho pokus byl tečovaný a za brankářem zachraňoval na brankové čáře Chiellini. Následně Adriano hlavičkoval po centru Stankoviče nad. Dlůaší doboru šanci měl Martins, který nahradil van der Meydeho. Po přihrávce od Adriana, překonal Lupatelliho, jeho střelu však zblokoval obránce Viali. Domácí zahrozili z brejku a Chiellini pálil jen těsně vedle. Po kombinaci s Cambiassem pálil uvnitř pokutového území Martins. Střela byla znovu tečována, tentokrát mimo tyče. Inter nadále útočil a Fialky spoléhali jen na brejky. Z 20 metrů pálil Stankovič, Lupatelli vyboxoval na roh. Další bombu na něj vyslal Cristiano Zanetti a skvělý gólman vytáhl střelu nad břevno.

Na druhé straně obehrál Ze Mariu Miccoli a střílel těsně vedle. V 70.minutě zachytil Dainelli rozehrávku, k míči se dostal Miccoli a diagonální střelou napálil tyč! V 77.minutě unikl střídající Fantini ofsajdové pasti a hnal se na Tolda. Ten však nezklamal a jeho pokus k tyči skvěle chytil. Na durhé straně pálil Ze Maria nad a pak po Emreho nahrávce Cambiasso nebezpečně vypálil. Lupatelli vyrazil na roh. A pak to přišlo. Z rohu odcentroval Ze Maria, Cristiano Zanetti u bližší tyče hlavou prodloužil a Adriano pak tím samým způsobem dva metry před čárou skóroval do odkryté brány 1-1. Za další tři minuty měl další obrovskou šanci Adriano. Jeho pokus zazračně vyrazil Lupatelli a taktéž zlikvidoval i dorářku Martinse. V 85.minutě ukázal sudí De Santis Stankovičovi za protesty nejprve žlutou a následně i červenou kartu. Inter tak dohrával zápas o desíti a nakonec ho dovedl k osmé rezmíze z deseti zápasů. Adriano vstřelil svůj osmý ligový gól. Celkově má na kontě ze šestnácti startů, šestnáct gólů.