Doma82.000
    Venku79.775

José Ze Maria

Cruz a Kily Gonzales

40' Ze Maria, 65' Martins
    Nejlepší hráč: Martins

INTER (4-4-2) : Toldo -, J.Zanetti 6, Materazzi 6 (72' Gamarra sv), Mihajlovic 6, Favalli 5.5 (85' Van Der Meyde), Ze Maria 6, Veron 5.5, Cambiasso 6.5, Kily Gonzalez 5.5, Cruz 6.5 (70' Vieri 6), Martins 6.5. (15 Carini, 21 Karagounis, 6 C.Zanetti, 49 Andreolli). Trenér: Mancini

Cagliari (4-3-3) : Iezzo 7, Lopez 6, Maltagliati 6 (83' Loria), Bega 5.5, Agostini 5.5, Abeijon 5 (72' Albino 6), Conti 6, Gobbi 6, Esposito 6, Bianchi 5.5, Langella 5 (77' Alvarez 6). (22 Brunner, 14 Pisano, 16 Budel, 19 Brambilla). Trenér: Arrigoni 6.

Ze MAria

Sestava proti Cagliari byla více méně podle očekávání. Cordoba pykal za žluté karty, Stankovič, Emre a Recoba jsou zranění, Vieri ještě není ve formě, aby mohl hrát od začátku a Adriano má housera.

První náznak šance měl Inter. Verón slušně odcentroval, ale na míč, který skončil v rukou brankáře Iezza, hlavou nedosáhl Martins ani Cruz. Ve 24.minutě měl obrovskou šanci Martins. Po levé straně zatáhl míč k šestnáctce Kily, nahrál Martinsovi, který si krásně narazil s Cambiassem, jenže Mr. Oba Oba při střele absolutně selhala. Pár kroků před malým vápnem nedokázal ani trefit bránu s brankářem a jediným obráncem. Ve 36.minutě slušně odcentroval Javier Zanetti. Jeho pokus však někdo tečovala míč skončil v náručí gólmana. Ve 40.minutě přišlo konečně první vzrušení jinak nudného a průměrného fotbalu. Po levé straně se hnal Martins, překonal tři protihráče a na malém vápně našel zcela osamoceného Ze Mariu, který s přehledem otevřel skóre. Byl to jeho vůbec první gól v černomodrém dresu a čekal na něj 27 zápasů.

Druhý poločas začal Martins slušnou šancí. Obtočil se kolem Bega a vystřelil k tyči. Gólman střelu vyrazil nohama. Na druhé straně zastavil nadějný brejk Cagliari skvělým zákrokem Cambiasso. V 50.minutě vyrazil Iezzo střelu Veróna přímo k Ze Mariovi, který přiťukl míč Cruzovi. Toho však zpacifikoval Bega takovým způsobem, že ho musel být ošetřen lékaři. V 55.minutě se prohnal mezi dvěma obránci rychlík Martins, míč mu však utekl. Na druhé straně se k vyrovnání tlačily hosté. Hlavičku Gobbiho zblokoval Mihajlovič. Za Inter odpověděl Ze Maria. Jeho střela byla ale také zblokována.

V 63.minutě měl další obrovskou šancí, kdo jiný než nejlepší hráč na hřišti Martins. Po krátké přihrávce v pokutovém území od Cruze, ho ale odzbrojil Maltagliati. O dvě minuty později se mladý Nigerijec dočkal. U přihrávky za obranu byl dříve Agostini, Martins ho však tělem přetlačil. Obránce spoléhal na to, že rozhodčí zapíská faul a upadl na zem. To se nestalo a tak Martins udělal elegantní blafák brankáři a pohodlně do prázdné brány zvýšil na 2:0. byl to jeho devátý ligový a celkově osmnáctý gól v sezóně.

Obafemi Martins byl i nadále k nezadržení. Hned v 67.minutě si znovu krásně porozuměl s Cruzem, ten mu narazil míč, obránci však vše prokoukli a zabránili dalšímu pokoření jejich brány. V 70.minutě vystřídal Cruze Christian Vieri. Po souboji s Bianchim se zranil Materazzi a nahradil ho Gammara. V 83.minutě dobře vystřelil ke vzdálenější tyči Martins, gólman chytil. V 84.minutě přišla další obrovská šance. Brejk, vysunutí Vieriho Martinsem a Bobova střela, kterou Iezzo vyrazil na roh. V 90.minutě si Bobo narazil s Martinsem a jeho skvělou střelu vytlačil gólman na tyč!

Inter sice dotáhl zápas do vítězného konce a v tabulce je i nadále třetí, kaňkou však je zranění van der Meydeho. Holanďan si zranil až v poslední minutě nastavení koleno.