Nejlepší hráč: Toldo

INTER (4-4-2) : Toldo; J.Zanetti, Cordoba, Mihajlovic, Favalli; Ze Maria, Cambiasso, C.Zanetti, Kily (79' Stankovic); Martins (91' Karagounis), Cruz (76' Vieri). (Carini, Gamarra, Andreolli, Emre) Trenér: Mancini

Juventus (4-4-2) : Buffon; Birindelli (56' Masiello), Thuram, Cannavaro, Zambrotta ; Camoranesi, Emerson (53' Blasi) , Appiah, Nedved; Del Piero (71' Zalayeta), Ibrahimovic. (Chimenti, Kapo, Tacchinardi, Olivera) Trenér: Capello.

Oslava gólu

Stoprocentně soustředěný výkon a šestý zápas v řadě, v kterém Inter s Juventusem neprohrál, tak by se dala charakterizovat středeční výhra 0:1 na Delle Alpi. Jediný gól zařídil Julio Cruz. Po zaváhání AC Milán v minulém kole je tak na čele tabulky vše při starém. AC i Juventus mají stejně bodů. Rozdíl mezi touto dvojicí a Interem na třetím místě se zmenšil na 11 bodů. Co je však důležitější je fakt, že zaváhali i pronásledovatelé Interu a náskok před momentálně čtvrtou Sampdorií je sedm bodů.

Mancini v sestavě musel zapomenout na zraněné Materazziho, van der Meydeho, Veróna, Adriana a Recobu. Po zranění byli Emre, Stankovič a Vieri, který ještě nemá kondici na to, aby zvládl celý zápas. V obraně tradičně zaskočil Mihajlovič, v záloze pak místo Veróna Brazilec Ze Maria, který potvrdil, že má formu. Útočné duo tvořili Cruz a Martins. Ten samý útok zařídil před v listopadu 2003 památné vítězství 3:1 na stejném stadiónu.

Inter ačkoliv hrál na cizím stadiónu začal zápas aktivněji. V 5.minutě se srazily hlavami Cordoba a Ibrahimovič. Cordoba srážku odnesl hůř a jeho krvavý šrám musel být zavázán obvazem. O pár minut později unikal Mihajlovičovi Zlatan. Oba se však vzájemně drželi, takže rozhodčí nic nepísknul. Ibrahomivočovi se to však nelíbilo, a tak ještě v pádu Sinišu pokopal a následně mu dal i hlavičku. Sudí De Santis však "nic neviděl". O minutu později však Zlatan znovu fauloval Mihajloviče a žluté kartě se už nevyhnul. Inter zahrozil aktivním Martinse. Oba nahrál Cruzovi, jehož pokus Buffon chytil. Na druhé straně ztratil při hlavičce obvaz Cordoba a protože mu hlava krvácela musel být ošetřen. Ještě před tím stačil odehrát míč na roh. Při jeho rozehrání však na hřišti chyběl a Emerson nebezpečně hlavičkoval do tyče.

Ve 25.minutě přišel, jak se později ukázalo, rozhodující okamžik. Ze Maria utekl po pravé straně, odcentroval na hranici malého vápna, kde se Cruz doslova položil do vzduchu a na Birindelliho a zavěsil míč ke vzdálenější tyči. Buffon byl krátký a Inter vedl 0-1. Chvíli na to utekl obráncům Martins, jeho střelu z vně pokutového území však stačil zblokovat dobíhající Thuram. Inter se přestal hnát do útoku a začal hrát takticky, přesně tak, jak mu to letos proti relativně slabším nešlo. Juventus byl téměř neškodný a střílel jen z dálky. Připomínalo to derby Interu a AC, jen v tom rozdílu, že Inter hrál AC a Juventus Inter. Na trávníku se hrálo celkem tvrdě a rozhodčí nešetřil kartami. Do přestávky se na výsledku nic nezměnilo.

V druhém poločase se Inter ještě víc zaměřil na aktivní defenzívu a to se mu nakonec i vyplatilo. Po zápase sice statistika střel na bránu jasně hovořila pro Juventus 9-1, ale právě ta jediná trefa z první půle a hlavně excelentní zákroky Tolda zajistili Interu tři body. V 55.minutě uspěchal Cruz dobrou příležitost. Martins mu poslal skvělou přihrávku mezi obránci, Cruz si však všimnul Buffona, který stál daleko před bránou, a místo aby sprintoval sám na bránu se ho pokusil přelobovat. Střela skončila nad břevnem. V 62.minutě měl Juventus asi největší šanci. Po přihrávce Del Piera pálil z 25 metrů Ibrahimovič přímo z voleje a jeho povedené střela, na kterou neměl Toldo nárok, se otřela o spojnici tyček.

Juventusu se nedařilo a tak o sobě dávat vědět Nedvěd. Český reprezentant se však snažil vykoledovat si fauly, což mu rozhodčí správně "nežral." Nejčastěji s ním byl v kontaktu Javier Zanetti. Naopak v 71.minutě dostal sám Nedvěd faul právě na kapitána černomodrých. Po té vyrazil Camoranesiho střelu po přímém kopu Toldo na roh. V 80.minutě se zaskvěl při likvidaci dalšího Ibrahimovičova voleje znovu Toldo. A chvíli na to chytil i tvrdou ránu Camoranesiho. V 90.minutě fauloval pár kroků od šestnáctky Cambiasso Nedvěda a sám postižený se ujal rozehrání nebezpečné standartky. Nastřelil zeď a Inter tak na Delle Alpi vyhrál 0-1.