micVideo
63' Ibrahimovic
74' Samuel
85' Del Piero
74' Samuel - 63' Ibrahimovic, 85' Del Piero
Asistence: Figo
Žluté karty: Samuel 65', Cambiasso 87' - Ibrahimovic 29', Chiellini 41', Buffon 66'
Nejlepší hráč: Walter Samuel

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 3 Burdisso; 7 Figo , 14 Veron (18 Kily González 36'), 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Adriano (20 Recoba 83'), 30 Martins (9 Cruz 72'). (1 Toldo, 8 Pizarro, 23 Materazzi, 33 Wome) Trenér: Roberto Mancini

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 14 Balzaretti, 21 Thuram, 28 Cannavaro, 3 Chiellini (20 Blasi 89'); 16 Camoranesi (18 Mutu 76'), 8 Emerson, 4 Vieira, 11 Nedved; 9 Ibrahimovic (10 Del Piero 69'), 17 Trezeguet. (32 Abbiati, 6 Kovac, 7 Pessotto, 25 Zalayeta) Trenér: Fabio Capello

Inter nezvládl Derby D'Italia a prakticky korunoval Juventus na krále Serie A. Přestože utkání bylo vyrovnané a domácí nebyli horším týmem, po šesti letech na San Siru s turínským týmem prohráli. V tabulce je předehnal o skóre milánský AC. Náskok Juventusu se po 25.kole z 38 zvýšil na 12 bodů.

Inter měl v zápase i smůlu. Na konci první půle mu nebyl uznán gól z trestňáku, protože rozhodčí nařídil nepřímý volný kop a Adriano ho napálil do sítě přímo, a na konci druhé nastřelil Recoba tyč a zaskočený Burdisso nedokázal hlavičkovat odražený míč do brány.

Juventus začal nečekaným náporem a Inter měl prvních patnáct minut potíže dostat se z vlastní poloviny. Julio Cesar udržel čistý štít a tak jeho spoluhráči mohli rozehrát i svoji ofenzivní partii. Hru vyrovnali, Juventus ale moc nevystrašili. Martinsovu slabou střelu z otočky Buffon chytil, stejně si počínal i s dalekonosným pokusem Figa. Ve 41.minutě ošklivě fauloval Chiellini Stankoviče a Inter dostal výhodu zahrání nepřímého kopu. Proč nepřímého ví jen rozhodčí Paparesta. Hráči si toho nevšimli a Adriano tak přímo poslal míč do šibenice. Buffon neměl šanci. Radost černomodrých netrvala dlouho než zjistili, že gól neplatí. Míč ve zdi nikdo netečoval, takže druhý pokus nebyl.

Druhý poločas začal podobně jako první. Juventus tlačil a Interu míč nechtěl půjčit. Když už se nerazzurri dostali do hry přišla hrubá chyba v obraně a gól. V 63.minutě nechal zprava Burdisso odcentrovat Camoranesiho, ten našel rozběhnutého Ibrahimoviče a bylo uděláno. Přestože byl hlídán Cordobou i Javierem Zanettim, v pohodě dal branku na 0-1.

Na hře Interu se inkasovaná branka sice nepodepsala, ale všem už bylo jasné, že sen o titulu se začal definitivně rozplývat. V 74.minutě bylo aspoň chvíli veselo. Figo našel centrem od pravého rohového praporku Samuela, který hlavou mířil přesně k tyči 1-1. Inter ucítil šanci, studená sprcha však přišla znovu v 84.minutě. Nedvěd si vysimuloval faul na hranici pokutového území a střídající Del Piero předvedl prakticky to samé jako v první půli Adriano. Jediný rozdíl byl v tom, že tentokrát gól platil - 1-2.

V 90.minutě v dobré pozici faulován Cruz a sudí znovu zapískal nepřímý volný kop. Recoba tak musel centrovat. Ve druhé minutě nastavení přišel další faul, Nedvěd zastavil nedovoleně Samuela a El Chino mohl tentokrát mířit přímo. Technická střela skončila na pravé tyči. Míč se odrazil k Burdissovi, který nedokázal bleskově zareagovat a hlavičkoval sám před bránou mimo. Inter prohrál 1-2.