Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-4-2) : 1 Toldo, 4 J. Zanetti , 25 Samuel, 23 Materazzi, 33 Wome (30 Martins 76'); 5 Stankovic, 14 Veron, 19 Cambiasso, 31 Cesar; 10 Adriano (9 Cruz 72'), 20 Recoba. (12 Julio Cesar, 2 Cordoba, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 21 Solari) Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-4-2):7 Bucci; 26 Ferronetti, 28 P.Cannavaro, 24 Couto, 5 Bonera; 13 Grella, 30 Simplicio, 19 Pisanu (4 Dessena 58'); 32 Marchionni, 23 Bresciano, 9 Corradi (14 Contini 90'). (1 De Lucia, 16 Ruopolo, 21 Cigarini, 33 Pasquale, 35 Paponi) Trenér: Mario Beretta

Zanetti

Inter totálně selhal na hřišti třinácté Parmy. Přestože v zápase dominoval, nedokázal překonat bránícího soupeře a prohrál 0-1. Parma potvrdila, že je na vzestupu a za posledních deset utkání získala o tři body víc než Inter!

V základní jedenáctce chyběl Cordoba, stoperskou dvojici utvořil se Samuelem Materazzi. Figo nebyl k utkání nominován kvůli menšímu zranění a Mancini ho raději šetřil na Villareal. V útoku byl s Adrianem znovu Alvaro Recoba.

Inter začal na horké půdě v Parmě dobře. Již ve 4.minutě byl blízko ke gólu Stankovič. Po rohu Recoby hlavičkoval na přední tyči a prodloužil míč za sebe. Ten jen o půl metru minul druhou tyč a navíc dobíhajícímu Cambiassovi chyběla stejná vzdálenost k tomu, aby míč dokopl do sítě. Na druhé straně to zkusil technickou střelou, na kterou nemusel Toldo reagovat, Marchionni. V 9.minutě byl blízko gólu znovu Stankovič. Jeho polopřízemní střela, která na malém vápně odskočila od země, bránu minula. V 21.minutě dostal dobrou přihrávku do šestnáctky Recoba. Obtočil se kolem svého strážce a levačkou zkusil překvapit Bucciho. Gólman Parmy dobře zareagoval a střelu, která šla ke vzdálenější tyči, vyrazil. Chytil i Samuelovu hlavičku do středu brány. Práci měl i brankář Interu Toldo. Brescianovu střelu z hranice pokutové území také zlikvidoval. V přehlídce gólmanských zákroku pokračoval Bucci při Cesarově pokusu z levé strany.

Ve 39.minutě si za obranu naběhl Coraddi. Interu nevyšla ofsajdová past a tak se na levé straně mohl rozhodnout hned pro dva spoluhráče, kterým adresuje svoji přihrávku na střed. Jediným obráncem Interu, který se stačil vrátit kromě Samuela byl Pierre Wome a právě u něho přistála nepovedená Corradiho přihrávka. Wome však situaci podcenil a při zpracování mu míč vypíchl Simplicio. Parmský záložník pak měl před Toldem jednoduchou pozici a poslal domácí do vedení 1-0.

Na začátku druhého poločasu dal o sobě vědět poprvé a naposledy Adriano. Před pokutovým územím se odhodlal ke střele. Tvrdou ránu ztečoval jeden z protihráčů a Bucci měl co dělat, aby ji dokázal vyrazit na roh. V 51.minutě se do obrovské šance dostali domácí. Coraddi se na malém vápna ocitl sám před Toldem. Gólman nerazzurri bombu z bezprostřední blízkosti vytěsnil. Skvělý zákrok předvedl Toldo i u přímáku Bresciana. O pár sekund byl hrdina Interu znovu oslavován. Vyrazil Marchionnimu střelu z 22 metrů. Sérii nebezpečných střel zakončil v 60.minutě Bresciano. Ani tentokrát Tolda nepřekonal.

Na druhé straně neuspěl svou střelou Cambiasso. Po Recobově přímáku vznikl v pokutového území závar, z kterého Inter nic nevytěžil. Materazziho hlavička skončila nad. Střela z 25 metrů se nepovedla ani Recobovi. Právě on byl i u tří posledních příležitostí nerazzurri, všechny byly z přímého kopu. Nejprve svým centrem našel Adriana, který míč hlavou sice pohladil, ale mezi tři tyče nedostal. Další přímý pokus byl několikrát tečován a skončil mimo. V posledním případě úspěšně zasahoval Bucci. V úplném závěru pak ještě perfektně hlavičkoval Cambiasso, neuvěřitelný Bucci se však zjevil u pravé tyče a míč vyrazil.

Vzhledem k tomu, že AC Milán v duelu s Fiorentinou nezaváhal, zvýšil se jeho náskok na druhém místě na pět bodů. Stejný odstup má Inter na jeho dnešního soupeře. O další bod zpátky je v tabulce AS Řím.