36' Figo
46' Recoba
54' Pandev
73' Recoba
36' Figo, 46' Recoba, 73' Recoba - 54' Pandev
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 33 Wome; 7 Figo (18 Kily González 71'), 14 Veron, 19 Cambiasso, 31 Cesar; 10 Adriano (9 Cruz 84'), 20 Recoba (8 Pizarro 78'). (12 Julio Cesar, 6 C.Zanetti, 25 Samuel, 30 Martins) Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-4-2): 1 Peruzzi; 22 Oddo, 13 Siviglia, 25 Cribari, 8 Zauri; 85 Behrami, 6 Dabo, 20 Liverani, 11 Mauri; 19 Pandev (17 Tare 77', 10 Bonanni 85'), 18 Rocchi. (32 Ballotta, 5 Piccolo, 7 Belleri, 26 Mudingaye, 68 Manfredini). Trenér: Delio Rossi

Konečně! Inter porazil na svém stadionu Lazio Řím po dlouhých třinácti letech. Hvězdami zápasu byla dvojice technických fotbalistů Alvaro Recoba a Luis Figo. Nerazzurri nastoupili po druhé v sezóně s nápisem Pirelli v čínštině. Výhra 3-1 byla naprosto zasloužená. Hlavně v druhém poločase domácí dominovali a mohli vstřelit o hodně víc branek.

Menším překvapením v sestavě bylo zařazení Marca Materazziho. Mancini po celou dobu dával přednost Samuelovi. Tentokrát však Argentinec zůstal pouze na lavičce. Levý bek Pierre Wome si svými výkony jasně říká o to, že i on chce do základní jedenáctky. A zatím se mu to daří. Až se uzdraví Favalli, jen těžko ho z ní vystrnadí. Za distancovaného Stankoviče zaskočil Cesar, který ještě v lednu hájil barvy soupeře. Poprvé podal slušný výkon. V útoku se vedle stále se hledajícího Adriana proháněl Alvaro Recoba.

První náznak šance přišel v 15.minutě. Adriano se chopil míče nasprintoval do pokutového území a protože byl vykryt obráncem, nahrál zpět Figovi. Ten si postrčením míče hledal vhodné místo pro střelu. Zauri mu to však nedovolil. O čtyři minuty to Figo zkoušel znovu. Z 25 metrů mu stejný hráč Lazia střelu tečoval a ta jen o pár decimetrů minula levou tyč. Po centru Cesara hlavičkoval Adriano nad. Na druhé straně měl práci při povedené střele Pandeva Toldo. Střela mířila vedle a tak gólman zasahovat nemusel. Ani Rocchiho pokus se k němu nedostal, neboť byl zblokován Cordobou.

Ve 37.minutě San Siro oslavovalo. Alvaro Recoba přenesl míč z levé strany na pravou přímo k Figovi, ten si ho přehodil z pravé nohy na levou a kolem obránce zamířil ke vzdálenější tyči. Gólman Peruzzi byl na zemi příliš pozdě - 1-0. Ještě před přestávkou ohrozili branku Lazia Interisti dvakrát. Nejprve Verón skvělým napadáním rozehrávky ukradl Laziu míč a Adriano střílel těsně vedle. Další šanci neproměnil Recoba po té, co si při rozehrání rohu narazil s Verónem a na Peruzziho vyslal jen lehčí ránu na přední tyč. Slušnou šanci zklikvidoval bývalému Interistovi Pandevovi na druhé straně hřiště Toldo.

Druhý poločas začal šťastně. Oddo hlavičkoval míč v nouzi vlastnímu brankáři a nevšiml si zabíhajícího Alvara Recoby. Ten před Peruzzim stačil zasáhnout míč hlavou a přehodit ho. Pro El China to byl hodně netypický gól, kterým se Inter ujal vedení 2-0. V dalších šancích neuspěl Adriano, kterého vykryl Peruzzi a Verón, jehož bombu z voleje vyrazil brankář na roh. Po něm chybělo Materazzimu kousek, aby se dostal těsně u brankové čáry k míči hlavou. Neuvěřitelnou bombu do šibenice vypálil v 53.minutě Wome. Bohužel měl smůlu, Peruzzi ji skvělým zákrokem vytáhl. Gól nepadl ani z následného rohu. Adrianovu hlavičku chytil nejlepší hráč hostí. Paradoxně v tom největším tlaku se Lazio dostalo rychlými přihrávkami do šestnáctky Interu a nekrytý Pandev zblízka skóroval 2-1.

Inter se snížení Lazia nezalekl a dál útočil. Po centru Adriana se v pokutovém území otočil Recoba a povedenou přízemní střílou mířil přesně k tyči. Famózní Peruzzi však konečky prstů balón zastavil. Další Adrianova hlavička se snesla na horní síť brány. Pak se předvedl Verón. Geniální přihrávkou mezi třema obránci našel volného Recobu, který utekl hráčům Lazia a podél Peruzziho podruhé skóroval. Inter znovu vedl o dvě branky, tentokrát 3-1. Lazio ohrozilo Tolda z přímáku. Ten však Dabovu střelu do horního rohu brány chytil. Na druhé straně mířil po faulu na Veróna Cruz vedle. Stejný hráč pak nezvládl samostatný únik, který zakončil vysoko nad.