Žluté karty: Cafu 27', Pirlo 64', Gilardino 76', Seedorf 90' - Materazzi 52', C.Zanetti 61', Burdisso 88', Cordoba 90'+4'
Rozhodčí: Massimo De Santis
Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-5-1): 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 11 Mihajlovic (23 Materazzi 10'), 3 Burdisso; 7 Figo , 19 Cambiasso, 8 Pizarro (21 Solari 83'), 6 C.Zanetti (30 Martins 76'), 5 Stankovic; 10 Adriano. (22 Orlandoni, 16 Favalli, 18 Kily González, 25 Samuel) Trenér: Roberto Mancini

Milan (4-4-2):1 Dida; 2 Cafu (5 Costacurta 73'), 13 Nesta, 4 Kaladze, 3 Maldini; 8 Gattuso, 21 Pirlo (14 Vogel 79'), 20 Seedorf; 7 Shevchenko (10 Rui Costa 82'), 22 Kaka, 11 Gilardino. (16 Kalac, 17 Simic, 18 Jankulovski, 37 Amoroso). Trenér: Carlo Ancelotti

AC Milán oplatil Interu těsnou porážku z posledního derby a rozhodl o tom, že ve městě to bude letos nerozhodně. Jediný gól vstřelil 20 minut před koncem po chybě obrany Kaladze. Rossoneri díky výhře zvýšili náskok před třetím Interem čtyři kola před koncem na pět bodů.

Derby se hrálo netradičně v pátek od 18 hodin. Důvody byly dva, AC Milán dostal od svazu výjimku a mohl kvůli zápasu v Lize mistrů hrát o den dříve než se hrajou ostatní utkání. Brzký čas byl stanoven kvůli obavám z výtržností fanoušků Interu. Ti se na tribunu v hojném počtu nedostavili a protestovali tím, proti špatnému výkonu hráčů ve Villarrealu.

Mancini sice sliboval, že pokud se Adriano dá do pořádku, bude hrát v útoku s Martinsem, nakonec však určil sestavu pouze s jedním hrotem a to právě s Adrianem. Ze zálohy ho podporovali Figo, Stankovič a Pizarro. Defenzivní práci měl Cambiasso a Cristiano Zanetti. V obraně překvapivě hrál Mihajlovič. Již po deseti minutách ho ale kvůli zranění nahradil Materazzi. Dalším překavpením bylo zařazení Burdissa na levého beka. Argentinec toho letos moc nenahrál.

Utkání se hrálo v průměrném tempu. Největší zbraní obou týmu byla propracovaná defenziva. Šancí v prvním poločase bylo málo. Za zmínku stojí Stankovičova z 22 metrů těsně nad. Chvíli na to přízemní pokus stejného hráče, který Dida vyrazil a Cambiasso při dorážce z úhlu nedostal šanci. V 16.minutě měl obrovskou šanci Gilardino, při centru si odstavil Materazziho a v dobré pozici hlavičkoval mimo. Branka by ale neplatila, protože rozhodčí jeho počínání ohodnotil přímým kopem pro Inter. Do třetice pálil Stankovič z dálky do náruče gólmana. Na druhé straně zaváhal Materazzi a na poslední chvíli stihl ve vápně odkopnout míč před Gilardinem.

Po přestávce měli slušnou šanci domácí. Seedorfův pokus po přetaženém centru zastavil prefektně nohou Julio Cesar. V čisté gólovce se o čtyři minuty později obejvil Figo. Stankovič stihl míč na hrací ploše a od brankové čáry našel lehkým obloučkem nabíhajícího Portugalce. Figo měl na malém vápně dostatek prostoru k zakončení, přesto hlavičkoval mimo.

Nadějně vypadala akce Milánu. Nejprve Ševčenkovu hlavičku vykopával před brnakovou čárou Cordoba. Bohužel však přímo ke Kaka, který střelou k tyči řádně zaměstnal Julia Cesara. Osudová chyba přišla v 70.minutě. Obrana Interu odvrátila míč mimo pokutové území a vyběhla ven. Bohužel však všichni orbácni skončili na pravé straně. Seedorf poslal centr na druhou stranu, kde našel Kaladzeho. Materazzi, který byl nejblíž po souboji s protihráčem upadl a ke Kaladzemu se tak nedostal. ten si míč zpracoval na prsou a ještě než dopadl na zem, ho napálil do sítě - 1-0.

Inter zaregoval Cambiassovou střelou nad a Stankovičovou střelou do šibenice, kterou Dida chytil. Vyrovnání nepřišlo.