Nejlepší hráč: Hernan Crespo

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi (25 Samuel 84'), 11 Grosso (6 Maxwell 85'); 4 Zanetti, 14 Vieira, 15 Dacourt, 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (91 Gonzalez 89'). (1 Toldo, 7 Figo, 21 Solari, 10 Adriano) Trenér: Roberto Mancini

Roma (4-2-3-1): 32 Doni; 2 Panucci (35 Okaka 87'), 5 Mexes, 13 Chivu, 22 Tonetto; 16 De Rossi, 7 Pizarro; 8 Aquilani (28 Rosi 56'), 20 Perrotta, 30 Mancini (9 Montella 25'); 10 Totti. (1 Curci, 21 Ferrari, 14 Faty, 77 Cassetti). Trenér: Luciano Spalletti

Crespo

Nerazzurri tentokrát odvedli kvalitní výkon a v přetěžkém utkání dokázali zvítězit na horké půdě v Římě. AS porazili již podruhé v sezoně. Poprvé v srpnu, kdy v prodloužení rozhodl o výhře 4-3 gólem z trestného kopu Figo. Inter byl v dnešním duelu lepší a tři body si zasloužil. Pro domácí tým to byla první ztráta bodů po vítězných prvních dvou zápasech v Serii A.

Nejaktivnější na straně Interu bydlo duo útočníků, které se neustále snažilo vymyslet na obránce Říma. V první šanci byl Crespo, který na přední tyči malém nasměroval nohou míč do do sítě po Grossově centru. V 15.minutě dostal Vieira za protesty první žlutou kartu. AS hrozilo z brejků, Většinu času držel míč na kopačkách Inter. První náznak šance domácích přišel ve 21.minutě. Materazzi uklidil centr Manciniho. O chvíli později musel přízemní těžkou střelu na roh vyrazit gólman Doni. Autorem povedené rány byl Ibrahimovič. Kolem 35.minutě si menší tlak sérii rohového kopu, centrů ze stran a přímáku vytvořili domácí. Nic z toho.

Naopak na druhé straně se rozehrál Crespo a začal si vychutnávat Mexese. Ve 40.minutě ho v pokutovém území nádherně spolu s jedním z jeho spoluhráčů obamalutil a z úhlu se dostal před gólmana. Přihrávku na malé vápno se ke Stankovičovi nedostala. O čtyři minuty volil skoro v na vlas stejné situaci Crespo zakončení. Místo avizované přihrávky střílel a propasíroval míč mezi Doniho nohamama do sítě. Poločas skončil 0-1.

Na začátku druhé půle zahrozili domácí. Julio Cesar musel u tyče likvidovat drzý průnik Montelly, který se v tu dobu dostával do náznaků šancí a byl hodně aktivní. Zajímavější věci se ale děly na druhé straně. Crespo předběhl dvojici obránců, která pouze sledovala míč, který dopadal na zem. Mexes oběma rukama pevně objal zezadu Crespa, který se ochotně skácel na zem. Penalta! Balón si postavil Ibra a přízemní neumístěnou střelou dává šanci Donimu, který jeho pokus chytá. Inter se mohl dostat do dvoubrankového vedení, teď se bude muset bát o výsledek...

Inter polevil a bitva začala být na hřišti vyrovnaná. V 70.minutě vyrážel nebezpečnou ránu exinteristy Pizarra Julio Cesar na roh. Podobně si gólman vede i po střele Montelly. Dařilo se mu i proti pokusu Tottiho z přímáku. Brazilec si připsal lehký zákrok, míč letěl doprostřed brány. V 83.minutě se otevřel prostor pro Zanettiho a jeho netradiční bomba z 25 metrů končí na tyči. Gólman Doni míč pouze bezmocně sledoval. Inter provádí taktické střídání a překvapivě stahuje dva obránce. Grossa a Materazziho nahrazuje Samuel a Maxwell. V závěru utkání se nastavuje pět minut. Ve druhé z nich vidí po přišlápnutí Montelly Patrick Vieira druhou žlutou kartu a v krátké době je podruhé vyloučen. Poprvé před týdnem v Lisabonu. Mancinimu to po zranění Cambiassa dělá velké potíže. Kdo bude hrát v Lize mistrů a proti Chievu ve středu zálohy je záhadou.