Dom.max: 45.194
Ven.max: 51.476

Hernan Crespo

Walter Samuel

11' Crespo, 58' Samuel, 64' Stankovič, 70' Crespo - 77' Pellissier p., 86' Tiribocchi, 88' Brighi
Nejlepší hráč: Hernan Crespo

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 11 Grosso; 21 Solari, 15 Dacourt (72' 6 Maxwell), 7 Figo, 5 Stankovic (80' 16 Burdisso); 10 Adriano, 18 Crespo (71' 91 Mariano Gonzalez). (1 Toldo, 13 Maicon, 23 Materazzi, 91 Mariano Gonzalez, 8 Ibrahimovic) Trenér: Roberto Mancini

Chievo (4-4-2): 18 Squizzi; 27 Moro, 29 Mandelli, 26 Scurto, 23 Lanna; 5 Luciano, 21 Sammarco (68' 20 Marcolini), 33 Brighi, 55 Kosowski (68' 8 Giunti); 31 Pellissier (79' 90 Tiribocchi), 99 Godeas. (1 Sicignano, 4 Mantovani, 9 Bruno, 19 Malago) Trenér: Giuseppe Pillon

Crespo

Téměř perfektní zápas, Inter vedl 4-0 a týmu nebylo co vyčíst. Jenže pak přišly kiksy obrany a tři branky Chieva během 11 minut... Nervózní Inter se musel o tři body strachovat až do závěrečného hvizdu.

Pouze na lavičce zůstal Zlatan Ibrahimovič. Švédskému střelci se narodil syn a dostal v pátek den volna. Zřejmě kvůli tomu, že netrénoval, dal v základní sestavě Mancini možnost Adrianovi. Přestože nerazzurri vstřelili čtyři góly, ani jeden brazilský reprezentant nedal. Ze začátku utkání to dokonce vypadalo z jeho strany na fiasko. Právě on se dostal do první obrovské šance, kterou lehkovážně zahodil. Dokázal sice zpracovat lob za obranu, odstavit si obránce, ale pořádně vystřelit již bylo nad jeho síly. Ani přímáky už nejsou jeho doménou. Zkusil to jednou a míč šel vysoko nad.

Adriano se však nevzdal. Na konci první půle předvedl něco kvůli čemu ho ještě donedávna obdivoval celý svět. Ve středu hřiště převzal míč. S ním na noze se vyhnul podél postranní čáry dvěma protihráčům, u brankové čáry obelstil třetího a z úhlu tvrdě vypálil na přední tyč. Tam byl připravený brankář Squizzi. Přestože z akce gól nepadl, ocenilo San Siro jeho snahu potleskem a sám hráč měl ze sebe takovou radost, že se i krátce usmál. To jsme u něj v poslední době prakticky vůbec neviděli. Ještě před přestávkou si zkusil své schopnosti znovu na třech protihráčích a znovu tentokrát ve středu hřiště uspěl. V závěru utkání dokonce nahrál na gól.

Zpět ale k samotnému utkání. Do první šance se dostal Solari, když se na hranici šestnáctky elegantně vyhnul hráči Chieva, postrčil si míč a vystřelil vedle vzdálenější tyče. Možná se i jednalo o přihrávku. Druhou šanci měl již zmiňovaný Adriano. Jeho lehkou střelu gólman vyrazil a stejně se poradil i s Crespovou dorážkou. V 11.minutě si Crespo ukázal, kam chce od Dacourta míč a dočkal se. Ideálně načasovaná přihrávka za obranu nebyla ofsajdová a Hernan Crespo bez přípravy a z úhlu zaskočil gólmana střelou na zadní tyč - 1:0. Při chuti byl i Figo. Jeho bombu z 22 metrů musel vyrážet Squizzi nad bránu.

V druhém poločase to chvíli vypadalo jako by se Inter uspokojil s vedením a nechtěl útočit. Chievo hru vyrovnalo. Netrvalo to však dlouho a přišel druhý gólový okamžik. Z levé strany odcentroval Figo, gólman balón pouze vyrazil a Walter Samuel ho bleskově poslal hlavou přes klubko hráčů do sítě - 2:0. V další šanci neuspěl Crespo a Dacourtovu střelu gólman chytil. V 64.minutě však neměl šanci. Dejan Stankovič se z 25 metrů napřáhl a jeho pumelice vymetla šibenici vzdálenější tyče - 3:0. Jednalo se o jednoznačně nejhezčí gól. Dejan měl z něj takovou radost, že si okamžitě svlékl dres a oslavoval bez něj. Rozhodčí mu za to přirozeně udělil žlutou kartu.

V 70.minutě poslal perfektní přihrávku Adriano na Crespa, který znovu z úhlu překonal brankáře a zvýšil na 4-0. Jednoznačný zápas, zdálo by se, a tak začal trenér střídat. Dolu šel Dacourt, Crespo a nakonec i Stankovič. Noví hráči však zřejmě narušili doposud skvěle fungující systém. Chievo čekalo na naději a ta přišla. Nejprve neuspěl Luciano, jehož střelu vyrazil skvělý Julio Cesar. O chvíli později, ale chybovali Javier Zanetti a Fabio Grosso při rozehrávce, nechali se obrat o míč Pellissierem, kterého v pokutovém území fauloval Julio Cesar. Sám postižený penaltu proměnil. Gólmanovi střela prošla pod tělem 4-1.

V 86.minutě se před šestnáctkou uvolnil Tiribocchi a náhernou ranou z otočky do horního rohu snížil na 4:2. Ani toto však nabyl konečný výsledek. Jen o dvě minuty později byla obrana při odkopávání míče nedůrazná a rychlý Brighi vstřelil další gól - 4-3. Inter viditelně znervózněl a zbylý čas se odehrával na jeho polovině, zatímco Chievo útočilo. Naštěstí již další zásah do branky Julia Cesara nepřišel.

Inter se dostal na první místo. Před AS Řím a Palermem má náskok jednoho bodu.