INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Grosso (91 Mariano Gonzalez 88'); 7 Figo (21 Solari 75'), 15 Dacourt, 14 Vieira, 4 Zanetti; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (9 Cruz 64'). (1 Toldo, 16 Burdisso, 25 Samuel, 6 Maxwell). Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-2-3-1):5 Bucci (23 De Lucia 68'); 33 Coly, 28 Paci, 80 Bocchetti, 14 Contini; 41 Ciaramitaro, 13 Grella; 9 Muslimovic, 10 Morfeo, 19 Pisanu (18 Gasbarroni 83'); 20 Budan (24 Fernando Couto 78'). (7 Castellini, 26 Ferronetti, 6 Bolano, 21 Cigarini). Trenér: Stefano Pioli

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.
Ibra

Inter se štěstím zvládl zápas v Parmě a díky gólu Julia Cruze z 92.minuty podruhé v historii dokázal vyhrát v Parmě. V tabulce přesto klesl na druhé místo. Palermo má stejně bodů, stejný rozdíl ve skóre ale větší počet vstřelených branek.

Mancini v utkání postrádal zraněného Cambiassa a Recobu. Diskvalifikován byl pro žluté karty Dejan Stankovič. Na jeho místě zaskočil Javier Zanetti. Adriano po dovolené zatím jen trénuje. V útoku hráli Crespo a Ibra. Cruz se musel v lize znovu spokojit s rolí náhradníka.

Inter začal velmi dobře. Ujal se vedení a v prvním poločase byl lepší. Parma však přesto dokázala vyrovnat. Druhý poločas už moc koukatelný nebyl. Hráči hráli často nesportovně a uchylovali se k simulování. Zápas rozhodl v nastavení věčně gólový náhradník Cruz.

Ve 12.minutě hledal v pokutovém území Grosso Crespa. K úspěchu mu chybělo málo. O chvíli později pálil skvěle Grosso. Míč jen se štěstím neskončil v bráně a odrazil se ven od její konstrukce. Na gól však fanoušci Interu nemuseli čekat dlouho. V 15.minutě rozehrál přímý kop Vieira. Ibra si jeho přihrávku vzduchem zpracoval na prsou, elegantně se s míčem otočil na hranici šestnáctky kolem obránce a pěknou a přesnou ranou ke vzdálenější tyči poslal nerazzurri do vedení 0:1.

Parma zahrozila v 18.minutě. Pisanu jen těsně minul Cesarovu bránu. Obránci si první varování k srdci nevzali. Ve 26.minutě dal Materazzi prostor Budanovi, který z voleje poslal míč po Brochettiho centru přesně k tyči. Julio Cesar byl bezmocný - 1:1. Ve 35.minutě neuvěřitelně netrefil balón do sítě Crespo. Jednalo se sice o ofsajd a gól by neplatil, ale Argentinec netrefil prázdnou bránu snad dva metry před čárou. Nahrával mu Maicon. Dvě minuty před koncem poločasu se opět v šanci objevil Budan. Tentokrát nedal.

Po přestávce ubral Inter na tempu a Parma vyrovnala hru. Hrálo se většinou ve steřdu hřiště. V 68.minutě musel kvůli zranění střídat gólman domácích Bucci. Nahradil ho De Lucia. O dvě minuty měl velkou šanci Interu Vieira, gól nedal. Po zaváhaní obrany černomodrých při ofsajd systému se do obrovské šance dostal Muslimovic. Continiho poslal lob za obranu a Muslimovic míč sám před Juliem Cesarem naštěstí netrefil. Na hřiště se mezitím dostal Cruz. V 84.minutě ho parádním centrem našel přesně Ibrahimovič a Cruz hlavičkoval do protipohybu gólmana. De Lucia míč zázračně vyboxoval. Dobíhající Solari byl příliš rychlý a vyražený balón ho přeletěl.

Inter se nevzdával a s přibývajícím časem byl stále aktivnější. V 87.minutě se k balónu na hranici pokutového území dostal Solari. Jeho přízemní střela se odrazila od tyče! Balón pak putoval po brankové čáře ven a dobíhající Ibrahimovič ho zastihl až když byl mimo bránu. Z úhlu jej ve velké rychlosti do brány nedokázal nasměrovat. Až v 92.minutě to konečně přišlo. Z levé strany odcentroval Mariano Gonzales. Jeho centr byl tečovaný a skončil přímo u osamoceného Cruze, který pohotově hlavičkoval z malého vápna. Gólman míč instinktivně vyrazil. Ten se však zastavil o obránce a Cruz jej napálil pod břevno - 1:2.

Nervózní zápasy nejsou nic pro Zlatana Ibrahimoviče. Často se nechává vyprovokovávat a sám také protihráče provokuje. Ještě v 89.minutě byl překvapivě čistý. Pak dostal žlutou za potyčku s Colym. V 94.minutě nenápadně zakopl míč a sudí mu za zdržování udělil druhou a tedy i červenou. Mancini tak příští kolo může mít potíže při sestavování útoku.