4.kolo 23/09/07 15:00 CET - "A.Picchi", Livorno
Venku:  14.124
Dom.max: 42.707
Ven.max: 16.326

Zlatan Ibrahimovič

1' De Vezze, 62' Loviso p. - 35' Ibrahimovič, 72' Ibrahimovič p.
Asistence: Maicon, Ibrahimovič (faul)
Žluté karty: Pavan 14', Knezevic 36', Galante 74', Bogdani 86' - Cambiasso 62', Maxwell 17'
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 6 Maxwell (11 Jimenez 55'); 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 31 Cesar; 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (9 Cruz 68'). (1 Toldo, 7 Figo, 15 Dacourt, 18 Crespo, 25 Samuel) Trenér: Roberto Mancini

Livorno (4-4-2): 1 Amelia; 32 Pavan (18 Rezaei 71'), 6 Galante, 15 Knezevic, 69 Balleri (77 Grandoni 68'), 7 Pulzetti, 21 Loviso, 11 De Vezze (4 E.Filippini 54'), 26 Pasquale; 23 Diamanti, 81 Bogdani. (14 De Lucia, 10 Tavano, 17 Alvarez, 22 Tristan). Trenér: Fernando Orsi

Ibra

Inter ztratil ve 4.kole body v Livornu. Přestože si vytvořili hráči nerazzurri dostatek šancí, vyhrát se jim nepodařilo a dvacet minut před koncem musel vyrovnávat Zlatan Ibrahimovič z penalty. Kvůli zbytečnému nakopnutí ležícího protihráče byl v 81.minutě vyloučen Maicon, který se svým průnikem zasloužil o první branku Ibrahimoviče. Inter zůstal v tabulce druhý.

Zranění na hřiště stále nepustilo Materazziho a Chivua. S Cordobou hrál ve stoperské dvojici překvapivě Nicolas Burdisso. Walter Samuel, který doposud dostával přednost, zůstal na lavičce. Zřejmě ho Mancini po náročném utkání s Fenerbahce nechce přetěžovat, těsně před ním byl totiž také zraněný. Pozice Maicona a Maxwella je na krajích obrany, pokud jsou zdravotně v pořádku, jistá. V záloze chyběl zraněný Vieira. Znovu hrál Stankovič a Cambiasso, zatímco Figo a Dacourt odpočívali na lavičce. Příležitost znovu dostal ve formě hrající Cesar, tentokrát však příliš neoslnil, přesto jeho výkon špatný nebyl.

Inter začal katastrofálně. Hned v prvním minutě Ivan Cordoba podskočil dlouhý nákop domácích z poloviny hřiště a mezi dvěma obránci se prohnal De Vezze a bez problémů zakončil. Na úvodní gól Livorna se pokusil střelou z 22 metrů odpovědět Maicon. Gólman Amelia však šel na zem a jeho pokus chytil. Chvíli na se dostal sám před brankáře Adriano, v těžké pozici to zkusil zadovkou a málem uspěl. Míč zastavil kousek před čárou Pavan. Ve 25.minutě vyzkoušel z 30 metrů pozornost Julia Cesara Loviso. Hostující brankář vyrazil prudkou střelu na roh.

Ve 26.minutě přišel neuvěřitelný kolotoč, který roztočili hráči Interu v pokutovém území Livorna. Během 20 sekund měli možnost pětkrát nebezpečně střílet. Do sítě se však nedostala žádná střela. Akci začal na levé straně Ibra, který si vychutnal bránícího hráče a centrem našel Adriana. Brazilský střelec si s trochou štěstí vypracoval místo ke střele a trefil tyč. Dobíhající Cambiasso nastřelil gólmana Ameliu. K míči se znovu dostal Adri. Jeho další střelu zachytil jeden z obránců metr před brankovou čárou. Balón znovu vybojoval Cambiasso a přihrál dozadu na připraveného Zanettiho. Kapitánovu střelu zablokoval hned první nejbližší obránce skluzem. Zanetti se znovu ujal míče a přihrál Cambiassovi. Ten ho vrátil zpět na nabíhajícího Maicona, který toho sice propálil dost, přesto do sítě míč nedostal. Na brankové čáře ho kdosi odkopl.

Ve 32.minutě se dostal za obranu Adriano a kličkou si položil brankáře. Ve vyložené šanci neuspěl. Střelu z úhlu mu skluzem zblokoval na roh Galante. O tři minuty přišel gólový moment a znovu ho zařídil obránce Maicon. Brazilský driblér prošel přes čtyři obránce a předložil míč Ibrahimovičovi, který se nemýlil a střelou nad brankáře vyrovnal na 1-1. Maicon hraje ve famózní formě. Toto byl šestý ligový gól Interu a on nahrál nebo měl hlavní podíl na čtyřech brankách. Dá se řict, že bez Maicona by nerazzurri nebyli schopni něco vymyslet a vstřelit tolik potřebné branky. I z tohoto důvodu velmi mrzí okamžik z konce zápasu, kdy se nechal zbytečně vyloučit.

Těsně před přestávkou znovu vystrašil Julia Cesara dalekonosnou střelou Loviso. Domácí to zkoušeli i po pauze. Neuspěli Diamanti a Bogdani. Na druhé straně po centru Cesara hlavičkoval nebezpečně Ibrahimovič. V 16.minutě přišel takový divný zákrok a pískala se penalta. Na centr Diamantiho si u zadní tyče naskakoval Pulzetti a Jimenez, který nevyskočil s dostatečným předstihem ho loktem odstrčil. Odstrčení to nebylo až tak silné, přesto sudí Trefoloni ukázal na značku pokutového kopu. Loviso z penalty uspěl po té, Julia Cesara poslal k opačné tyči - 2-1.

O deset minut později se kopala druhá penalta a také po podobném nevýrazném faulu. Ibrahimoviče držel ve vápně Rezaei. Sám postižený penaltu proměnil. Přestože brankář vystihl směr na míč nedosáhl - 2-2. Pro švédského ostrostřelce to byl čtvrtý letošní ligový gól. Na druhé straně předvedl vynikající zákrok Julio Cesar při střele Diamantiho. V 81.minutě ruply nervy Maiconovi. U postranní čáry absolvoval souboj s Bogdanim a ležícího protihráče pak z nepochopitelných důvodů nakopl. Je možné, že nakopnutí pouze naznačil, i tak to ale bylo naprosto nevhodné a zaslouženě viděl červenou kartu.

Oslabený Inter byl blízko k výhře. V 83.minutě odcentroval Maicon a Ibra himovič se trefil potřetí. Gól však správně neplatil o zhruba půlmetrový ofsajd. Ke třem bodům měli blízko i Livorští. Hlavičku Bogdani z malého vápna zázračně vykopl Julio Cesar. V další šanci zblokoval Pulzettiho střelu z úhlu Cordoba.

AS Řím s Juventusem remizoval a navyhrál ani AC Milán s Parmou. Inter tak na vedoucí Římany ztrácí dva body. Stejně bodů jako on, má i Atalanta Bergamo a Fiorentina. Juventus má o bod méně, AC Milán o dva. Další kolo se hraje ve středu, Inter hostí Sampdorii.