Rozhodčí: De Marco
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (30 Pelé 81'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu; 9 Cruz, 18 Crespo (31 Cesar 58'), 29 Suazo (45 Balotelli 90'+1'). (22 Orlandoni, 16 Burdisso, 21 Solari, 23 Materazzi). Trenér: Roberto Mancini

Cagliari (4-4-2): 16 Marruocco; 14 Pisano (19 Larrievy 70'), 6 Lopez, 20 Bianco, 31 Agostini; 29 Ferri, 5 Conti, 18 Parola, 23 Fini (4 Budel 76'); 9 Acquafresca, 32 Matri (26 Mancosu 86'). (12 Koprivec, 3 Del Grosso, 21 Canini, 22 Bizzera). Trenér: Nedo Sonetti

Fiorentina 2-0, Lazio 3-0, FC Turín 4-0 a nyní Cagliari 2-0. Inter je k nezastavení, popáté v řadě vyhrál a počtvrté neinkasoval ani gól. Tentokrát na poslední mistry Itálie nestačil v 16.kole poslední celek tabulky Cagliari. Dvě branky v podání Cruze a Suaza padly v druhém poločasu. Nerazzurri mají v tabulce náskok sedmi bodů před druhým AS Římem, který pouze remizoval s Turínem. Juventus je třetí o další bod.

Nekonečná marodka přinutila kouče znovu k netradičnímu složení sestavy. V záloze a v útoku byli tři hráči. Góly měli obstarávat Cruz, Suazo a Crespo. Jen posledně jmenovaný svůj úkol nesplnil. Ve středové řadě byl znovu jaksi navíc obránce Cristian Chivu. Špatně ale rozhodně nehrál. Materazzi zůstal pouze na lavičce. Premiéru v dresu áčka si odbyl sedmnáctiletý talentovaný střelec Balotelli.

V prvních pětačtyřiceti minutách se příliš ofenzivní podívaná nehrála. Cagliari statečně bránilo a ještě se občas dostalo na dostřel brány Julia Cesara. V 7.minutě mířil Conti přízemní střelou těsně vedle. O pár minut později už brazilský gólman musel zasahovat. Chytil pokus Finiho. Na druhé straně zahrozil velmi nebezpečně Hernan Crespo. Jeho střela jen o decimetry minula levou vzdálenější tyč. V 35.minutě zaskočil snad úplně všechny Cristian Chivu. Jeho střela z 30 metrů přistála na břevně. Kdyby šla jen o něco níž, tak z toho byl gól, protože by na ní brankář Marruocco neměl.

Deset minut po přestávce ukázal znovu své střelecké schopnosti Chivu. Jeho střelu Marruocco jen vyrazil a dobíhající Suazo naprosto nepochopitelně selhal. Míč zasáhl holení a vůbec netrefil bránu. V 57.minutě si Julio Cruz narazil s Davidem Suazem a nečekanou střelou provedenou částečně v pádu prostřelil bránícího hráče mezi nohama. Balón mířil přesně k tyči - 1-0. Argentinec se trefil podeváté v lize a znovu dohnal Ibru v tabulce nejlepších střelců Interu.

V té době už velmi dobře hrající Inter nadále útočil. Suazo akrobatický pálil z vně šestnáctky, Marruocco vyrazil a dorážející Cruz byl v ofsajdu. V další šanci byl po Cesarově centru Cruz. Autor první branky však měl tentokrát smůlu, hlavičkou sice pokořil gólmana, ale pomalu letící míč mířící do sítě zastavil jeden z hráčů Cagliari. Druhý gól tak nakonec padl až v 79.minutě. Po rohovém kopu hlavičkoval Ivan Cordoba. Brankář domácích s velkými potížemi míč znovu jen vyrazil a Suazo jej pohodlně uklidil do brány. Bývalý útočník soupeře se trefil počtvrté. Poslední šanci měl po svém sólu Cesar. Zakončil jej střelou, kterou Marruocco nadvakrát zlikvidoval.