Pele

Julio Cesar

Ibra a Matrix

Ibra a Mancini

36' Cruz, 63' Cambiasso - 18' Pirlo
Asistence: Cambiasso, -
Žluté karty: Pirlo 11', Cordoba 16', Gattuso 23', Jimenez 38', Materazzi 39', Ambrosini 45', Cruz 52'
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel (23 Materazzi 37'), 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu; 11 Jimenez (30 Pelé 80'); 9 Cruz (29 Suazo 86'), 8 Ibrahimovic. (22 Orlandoni, 16 Burdisso, 18 Crespo, 31 Cesar). Trenér: Roberto Mancini

AC Milan (4-3-2-1): 1 Dida; 44 Oddo, 13 Nesta, 4 Kaladze, 3 Maldini; 8 Gattuso (5 Emerson 46'), 21 Pirlo, 23 Ambrosini; 22 Kaka, 10 Seedorf (27 Serginho 58'); 9 Inzaghi (11 Gilardino 46'). (16 Kalac, 2 Cafu, 25 Bonera, 32 Brocchi). Trenér: Carlo Ancelottii

Cambiasso

Inter nezastavil ani čerstvě korunovaný světový šampión AC Milán. V milánském derby nerazzurri stejně jako loni vyhráli 2-1. Skóre však museli otáčet. Nejprve se krásně z přímého kopu trefil Pirlo. Přímák se však kopal po pochybném faulu Cordoby na Inzaghiho. Oba dva hráči se vzájemně drželi. Nebylo to však nic ostřejšího, Inzaghi spadl, sudí simulování neviděl a pískl. Cordoba navíc dostal žlutou...

Hosté si dávali velmi dobrý pozor na Ibrahimoviče a za celý zápas mu prakticky nic nedovolili. Paradoxně však kvůli tomu inkasovali vyrovnávací gól. Téměř u rohového praporku ho šli napadat hned tři. On však i přesto dokázal nahrát Cambiassovi, který díky tomu zůstal volný. El Cuchu naznačil střelu a nahrál Cruzovi, který naprosto famózně si přes tři protihráče dokázal najít místo ke střele a propálil u tyče Didu. V druhém poločasu udělal právě tento brankář rozhodující chybu. Obrana odvrátila míč, ten se dostal ke Cambiassovi, který vystřelil přímo doprostřed brány. Tam Dida původně stál, jenže se překvapivě vrhl do strany a na míč nedosáhl.

Utkání bylo v první půli hodně nervózní a sudí musel často ukazovat žlutou kartu. Inter byl v této části lepší. Jimenez nastřelil například břevno. Měl kopat i penaltu, když Kaladze zahrál v šestnáctce rukou. V televizním studiu po utkání ukázali, že penalty měli být nařízeny ještě dvě. Po faulu Cambiassa na Kaka a na druhé straně po faulu na Cruze od Nesty.

Inter se po druhé brance snažil utkání v klidu dohrát. Přesto se Ambrosini dostal do velké šance a mohl vyrovnat. Naštěstí však netrefil vůbec balón. Úplně stejně dopadl i v šanci pět minut před koncem.