Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi (9 Cruz 59'), 26 Chivu; 14 Vieira (5 Stankovic 80'), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 77 Quaresma, 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (10 Adriano 59'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 24 Rivas, 45 Balotelli). Trenér: José Mourinho

AC Milan (4-3-3): 12 Abbiati; 15 Zambrotta, 4 Kaladze, 3 Maldini, 18 Jankulovski; 8 Gattuso (25 Bonera 88'), 23 Ambrosini, 10 Seedorf; 22 Kaka, 7 Pato (84 Flamini 74'), 80 Ronaldinho (76 Shevchenko 84'). (1 Dida, 5 Emerson, 14 Cardacio, 77 Antonini). Trenér: Carlo Ancelotti.

Ibra

Interu se milánské derby nepovedlo. Po nepříliš oslnivém výkonu prohrál s AC 0-1 a klesl na 4.příčku tabulky. Jedinou branku vstřelil již v prvním poločasu hlavou Ronaldinho. Inter dohrával posledních 15 minut bez vyloučeného Nicolase Burdissa, který od rozhodčího dostal druhou žlutou kartu za faul. V 83.minutě byl navíc z lavičky vyloučen Marco Materazzi. Italskému reprezentantovi se nelíbilo, že sudí nezapískal penaltu, po úderu loktem do obličeje Adriana.

Zatímco nerazzurri neviděli v prvním poločasu jedinou žlutou kartu, po přestávce jich napočítali šest plus dvě již zmiňované červené. V neprospěch Interu hovoří i pouhé dvě střely na bránu. Domácí AC sice také nepodal zrovna přesvědčivý výkon, přesto jeho hráči dokázali zaměstnat Julio Cesara vícekrát. O jejich výhře však rozhodl gól, který nemusel platit. Kaká, který Ronaldinhovi poslal rozhodující centr, se totiž předtím nacházel v ofsajdu. Podle televizních záběrů, byl za obranou o svoji kopačku.

Ronaldinho (Arabská TV, xvid 1600Kbps 720x576) [Mr. Mercury]
Ronaldinho (Russian TV) [ladlem2]
Video  Zajímavosti
Burdisso ČK [ReMad2]
82' šance Interu [ReMad2]