Zlatan Ibrahimovič

Marco Materazzi

Sisenando Maicon

Jose Mourinho

12' Ibrahimovič, 72' Figo, 82' Stankovič
Asistence: Cambiasso, Santon, Maicon (roh)
Žluté karty: Ibrahimovic 37', Balotelli 89' - Esposito 47', Tiribocchi 55', Caserta 77'
Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-3-2-1):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (6 Maxwell 81'); 7 Figo (26 Chivu 73'), 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic (45 Balotelli 86'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 18 Crespo, 33 Mancini). Trenér: José Mourinho

Lecce (4-3-3): 99 Benussi; 3 Polenghi, 2 Stendardo, 14 Fabiano, 16 Esposito; 10 Caserta, 4 Edinho (81 Papadopoulos 66'), 19 Ariatti; 35 Papa Waigo (7 Zanchetta 58'), 11 Castillo, 90 Tiribocchi (9 Cacia 69'). (1 Rosati, 6 Angelo, 21 Ardito, 40 Giuliatto). Trenér: Mario Beretta.

Inter bravurně zvládl zápas v Lecce a ve 23.kole výhrou 3-0 potvrdil, že lépe mu jdou utkání na cizím hřišti. Na jednoznačné výhře se podíleli všichni tři ofenzivní hráči. První gól dal Ibrahimovič, další dva přidali po přestávce Luis Figo a Dejan Stankovič. Díky remíze AC Milán, se znovu zvětšil náskok Interu na čele tabulky. Na druhou příčku se nyní dostal Juventus a na nerazzurri ztrácí 7 bodů.

Mourinhovi chyběl kvůli distanci Adriano, který si v příštím kole v derby už bude po třízápasové pauze moct zahrát, a zranění Marco Materazzi, Patrick Vieira, Francesco Bolzoni a Walter Samuel. Ivan Cordoba zůstal překvapivě na lavičce. Osmnáctiletý Santon má stále důvěru a tak nechyběl na levém bekovi. V útoku byl překvapivě pouze jeden čistokrevný útočník - Ibra. Taktika Mourinho vyšla. Rozdílem třídy Inter dlouho nevyhrál. Balotelli si po dlouhé pauze zahrál symbolicky posledních pár minut.

V první velké šanci hlavičkoval Dejan Stankovič nad. V poslední době se docela často dostává právě do takovýchto pozic, což je zajímavé. Pokud nedostává jiné taktické úkoly od trenéra, tak to minimálně ukazuje na vzestup formy. Ve 12.minutě dostal prostor Cambiasso. naznačil střelu a vtipně posunul míč Ibrahimovičovi. Švédský střelec nezaváhal a prudkou střelou poslal posledního trojnásobného mistra ligy do vedení. Byl to jeho 14. ligový gól. Pak měli šance i domácí. Proti podařené hlavičce, se skvěle vytáhl Julio Cesar.

Ve 37.minutě s největší pravděpodobností fauloval Stendardo ve vápně Ibrahimoviče. Rozhodčí však našemu hráči nepochopitelně ukázal žlutou kartu. Nenařízenou penaltu bych ještě pochopil, ale kartu? V 56.minutě měl stoprocentní šanci Maicon. Po Figově přímém kopu se k němu odrazil míč a brazilský obránce a druhý nejlepší střelec týmu byl sám před gólmanem. Branku však nepochopitelně přestřelil. V další velké šanci nastřelil Stankovič vybíhajícího brankáře Benussiho.

V 72.minutě nádherně odcentroval mladíček Santon. Mezi obránce si naběhl Luis Figo a pohodlně hlavou skóroval - 0-2. Podobný gól přišel o deset minut později z druhé strany. Z přímého kopu centroval Maicona a šťastným střelcem byl Dejan Stankovič. Gólu dosáhl znovu hlavou. Stejně jako Maicon má na kontě čtyři. V závěru byl ještě střídající Balotelli napomínán žlutou kartu. Díky tomu si nezahraje v derby.