Javier Zanetti

Mario Balotelli

Inter

J.Cesar a Cambiasso

2' Ibrahimovič, 61' Balotelli
Asistence: Stankovič, Ibrahimovič
Žluté karty: Milito 22', Thiago Motta 53', Biava 59', Ferrari 72' - Ibrahimovič 45'+2', Balotelli 73', Mancini 84'
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso (20 Muntari 31'), 23 Materazzi (2 Cordoba 16'), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovič; 7 Figo (33 Mancini 72'); 8 Ibrahimovič, 45 Balotelli. (1 Toldo, 10 Adriano, 11 Jimenez, 18 Crespo). Trenér: José Mourinho

FC Janov (3-4-3): 83 Rubinho; 25 Biava, 13 Ferrari, 26 Bocchetti (20 Mesto 73'); 7 Rossi, 28 Juric, 88 Thiago Motta, 4 Criscito; 14 Sculli (11 Olivera 66'), 22 Milito, 17 Jankovic (10 Palladino 56'). (73 Scarpi, 15 Papastathopoulos, 23 Modesto, 77 Milanetto). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Ve 27.kole zvládl Inter těžký zápas v Janově porazil místní FC 2-0. Pro domácí to byla vůbec první porážka v sezoně. Díky ní má Inter v tabulce Serie A nadále na prvním místě náskok sedmi bodů. Nerazzurri odehráli zápas ve stoletých dresech. V těchto dnech končí oslavy sta let od založení klubu a tak hráči chtěli tyto speciální bílé dresy s červeným křížem znovu použít. Naposledy si je vezmou v dalším zápase.

FC Janov byl těžkým soupeřem a hlavně v prvním poločasu hrál velmi dobře. Přesto ho prohrál 0-1, protože hned ve 2.minutě utekl obráncům Zlatan Ibrahimovič a lobem překonal brankáře. Pak začal mít Inter problémy ve stoperské dvojici. Nejprve v 15.minutě odstoupil zraněný Materazzi a za dalších 15 minut ho následoval Nicolas Burdisso. Na hřiště se tak dostal Ivan Cordoba a Esteban Cambiasso se musel z pozice defenzivního štítu stáhnout do obrany. Přestože to byla velmi nepříjemná situace, hráči se s ní dokázali vypořádat. V druhém poločasu přidal v 61.minutě Balotelli druhý gól. Míč však přešel brankovou čáru jen velmi těsně, než ho stačil jeden z domácích vykopnout a tak se dají předpokládat vášnivé diskuze o tom, zda to gól vůbec byl.

Chivu a Samuel jsou zranění a po té, co nedohráli Materazzi a Burdisso, má Mourinho před odvetou v Manchesteru k dispozici ze stoperů jen Cordobu a chybujícího Rivase. Santon se po chřipce uzdravil a dostal se tak do základní jedenáctky. V záloze byl do začátku Figo. Muntari se dostal na trávník až díky zranění Burdissa. Adriano zůstal po celý zápas pouze na lavičce, vedle Ibry hrál Balotelli.

Domácí začali zostra během pár sekund si vytvořili dvě zajímavé příležitosti. Studenou sprchu však dostali téměř okamžitě. Dejan Stankovič, na první pohled skoro v nouzi, vymyslel lob za obranu, kde našel rozběhnutého Ibrahimoviče. Švédský střelec sám před gólmanem Rubinhem nezaváhal a přehodil ho - 0-1. Pro Ibrahimoviče to byla patnáctá branka v sezoně. Domácí se po chvíli vzpamatovali a ve 24.minutě byli velmi blízko vyrovnání. Thiago Motta na malém vápně hlavičkoval a Julio Cesar musel předvést vynikající zákrok. O pár minut později vytvořil Janov pěkný závar. Nejprve hlavičkoval Sculli, pak Criscito střílel a jeden z hráčů Janova nedokázal míč před gólmanem ztečovat. Připravený Julio Cesar balón dokázal zkrotit.

V druhém poločasu měli nejprve dvě menší šance domácí, ale zakončili je jen lehčími střelami, které Julio Cesar chytil. V 61.minutě z přímého kopu z vlastní poloviny poslal gólman centr před šestnáctku, Ibrahimovič ho prodloužil a Mario Balotelli z úhlu obstřelil nepříliš povedenou střelou brankáře. Přestože se míč kutálel do brány pomalu, vedle něj stojící obránce ho dokázal odkopnout až když těsně přešel čáru - 0-2. Mario Balotelli tak vstřelil ve třetím po sobě jdoucím utkání znovu gól a se čtyřmi zásahy se během čtrnácti dní stal třetím nejlepším střelcem týmu.

V 67.minutě zahodil velkou šanci Marco Rossi, střílel nad. V 77.minutě prošel přes dva obránce v pokutovém území Olivera a Biava střílel z velmi dobré pozice těsně vedle. Těsně před koncem měl slušnou šanci za Inter Mancini. Střelu z úhlu vyrazil Rubinho.