Sulley Ali Muntari

Davide Santon

Jose Mourinho

Ibra a Muntari

11' Ibrahimovič, 90'+4' Ibrahimovič
Asistence: Balotelli (př.kop), Ibrahimovič (faul)
Žluté karty: Balotelli 33', Samuel 42', Muntari 51', Santon 63', Julio Cesar 71' - Felipe 49'
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 25 Samuel, 26 Chivu (7 Figo 46'), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 5 Stankovic (24 Rivas 85'); 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli (33 Mancini 83'). (1 Toldo, 6 Maxwell, 10 Adriano, 18 Crespo). Trenér: José Mourinho

Fiorentina (4-1-3-2): 1 Frey; 21 Comotto, 5 Gamberini, 2 Kroldrup, 6 Vargas; 20 Jorgensen (4 Donadel 81'); 22 Kuzmanovic (8 Jovetic 76'), 88 Felipe Melo, 18 Montolivo (32 Bonazzoli 80'); 11 Gilardino, 10 Mutu. (13 Storari, 7 Semioli,14 Zauri, 23 Pasqual). Trenér: Cesare Prandelli.

Po vypadnutí z Ligy mistrů si Inter částečně spravil chuť v lize. Ve 28.kole porazil na vlastním hřišti po solidním výkonu Fiorentinu 2-0. Obě branky vstřelil Zlatan Ibrahimovič. Utkání nedohrál kvůli zranění Cristian Chivu, druhý stoper dostal čtvrtou žlutou kartu a tak je prozatím záhadou, kdo bude v příštím utkání uprostřed obrany vůbec hrát. Kromě Rivase jsou všichni zbylí stopeři zranění. V závěru utkání byl vyloučen trenér Mourinho, kterému se nelíbilo, že hráč Fiorentiny nedostal za faul žlutou kartu. Jeho hráči ji totiž viděli od sudího hned pětkrát, zatímco hosté pouze jednou.

Krize na postu stopera pokračuje. Po utkání s Manchesterem se do stavu zraněných dostal Ivan Cordoba. Naštěstí se pro změnu stačil uzdravit Cristian Chivu. Ne však na dlouho. V druhém poločasu za něj musel zaskočit Esteban Cambiasso. Burdisso a Materazzi jsou nadále mimo hru. Záloha nastoupila v očekávané podobě. V útoku má v současné době jisté místo vedle Ibry Balotelli. Na trávníku se v druhém poločasu ukázal i Figo, Rivas a Mancini.

Po deseti minutách oťukávání přišel gól Interu. Mario Balotelli odcentroval z přímého kopu. Frey míč vyrazil pouze do Ibrahimoviče, který se rychle zorientoval a hlavou ho poslal do sítě - 1-0. Do dalších šancí se pak v prvním poločasu dostávali většinou hosté. Inter v poli ale nehrál špatně a často jeho hráči hráli na jeden dotek. Velkou příležitost měla Fiorentina na vyrovnání při rychlém protiútoku. Cristian Chivu uklouzl a tak běželi hosté na zbylého Cordobu v přesile. Gilardino nahrál Mutuovi, který však nedokázal Julia Cesara prostřelil. Brazilský gólman si připsal skvělý zákrok. Inter odpověděl po krásné akci přízemní střelou Dejana Stankoviče, která šla jen půl metru od tyče.

Do přestávky pak měli šance jen hráči v červených dresech - tedy Fiorentiny. Nejprve Julio Cesar musel pohlídat nebezpečnou střelu těsně nad. Pak Kuzmanovic tečoval centr z přímého kopu a Julio Cesar vyrážel na roh. V další šanci byl Gilardino, který z úhlu nedokázal gólmana překonat.

Po přestávce se sám před Cesarem objevil znovu Gilardino. I kdyby uspěl, gól by pro ofsajd neplatil. V 52.minutě vystřelil z větší vzdálenosti Montolivo a brazilský gólman byl znovu v pohotovosti. Střelu vyrazil nad. O chvíli později se na druhé straně pěkně prosadil Maicon. Průnik zakončil střelou vedle. V další akci se podařilo hráčům Interu udělat závar před brankou Freye. Finální přihrávka Maicona však nikoho nenašla. Navíc se hned zrodil protiútok. Santon se ho sice na počátku pokusil zastavit faulem a Comotto ze souboje odešel s krvavým šrámem od kopačky na břiše, hra ale pokračovala dál. Hráči Fiorentiny šli ve čtyřech proti dvěma obráncům. Mutu obrovskou šanci zahodil. Lépe postavenému Gilardinovi nenahrál a vystřelil těsně vedle.

V 82.minutě vyrazil Julio Cesar další tvrdou střelu. Samuel stihl míč uklidit do bezpečí. To bylo ze strany hostů vše. O dvě minuty později chyběl Stankovičovi ke gólu kousek. Na centr Maicona nedosáhl. V 88.minutě střílel Figo z dobré pozice z otočky přímo na Freye. Pak se Santonovi podařil krásný průnik a po narážečce s Ibrou nedokázal ve velké šanci Freye prostřelit. V nastaveném čase měl Zlatan dva přímé kopy. První s velkými potížemi Frey zkrotil. Na druhý už nárok neměl. Nádherná rána z 32 metrů letící 109 km/h se odrazila od břevna za čáru - 2-0. Jednalo se o 17.ligový gól švédského střelce v této sezoně.