Davide Santon

Balotelli a Santon

Ibra a Stankovič

Inter - Palermo

15' Balotelli, 39' Ibrahimovič p. - 73' Cavani, 76' Succi
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-1-2): 1 Toldo; 39 Santon, 2 Cordoba, 26 Chivu, 6 Maxwell (18 Crespo 79'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (7 Figo 79'); 5 Stankovic; 45 Balotelli (14 Vieira 74'), 8 Ibrahimovic. (22 Orlandoni, 9 Cruz, 16 Burdisso, 25 Samuel). Trenér: José Mourinho

Palermo (4-3-1-2):32 Amelia; 16 Cassani, 24 Kjaer, 80 Carrozzieri, 42 Balzaretti; 8 Migliaccio (23 Bresciano 46'), 11 Liverani (5 Bovo 70'), 33 Nocerino (19 Succi 57'); 30 Simplicio; 7 Cavani, 10 Miccoli. (1 Ujkani, 4 Tedesco, 25 Savini, 90 Hernandez). Trenér: Davide Ballardini.

Inter má za sebou smolný zápas. Přestože mohl po prvním poločasu nad Palermem zcela zaslouženě vést 5-0, i tak slušné vedení 2-0 neudržel a remizoval 2-2. V závěru dokonce mohl o jediný bod přijít, když Miccoli jen těsně minul. Naštěstí Juventus v Janově s FC prohrál a náskok v tabulce se tak zvětšil. Sedm kol před koncem vede Inter o deset bodů!

Domácí začali podle předpokladů. Velkou šanci spálil na začátku Ibra. Sám před gólmanem loboval míč vedle brány. V 15. minutě už Inter ale vedl. Ibrahimovič vybojoval téměř ztracený míč a předložil ho Muntarimu. Po jeho centru se hlavou trefil nikým nehlídaný Mario Balotelli. Ten mohl chvíli nato zvýšit, ale s Ameliou přeloboval i branku, poté s gólman hostí poradil s pokusem Ibrahimoviče.

Druhé trefy se Inter dočkal ve 38. minutě. Ibrahimovič upadl ve vápně po souboji s Kjaerem, rozhodčí nařídil penaltu. Sudí přitom chvíli předtím neodpískal jasnou penaltu na Muntariho. Sám faulovaný švédský útočník ji s jistotou proměnil - 2:0. Pro Ibru to byl dvacatý ligový gól a v tabulce střelců se na prvním místě osamostatnil. Třetí gól mohl o pár minut později přidat opět Balotelli, sám před Ameliou ale nezvládl zpracování. Palermo zahrozilo až v nastavení, Miccoli pálil nad.

Do druhé půle jako by domácí vyběhli s jistotou vítězství a to se jim vymstilo. Hosté přidali na obrátkách a vytvářeli si šance, Miccoliho a Cavaniho musel vychytat Toldo, Bresciano svým volejem jen těsně minul. V 73. minutě přišlo to, co přijít muselo. Na přesnou přihrávku si naběhl Edison Cavani a překonal Tolda - 2:1.

Než se hráči Interu probudili, dostali další zásah. Miccoliho parádní střílená přihrávka podél branky našla na malém vápně Davide Succiho a ten vyrovnal na 2:2. Domácí se ještě snažili zachránit o co během tří minut přišli, ale za vidinou vítězství se hnali i fotbalisté Palerma a nakonec málem dokonali obrat. Miccoliho další střela olízla tyč.

Inter už odpovědět nedokázal a ze zdánlivě vyhraného zápasu bere jen bod.