Rozhodčí: Liran Liany (Izrael))
Nejlepší hráč: Samir Handanović

INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic; 6 Silvestre, 19 Cambiasso, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan, 14 Guarin, 16 Mudingayi, 31 Pereira; 7 Coutinho (Palacio 31'); 88 Livaja (Zanetti 52'), 99 Cassano (Milito 76'). (27 Belec, 21 Gargano, 23 Ranocchia, 25 Samuel). Trenér: Andrea Stramaccioni

FK Partizan (4-2-3-1) 30 Petrovic; 2 A.Miljkovic, 3 Volkov, 4 Medo, 7 Tomic (S. Markovic 80'), 15 Ivanov, 22 S.Ilic (Jojic 76'), 40 Ostojic, 45 Mitrovic (S. Scepovic 66'), 50 L. Markovic, 99 Smiljanic. (33 R.Ilic, 17 Sretenovic, 18 A.Lazevski, 44 M.Scepovic). Trenér: Vladimir Vermezovic.

Inter promarnil obrovské šance a v závěru měl i velké štěstí, když hosté nevyužili obrovskou šanci a Inter prakticky z protiútoku, strhl vítězství na svou stranu.

Inter si upevnil pozici v základní skupině H Evropské ligy, tabulku vede s Rubinem Kazaň. Oba kluby mají sedm bodů, Neftchi Baku a Partizan mají po třech kolech na kontě jediný bod. Nerazzurri jsou tak velmi blízko postupu do další fáze.

Pouze dva hráči ze základní sestavy byli v týmu i v předminulé sezoně - Cambiasso a Coutinho, který ten rok do Interu přišel. Jasný důkaz o tom, že nerazzurri prošli velkou proměnou. Průměrný věk hráče úvodní jedenáctky byl 26 let.

Kapitánem byl Esteban Cambiasso.

Coutinho si podvrtl kotník a v 31.minutě byl vystřídán Palaciem.

Partizan nastřelil v 21.minutě zásluhou Markovice tyč.

V druhém poločase nevyužil tutovku Silvestre, který nastřelil brankáře a Palacio, který neuvěřitelně pálil do nebes.

Největší šance Partizanu přišla v 88.minutě, Partizan šel do brejku tři na tři a po riskantním zákroku obránců z toho nakonec bylo tři na jednoho. Excelentní zásah ale vytáhl brankář Handanovič a Inter z protiútoku vstřelil gól.

Jediný gól vstřelil Rodrigo Palacio. Argentinec vstřelil rozhodující gól hlavou, po krásném centru od spoluhráče v útoku a dalšího střídajícího hráče Diega Milita.

Fotogalerie Evropská liga, ZS 3.z -> Inter - Partizan Bělehrad - zobraz všechny fotky

Samir Handanović

Džeko a Handanović

Partizan hrál v Itálii v evropských pohárech již desátý zápas a ani tentokrát nedokázal vyhrát.

S obrovskými problémy uhájil Inter Milán první místo v tabulce Evropské ligy skupiny H. Mladý a ambiciózní soupeř ze Srbska dokázal vzdorovat jednomu z nejúspěšnějších klubů Evropy do 88. minuty, ve které inkasoval jedinou branku utkání. Domácí tak mají společně s Rubinem stejný počet sedmi bodů, Partizan s Neftči ztrácí na oba už šest.

Nejprve zahrozil milánský Jonathan, jehož střelu dokázal zlikvidovat do zámezí brankář Petrovič. Coutinho následně pálil vedle, Cassanův pokus z blízkosti dokázal obětavě zablokovat obránce Ostojič. Hosté si v první půli nevytvořili skoro nic, tedy až na pokus Markoviče, jenž se otřel o tyčku.

On ani Inter v první pětačtyřicetiminutovce nijak nezářil. Poslední možnost měl Cambiasso, který ale hlavičkoval mimo bránu. Ve 31. minutě jinak došlo k zásadní změně, za zraněného Coutinha nastoupil později ten nejdůležitější muž utkání Palacio. Suma sumárum - před přestávkou se zkrátka skóre ještě nezměnilo.

Domácí byli i po ní samozřejmě aktivnější, skvěle si však vedl brankář Petrovič. Proti Silvestremu vytasil pohotový zákrok, Palacio poté z první branku netrefil. Ani Cassano mezi tři tyče nezamířil, míč skončil jen nad Petrovičovou brankou. Kouč Stamaccioni jinak na hřiště poslal již Zanettiho i Milita.

V největší gólovce Partizanu se ocitl Markovič, na kterého domácí obrana zapomněla, vše ovšem jistil gólman Handanovič, jenž si s jeho pokusem z blízkosti v pohodě poradil. V 88. minutě dokázal milánskému celku zařídit tři body Palacio. Partizan tlaku neodolal a domácí náhradník po centru od Milita hlavou přesně zakončil.

Preview: Inter nehodlá zaváhat, Partizan si ale v Miláně věří

Inter Milán, aktuálně čtvrtý celek Serie A, přivítá ve svém druhém domácím zápase mladý tým Partizanu Bělehrad. Kouč Andrea Stamaccioni přitom slibuje, že soupeře v žádném případě nepodcení. Hosté na San Siru asi nemají co ztratit, mohli by se ale přece jenom inspirovat od ruské Kazaně - ta tam před měsícem uhrála remízu 2:2.

Italský celek má aktuálně velmi dobrou formu, vyhrál už pětkrát v řadě včetně posledního skalpu na půdě ázerbájdžánského Něftči Baku, kam neodcestovali některé opory. Toho ovšem i v okleštěné sestavě nepodcenil a ani nyní nechce Stamaccioni něco takového připustit. Ví, že ke klidu v Evropské lize je potřeba vítězství. Díky němu by Partizanu případně odskočil na rozdíl šesti bodů.

Mužstvo trenéra Vladimira Vermezoviče nebude odjíždět na jeden z nejslavnějších stánků světa se sklopenou hlavou. "Moji mladí hráči přijeli hrát do Milána ten nejlepší fotbal, co umí. Víme, co nás čeká, někdy mládí překvapí i zkušenosti," říkal hostující stratég. Partizan má jinak velice dobrou formu, z posledních jedenácti utkání prohrál jen naposledy v Kazani (0:2).

Vermezovičovi tak začíná téct do bot, pokud má ještě v hlavě myšlenku na postup ze skupiny mezi třicet dva nejlepších. V prvním zápase totiž doma jen remizoval s Neftči 0:0 a má na kontě jen jeden bod. Na jistotě mu nyní asi nijak nepřidává, že v důležité chvíli bude hrát vůbec ten nejtěžší zápas, který ho v základní skupině může potkat.

V základní jedenáctce se naopak na straně domácích čekají některé logické změny. Stamaccioni není zelenáč a je si vědomý, že některé opory je třeba šetřit. Stále asi do hry nezasáhne Nizozemec Wesley Sneijder, který si koncem září poranil stehno. Souboj s Partizanem by přitom byl ideální na rozjezd po skoro čtyřech týdnech bez fotbalu.

"Má velkou chuť vrátit se. Ale udělá to až tehdy, když bude stoprocentně fit. Ani já nechci nic uspěchat," prozradil Stamaccioni. "Proti nám bude stát tým, který je na vítězné vlně, v lize je první, přičemž vyhrál osmkrát z devíti zápasů. Má navíc talentované hráče, takže ho plně respektujeme. Víme, že to bude těžký zápas." Část textu převzata z www.eurofotbal.cz se souhlasem autora.