Inter ještě nekoupil ani zajíce v pytli

07/07/08 - Na přestupním trhu nic nového. Stále dokola se omílají tří stejná jména - Frank Lampard, Ricardo Quaresma a Mancini. Nikdo však Interu oficiálně pořád nepatří. V době, kdy fanoušci Interu znali přinejmenším jednu novou posilu, tak musejí s napětím vyčkávat dál. Do klubu dokonce nepřišel ani žádný nadějný neznámý mladíček. Prostě nic.

Nejblíže k finalizaci je snad příchod Lamparda. Chelsea koupila Deca a tak by svoji doposud ústřední postavu sestavy mohla pustit. Problémem je však výše odstupného. Podle posledních zpráv Inter konečně Chelsea zaslal fax s konkrétní nabídkou. Údajně má jít o deset milionů euro. Pro anglického záložníka je připraven tříletý kontrakt s platem 7,5 milionů euro. Paradoxní je, že sám Deco nabádá Lamparda, aby zůstal.

Také přestup Manciniho z AS Řím nevypadá nereálně. V tomto případě hrály od začátku roli pouze peníze. Teď to vypadá, že obě strany jsou blízko k dohodě a liší se v přestupové částce jen něco málo o milion euro. Cena Ricarda Quaresmy po nevydařeném Mistrovství Evropy klesla a tak by jeho zaměstnavateli FC Portu mělo stačit "jen" 28 miliónů euro. Podle portugalských zdrojů kluby jednají a mohly by se dohodnout. Quaresma má v Portu smlouvu do roku 2011.

Nigerijský útočník Victor Obinna chce hrát za Inter. Obinna, který je Interem spoluvlastněn, hrál doposud za Chievo Verona a v současnosti se objevuje v nejrůznějších spekulacích. Evidentně o něj Inter nestojí a tak ho nabízí ve výměnách. Naposledy byl zmiňován v transferu Manciniho z AS Řím. Obinna po třech letech ve Veroně, ale touží po změně a nerazzurri by byli podle něj tím nejlepším řešením.

"Je to moje přání," přiznává teprve 21letý mladík. "Je to skvělý klub a každý kluk tam chce hrát. Myslím, že bych byl schopný ukázat mé kvality. Mourinho je velký kouč, který ví, co je potřeba."

Zatímco o Obinnovi se bude jednat, o dalším útočníkovi je již jasno. Mourinho po nové vycházející hvězdě Andrejovi Aršavinovi netouží. Dvacetisedmiletý střelec zářil v Zenitu Petrohrad, s kterým vyhrál Pohár UEFA, a výrazně dal o sobě vědět i na nedávno skončeném Mistrovství Evropy. "Je to dobrý hráč," řekl portugalský kouč. "Otázkou je, zda má dostatek zkušeností na to, aby mohl hrát v jedné z nejlepších lig. Proti Švédsku a Nizozemsku toho ukázal hodně, ale proti Španělsku byl zralý na střídání. Do Interu hledáme hráče, kteří neodehrají jen dvě dobrá utkání, ale aspoň pět v řadě."

Zájem je také o hráče Interu. AS Řím touží po Crespovi s Suazovi, o kterého má zájem i Sampdoria. Juventus chce Stankoviče, ale jeho fanoušci jsou proti. Nicolas Burdisso odcházet nechce. "Každý rok se tvrdí, že půjdu jinam a nakonec odehraji 40 zápasů za rok. Stále mám na tři roky platnou smlouvu a chci ji dodržet. Pokud mě klub nechce, měl by mi to říct. S těžkým srdcem bych to přijal. Vím, že by mě chtěl Juventus, ale když už jednou nosíte dres Interu, je skutečně těžké si pak představit na sobě jejich dres."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Channel4/FCInterMilano.com

330x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy