Mourinho: Těžký zápas proti Bologni

Mourinho

04/10/08 - José Mourinho okomentoval svým typickým způsobem následující zápas Serie A, ve kterém Inter na svém stadionu přivítá nováčka soutěže Bolognu.

"Připravovat se na tento zápas jsem začal ve čtvrtek. Bologna je tým, který mě velmi překvapil," říká Mourinho. "Vyhráli první zápas proti Milánu, ale poté všechny další zápasy ztratili, ale to neznamená, že budeme mít míč na svých kopačkách celých devadesát minut. Jsou tým, který je ve velmi dobré kondici a v útoku mají nebezpečné hráče. Nebude to jednoduché. Bologna je lepší, než by se při pohledu na tabulku mohlo zdát."

Burdisso a Materazzi nemohou nastoupit kvůli disciplinárním trestům a Cristian Chviu není zcela zdráv. Mourinho nominoval tři stopery na sobotní zápas: Cordobu, Rivase a Samuela. "Máme v obraně mnoho zraněných, někteří jsou zranění i z minulé sezóny, takže musíme měnit složení obrany. Jestliže se mě zeptáte na to, že každý zápas od letní přípravy nastřelí náš soupeř jednu nebo dvě tyče, odpovím, že je to pravda, ale je také pravda, že soupeř vstřelí maximálně jeden gól a nevytvoří si šance, aby skóroval více."

Co se týče taktiky, vztahu s Morattim a role ochránce týmu před vnějšími vlivy, Mourinho říká:

"Rozdíl mezi systémem 4-3-3 a 4-4-2 je nejvýše pět metrů."

"Dle mé filozofie má prezident vždy pravdu. Nikdy me neuslyšíte komentovat, co říká. Je jen naše věc, co si voláme nebo co si říkáme."

"Ten, který útočí, jsem já. Jsem ten Nepříjemný, jsem Ten arogantní. Je moje chyba, jestliže prohrajeme, je štěstí, když vyhrajeme. Jsem rád, že to tak je, protože mám rád, když jsou hráči pod ochranou svého trenéra."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

186x
Související zápas
Sobota 04/10/08 20:30
Serie A, 6.kolo
INTER
FC BOLOGNA
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy