Zanetti vyrovnal Bergomiho rekord

alt="Zanetti">

10/12/08 - Javier Zanetti si včera proti Werderu Brémy připsal svůj 117.start v evropských pohárech a vyrovnal tak rekord Giuseppe Bergomiho. Po závěrečném hvizdu na brémském Weser Stadion se první Zanettiho myšlenky ubíraly směrem ke klubu a k jeho prezidentovi: "Inter je můj druhý domov, tento klub do mě vložil svou důvěru od mého příchodu. Celá má fotbalová kariéra se odehrávala zde, cítím se téměř jako Ital."

Kapitán Interu už překonal takové legendy Nerazzurri jakými jsou Facchetti, Mazzola, Burgnich nebo Zenga. První start v evropských pohárech si Zanetti připsal 12. září 1995, zápas Lugana proti Inter skončil remízou 1-1.

"Před třinácti lety mi Inter otevřel dveře do velkého fotbalu. Přišel jsem z malého klubu v Argentině (Banfield) jako neznámý a mladý hráč. Nebylo to lehké najít sama sebe v tak velkém městě jako je Milán. Jsem velmi rád, že jsem v klubu setrval."

Starty v evropských pohárech:

Javier Zanetti 117

Giuseppe Bergomi 117

Ivan Ramiro Cordoba 83

Giuseppe Baresi 73

Giacinto Facchetti 73

Walter Zenga 71

Alessandro Altobelli 69

Sandro Mazzola 67

Riccardo Ferri 62

Tarcisio Burgnich 61

Autor: Michaela Handzelová

Zdroj: inter.it

209x
Související zápas
Úterý 09/12/08 20:45
Liga mistrů, ZS 6.z
WERDER BRÉMY
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy