Mourinho: Chceme zakončit rok 2008 vítězstvím!

Mourinho

19/12/08 - Manchester United, Siena a Vánoce, to byly hlavní otázky, na které musel odpovídat José Mourinho na tiskové konferenci před posledním zápasem roku 2008.

Chtěl jste Manchester United a Vaše přání se Vám splnilo...

"Ano. Chtěl jsem United, protože chci čelit těm nejlepším. Jsou evropskými šampiony a za dva dny se mohou stát světovými šampiony. Ve svém středu mají držitele Zlatého míče a skvělého trenéra. Kromě Ronalda mají také mnoho dalších skvělých hráčů, hrají na skvělém stadionu, kde panuje fantastická atmosféra. Toto všechno nás velmi motivuje. První zápas hrajeme doma, doufejme, že San Siro bude vyprodané a se skvělou kulisou. Odvetu hrajeme v Manchesteru, proti týmu, na který mám nezapomenutelné vzpomínky. Jsem šťastný, že se vrátím do Manchesteru."

Poslední zápas tohoto roku hrajete proti Sieně a jistě budete chtít zakončit rok co nejlepším možným způsobem?

"Je to důležité utkání, stejně jako každé ligové. Je to poslední utkání roku a bylo by dobré, abychom si udrželi náskok před svými pronásledovateli. Pro vítězství uděláme vše, protože nechci, aby se nám soupeři přiblížili. Dnes jsme moc netrénovali, ale zato kvalitně. Mužstvo má skvělou morálku, je soustředěno na těžký zápas proti týmu, který hraje v domácích zápasech velmi dobře. Vánoční nálada jde stranou."

Může vánoční pauza ovlivnit koncentraci Vašeho týmu?

"Ne. Naše koncentrace není ohrožena, ale já ke svému štěstí potřebuji fotbal. V tuto chvíli jsem šťastný, jsem šťastný v Interu a v italském fotbale. Jediná věc, kterou zde postrádám, narozdíl od Premier League, jsou zápasy o vánočních svátcích, protože to je pro fotbal fantastické období a můžeme učinit tisíce fanoušků šťastnými, kteří by tyto zápasy sledovali s velkým zájmem. Ale až přestávka skončí, nebudou zde problémy. Budeme ve fyzické a mentální kondici."

Preferoval byste tedy v Itálii zrušení vánoční přestávky?

"Ne. Musíme respektovat kulturní tradice. V Itálii to tak vždy bylo. Nikdo by neměl měnit tyto tradice a nechci, aby si někdo myslel, že je mým záměrem to změnit. Není to pro mě problém, přizpůsobím se. Chtěl jsem zde jen uvést svou zkušenost z Anglie."

Když jsou tedy ty Vánoce, nemohl byste nám tedy říci sestavu proti Sieně jako vánoční dárek?

(směje se) "Když jsou tedy ty Vánoce... Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell, Zanetti, Cambiasso, Muntari a Ibrahimovič, plus dva další."

A dárek pro rok 2009?

"Jimenez."

Co Vás za měsíc a půl nejvíce potěšilo?

"Nelíbilo se mi našich sedmnáct minut proti Chievu. Připomnělo mi to zápas s Anorthosis a Panathinaikosem. Co se týče zbytku, jsem velmi spokojený se stavem, v jaké se tým nachází, jsem spokojený s naším zlepšením, co se týče taktiky, schopností udržet koncentraci. Těší mě způsob, jakým způsobem hráči spolu během zápasu komunikují. Je to velmi silný tým, který je jednotný na hřišti i mimo něj. Toto všechno je velmi pozitivní a naplňuje mě optimismem do budoucna."

Jestliže se Adriano nevrátí do Milána, budete usilovat o Drogbu?

"Cesta k Drogbovi je cesta, která by mohla být průchodná jen tehdy, jestliže by chtěl hráč nebo Chelsea. A nyní se zdá, že je tato cesta neprůchodná. Co vím o Chelsea je, že nechtějí ztrácet své nejdůležitější hráče, takže si myslím, že by se neradi vzdávali hráče, jakým je Didier. Mé kontakty s ním jsou jen na osobní úrovni, nic víc. S nikým jsem o jeho příchodu nemluvil."

Jaký trénink naordinujete od 2. ledna do Vašeho prvního soutěžního zápasu v novém roce?

"Budeme trénovat 2x denně, rozhodli jsme se zůstat v Miláně ze dvou důvodů: Nemyslím si, že bylo pozitivní, trávit deset dní v 35-40 stupňovém horku a poté bychom se museli zase aklimatizovat na prostředí v Miláně. Appiano (tréninkové středisko Interu) nemá potřebné vybavení pro dlouhodobý tréninkový tábor pro čtyřicet lidí. Je perfektní pro předzápasovou přípravu, když je nás dvacet hráčů, tři trenéři, doktor a fyzioterapeut. V lednu nás bude více než čtyřicet a to je důvod, proč jsem vybral jeden milánský hotel, abychom v něm pracovali."

Jak vidíte zápas Chelsea - Juventus?

"Je to 50 na 50. V současné chvíli znám lépe Juventus než Chelsea. Chelsea moc nesleduji, ale Juventus vidím každý týden. Jsou to dva ambiciózní a konkurenceschopné týmy. V osmifinále jsou některé zajímavé zápasy: náš proti Manchesteru United, Juventus - Chelsea, Real Madrid - Liverpool, Arsenal - AS Řím. Dnešní Juventus má sílu, aby mohl Chelsea čelit."

Jaké vítězství v tomto roce Vás obzvláště těší?

"Vítězství v zápase s Juventusem, cítil jsem štěstí Interistů. Ne tak moc pro mě, ale pro symbolický význam tohoto utkání. Inter po mnoho let nevítězil a my nyní víme proč. A tento zápas byl kvůli tomu více důležitý."

V Brazílii se hraje velmi sledovaný charitativní zápas. Každý se ptá, jestli bude Adriano hrát?

"Ne, nemyslím, že bude hrát. Jestliže nezasáhne nějaký zázračný lékař, tak nebude hrát."

Je správné, že se hrají v osmifinále LM prestižní zápasy, které jste jmenoval, a zápasy jako Villareal - Panathinaikos, Atletico Madrid - Porto, atd.?

"Myslím, že je to v pořádku. Jestliže jsou zde nějaká pravidla, měla by být respektována. Může to být rozebíráno v novinových článcích, ale já myslím, že je to v pořádku. Myslím, že je správné, že tým, který hrál náročný osmifinálový zápas, by měl mít méně potíží postoupit následně do dalšího kola. Když jsem byl v Chelsea, stalo se mi něco velmi zvláštního. A v tomto případě byla pravidla trochu změněna: Hráli jsme ve stejné skupině jako Liverpool (V ročníku 2005/2006 nastoupila ve skupině G společně dvě anglická mužstva Chelsea a Liverpool. To dnes již není možné). Také si vzpomínám, když byl Essien diskvalifikován na tři zápasy na základě videozáznamu, takže přišel o dvojzápas s Barcelonou. Ta samá věc se ale nestala v případu Rooney minulý týden (Rooney měl úmyslně šlápnout na soupeře, komise ho ale omilostnila), takže proti nám bude moci hrát. Naneštěstí, já akceptuji vše, co přijde."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

252x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy