Mourinho: Začínám se tu cítit opravdu dobře!

Mourinho

09/01/09 - Italští novináři nebyli jedinými přítomnými na dnešní tiskové konferenci před zápasem 18. kola Serie A. Mourinho vyráží v neděli na Old Trafford na inspekční cestu a proto byli hosty také britští žurnalisté. Na co se našeho trenéra ptali si můžete přečíst v tomto článku.

Chystáte se navštívit nedělní zápas Manchesteru United s Chelsea. Až uvidíte Chelsea, budete ji stále považovat za svůj tým? Nebo je to už tým někoho jiného?

"Pro mě je těžké o těchto věcech hovořit, protože každý ví, že to byl můj tým, má vášeň a nebylo to pro mě lehké ji opustit a žít bez ní těch sedm měsíců. Nyní je to snadné, protože to tu opravdu miluji. Tuším, že až tu budu také tak dlouho, bude to pro mě také vášeň, protože to tu mám opravdu rád. Ale Chelsea vnímám jinak, než ostatní týmy. Přeji jim úspěch, vítězství... Ovšem, není to už můj tým, nejsou tam už moji hráči. Ivanovič, Anelka, Deco: Chelsea je už nyní jiný tým. Ale v tuto chvíli se soustředím na Manchester United. Musím se maximálně připravit. Jedu tam v neděli, protože je to dobrá šance vidět je na živo. Musíme se o nich dozvědět, co to jen jde, abychom byli připraveni."

Dáte si s Alexem Fergusonem sklenku vína?

"Jistě."

Budete se na Old Trafford cítit jako cizinec?

"To je poprvé, co se vracím do Anglie. Nejedu tam na nákupy nebo podívat se na svůj dům v Londýně. Jedu zpět do Anglie po více než roce, takže to bude emotivní. Jedu na Old Trafford, kde jsem zažil pár skvělých momentů. Jedu na zápas Chelsea, jsem si jistý, že na tribuně uvidím lidi, které mám rád a věřím, že se mnou zažili skvělé chvíle. Pravděpodobně nebudu mít šanci se sejít s hráči a s personálem, ale budu mít opět ten pocit. Bude to emotivní."

Sympatizujete se Scolarim v pozici, které se právě nachází?

"Je v dobré pozici, myslím. V Lize Mistrů je mezi posledními 16 týmy, může LM jako kterýkoli další tým vyhrát. V lize je druhý, ale s malým bodovým odstupem. V FA Cupu se jim nepovedl domácí zápas se Southendem (1:1), ale stále jsou naživu a mohou postoupit. V Carling Cupu už jsou mimo hru, ale to se ve fotbale stává, nemohou ho vyhrát každý rok. Za poslední čtyři roky ho vyhráli 2x. Není to drama. Mohou být úspěšní, mají na to kvalitu."

Váš názor na boj o anglický trůn. Myslíte, že Chelsea může vyhrát? Nebo je Liverpool natolik silný, že by se jim to tento rok mohlo povést?

"Nemyslím, že výkony Liverpoolu jsou překvapením. Pro mě je překvapením, že v poslední čtyřech letech měl Liverpool ztrátu dvacet, třicet bodů už v prosinci. To bylo opravdu překvapení, ale není překvapením, jak si vedou teď. Dobrý trenér, dobří hráči, tradice, fanoušci. Myslím, že mají vše, takže samozřejmě můžou vyhrát. Manchester United má dva zápasy k dobru, když je vyhrají, jsou v kontaktu. Chelsea je na špici tabulky. Je pro mě dobré, že i Arsenal jde tím samým směrem. Dobrý fotbal, dobré momenty, dobré zápasy. Ale věřím, že to bude boj Liverpoolu, Chelsea a Man Utd. Z psychologického úhlu pohledu bude nedělní duel důležitý. Kdo vyhraje, získá psychickou výhodu."

Kdybyste měl jmenovat jednu věc, kromě fotbalu, kterou na Londýně nejvíce postrádáte, co by to bylo?

"Nemohu říci svou oblíbenou restauraci, protože v Londýně byla mou oblíbenou restaurací právě ta italská. Nemohu říci nákupy, protože tady se také nakupuje dobře. Opravdu nevím. Jsem tu šťastný. V Londýně nebylo nic, co bych tady teď postrádal. Fotbal byl úžasný, být v Chelsea byl skvělý pocit, ale tady je to také skvělé. Získávám s Interem ten pocit také, což je pěkné."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

285x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy