Mourinho slibuje změny a vysvětluje neúspěch v LM

Mourinho

20/05/09 - Inter sice vyhrál Serii A, ale ještě neskončila sezona a José Mourinho už plánuje radikální změny. V následujícím rozhovoru řekl velmi zajímavé věci o plánech klubu a také hledal příčiny toho, proč Inter neuspěl v Lize mistrů.

"Během mé kariéry jsem hrál vždy stejným systémem, ale to se v Itálii muselo změnit. Uvědomil jsem si, že ostatní týmy jsou všechno zaměřují na taktiku a možnosti adaptovat se proti soupeřům, takže jsem se musel adaptovat také, bez ztráty mé filozofie a způsobu přístupu k fotbalu," tvrdí trenér nerazzurri.

"K tomu, abychom uspěli v Evropě, je potřeba mít víc vyrovnaný kádr. Hodně se toho namluvilo o to, že tým je složený z 25 hráčů, ale pokud se podívám zpět, zjišťuji, že jsme měli sedm nebo osm rozhodujících hráčů, kteří hráli skoro vždy. Kdybych měl jednoho z nich vyřadit, nebude se jednat už o ten samý tým. Způsob, jak najít vyváženost, je ten, že vyměním tři nebo čtyři hráče, kteří nejsou tak důležití a nahradím je jinými se stejnou kvalitou."

Potřebujeme dva záložníky. Pokud byl teď někdo zraněný nebo suspendovaný, nastaly v našem "diamantovém systému" vážné problémy. Dále potřebujeme obránce a útočníka, protože Adriano ukončil smlouvu a dalším skončí.Je mnohem těžší dělat změny, když jste vyhráli. Vzpomínky na velké momenty vás drží zpátky. Musíte být trochu chladní, dát tento pocit stranou a být rozumní, když prořezáváte tým."

V Lize mistrů znovu neuspěl. "Myslím, že třeba Arsenal nebyl silnější než my, ostatní semifinalisté však ano. Jsem si plně vědom, že jsou silnější, i když jsme měli trochu smůlu s Manchesterem United. Ty dva zápasy jsme hráli proti týmu, který žije a dýchá evropským fotbalem. Je těžké vyhrát Ligu mistrů. Pochybuji, že Manchester, Chelsea nebo Barcelona budou slabší. Po ekonomické stránce jsou na tom dobře. Real Madrid kádr přebuduje, AC a Juventus také, takže to bude velmi těžká soutěž."

"Ibra s námi bude i příští rok," ujišťuje všechny Mourinho. "Pokud chceme být silnější musíme dokoupit tři čtyři hráče a samozřejmě si nechat ty, kteří jsou svými výkony nad ostatními." Ibra zatím dal 22 branek a stíhá zatím nejlepšího střelce Serie A Marca Di Vaia. "V poločase se Sienou jsem hráčům řekl, že je čas hrát pro něj. Celou sezonu hrál pro nás, tak teď byl čas mu to splatit."

Jaký byl první italský titul? "V mé kariéře ten nejvíce důležitý, protože je mnohem těžší vyhrát scudetto v mé první sezoně v Itálii, pokud jste zahraniční trenér. Vždy jsem vedl tým, kde byli hráči s velkým potencionálem pro zlepšení. V Interu jsem našel kádr, v kterém byli hodně zkušení hráči - šest nad 33 let a dvanáct nad 30 a jenom čtyři Italové. Úkol byl odevzdat vše, to se stalo a tak se mohlo něco vyhrát."

"Je mnohem lehčí vyhrát v Anglii než v Itálii. Manchester United, Liverpool a Chelsea jsou lepší než Inter, Milan a Juventus, ale kromě nich je v italské lize mnohem větší síla. Ligu mistrů jsme nevyhráli proto, že patříme k týmům z druhé skupiny jako je Arsenal, Milan, Juventus, Bayern Mnichova a Porto."

"Z Interu neodcházím. Je pravda, že bych chtěl vyhrát titul ještě ve španělské lize, ale na tom mám ještě spoustu času." José Mourinho se stal prvním cizím trenérem, který vyhrál scudetto od roku 1972, kdy se to podařilo Čechovi Čestmíru Vycpálkovi s Juventusem. Vycpálek hrával za Slavii, Juventus, Palermo a Parmu.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Channel4

292x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy